דבר העורך

 

 

היומן 'עושים עסקים' ישמח לפרסם  יוזמות, רעיונות, הצעות לשיתופי פעולה

וכל מה שעשוי להועיל ולמנף את העסקים במשגב.

אפשר להעלות את הדברים בתגובות לרשומות, ואפשר לשלוח ליפעת, מנהלת היומן,

כדי להעלות כרשומה.

 

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

עושים עסקים

במדור 'עסק אחד בחודש' -
מעיין טל משכניה מספרת איך זה להיו מורה צעירה לפיתוח קול, במשגב ובתל אביב
שם העסק ומהותו

שיעורי פיתוח קול

 

שם בעל העסק

מעיין טל

 

גיל, מצב משפחתי

24, מאורסת

מה הרקע המקצועי שלך?

אני שחקנית וזמרת, בוגרת בית הספר הגבוה לאומנויות הבמה "בית צבי". התחלתי ללמוד פיתוח קול בגיל 9. אני בוגרת קונסרבטוריון. למדתי פיתוח קול פרטני אצל מורים רבים בארץ (בינהם הזמרת תמר גלעדי), הדרכתי שנת שירות מטעם גרעיני אומנויות בה הקמתי הרכבים מוסיקלים והנחתי אותם.
במהלך לימודיי בבית צבי השתתפתי במחזות זמר רבים כמו "איש חסיד היה" "הבית שלנו" ועוד. היום אני מורה לפיתוח קול, ושחקנית.

איך נולד העסק?

התחלתי ללמד פיתוח קול בהתנדבות כשעשיתי שנת שירות במצפה רמון, לחבר'ה צעירים ששרו בהרכב זמר שהקמתי שם. בהמשך, בשירות הצבאי כמורה חיילת, לקחתי חלק בפרוייקט של הרכב נוער בסיכון שהקים ארז נץ, ונתתי שיעורים בהתנדבת גם שם.
אחר כך, כשהתחלתי ללמוד משחק ב"בית צבי", התחלתי ללמד באופן עצמאי וכך התפרנסתי במהלך הלימודים.
איך מגיעים אליך לקוחות?
אני משקיעה הרבה בפרסום. במיוחד דרך האינטרנט, אבל גם דרך כרטיסי ביקור, פלאיירים, וכמובן שהתלמידים מעבירים מפה לאוזן. ובאמת יש המון פניות, והיומן כל הזמן מתמלא. אנשים, מסתבר, אוהבים לשיר (-:
מה בעצם עושים בשיעורים?

עובדים על פיתוח טכניקה נכונה דרך נשימה, תרגילי תמיכה לבטן, תרגילי דיקציה, תרגילים מוסיקליים על הפסנתר, שדרכם מוצאים את הדרך להפיק את הצליל בצורה הנכונה, הצלולה והיפה ביותר שאפשר. מרחיבים את המנעד הקולי, את נפח הצליל, וכמובן שמשקיעים מאוד בהגשה ובהתחברות לטקסטים, שם באה לידי ביטוי ההכשרה שלי כשחקנית.

מה הקשיים בניהול העסק?
 אין קשיים,  יש אתגרים, גם לעסוק במנהלות, שאני פחות אוהבת, וגם להקדיש תשומת לב אישית ולהיות קשובה לצרכי התלמידים, תאומי השעות וכדומה וגם להיות יצירתיים.
מה ההנאות?
עצמאות היא חופש. כייף להיות הבוס של עצמך,ועוד בגיל כל כך צעיר. אני מאוד נהנית לעבור תהליך עם תלמידים, לראות איך הם צומחים, מוצאים את הכיוון והצליל שלהם, את סגנון המוסיקה המתאים להם ואת החיבור לתחום. זה לא מובן מאליו ולא מגיע באופן מיידי, זה מצריך עבודה קשה.  
מה הכוח המניע מאחורי הכל, מה נותן לך אנרגיה להמשיך?
האהבה לשירה ולמוסיקה. מוסיקה זה ממכר, אי אפשר להפסיק גם אם מנסים. זאת הסיבה שהלכתי ללמוד דווקא בבית צבי, בית ספר למשחק ששם דגש מאוד גדול על פיתוח קול ומחזות זמר. הופעתי בהמון מחזות זמר בשנים האחרונות, ושרתי, ולימדתי, וניגנתי. אי אפשר להפסיק.
באילו כלים את מנגנת?

גיטרה ופסנתר

מה הכלי האהוב עליך מכל הכלים שלך?

מיתרי הקול  (-:

האם למיקום במשגב יש השפעה על אופי העסק וההתנהלות?
במשגב אני כמובן מלמדת רק בסופי שבוע, כי אני גרה בתל אביב. השיעורים נעשים באווירה יותר "משגבית" ופחות רשמית מבתל אביב. גם כייף לתת לתלמידים תרגילי נשימה בשכניה, בידיעה שהם נושמים אוויר צלול ולא אדי פליטה של מכוניות (-:

 

האם את רוצה לפנות לתושבי משגב בהצעה/הזמנה כלשהי?

אני מזמינה אתכם, גם מי שיש לו נסיון מוסקלי וגם אלה ששרים במקלחת בלי שאף אחד יודע, לבוא ולנסות. לא תאמינו כמה תהנו.

 

 

נייד: 0503373123

 

 אתר

/
07/12/2011 10:57:01
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות