http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

עושים עסקים

שם העסק ומהותו: "נתיב לריפוי", קליניקה לריפוי הוליסטי ופיזיותרפיה הוליסטית.

 

 

שם בעל העסק:   מלכה פלדשטיין

גיל: 45  

מצב משפחתי:  נשואה + 3 ( 19, 16, 11 )

ישוב:  מנוף

איך נולד העסק?

למעשה, קצת קשה לי לקרוא לזה "עסק" משום שהמילה עסק מעוררת בי קונוטציה של מסחר. הרעיון של פתיחת קליניקה לריפוי הוליסטי החל לקנן בי לפני כשנתיים, כאשר השלמתי מעגל ריפוי של עצמי (על כך ניתן לקרוא במאמר שכתבתי בקישור - ). חשתי שליחות להפיץ את מה שנתגלה בפניי לאנשים נוספים, כדי שיוכלו גם הם לפתח ראייה פנימית עמוקה ולרפא את עצמם.

על מנת להרחיב את "סל הכלים" שלי, למדתי דמיון מודרך וארומתרפיה. הילינג למדתי בתהליך של תקשור. כל זאת, נוסף על הידע הקונבנציונלי שלי כפיזיותרפיסטית. התחלתי לעבוד כמרפאה הוליסטית ב"מרכז אור" בכרמיאל. מרכז אור היה ועודנו עבורי מקום המעודד צמיחה. כעבור מספר חדשים, הבנתי שאני זקוקה למקום משלי, ל"מקדש" משלי, אותו אחלום, אתכנן ואקים בעצמי. מקום שאצוק לתוכו את האנרגיה שלי ואכניס לתוכו, גם ברמה הפיזית, את כל מה שעונה על צרכיי.

ואכן הגיע היום בו ראיתי את החדר שלי בעיני רוחי. המקום כאילו קרא לי "תראי, מלכה, זה המקום בשבילך". בחלל הצמוד למשרד של בן זוגי, רמי, התפנה המקום המושלם מבחינת גודל, מיקום ונגישות. בעזרתו האדיבה והאוהבת וידיו המוכשרות של רמי, הקמנו יחד את המקום שהוא למעשה מרחב משותף שלנו, הכולל משרד, קליניקה, שירותים (בחורף נוסיף גם מטבחון).

"נתיב לריפוי" עבורי הוא הגשמת חלום. זהו מקום בו כל אחד לומד למצוא את הנתיב לריפוי האישי שלו. אני מלווה את תהליך הריפוי מתוך הקשבה עמוקה לבקשה המגיעה מן הרבדים רוחניים גבוהים יותר של המטופל.

 

 

 

 

 

למה הכוונה ריפוי הוליסטי?

ריפוי הוליסטי מתייחס לכל היבטי הקיום האנושי: גוף-נפש-רוח. בתהליך האבחון והטיפול, אני מנחה את המטופל ומתבוננת יחד איתו כדי לעלות על המקור לשיבוש שחל בחייו ומתבטא בדרך זו או אחרת, על מנת לעשות את התיקון במקור השיבוש.

תפקידי הוא לסייע לאדם לקבל אינפורמציה מתוכו-עצמו, להתחבר להדרכה שלו ולברוא מציאות חדשה. האדם הוא המוביל את התהליך ואני "מחזיקה עבורו פנס" ומתערבת לפי הצורך.

תהליך ההבראה הוא בעצם תהליך של בריאה: בריאה של מציאות חדשה שאנו רוצים לחיות.

מתוך היכרות עמוקה עם הגוף, הנפש והרוח, אני מאמינה כי הגוף יכול ללמוד לרפא את התופעות השליליות שהוא מייצר.

על-פי תפיסתי, תהליך הריפוי מורכב ממספר שלבים:

  • זיהוי ומודעות
  • בחירה בחיים
  • ויתור על התנגדויות פנימיות ועל רווחים משניים (כגון תשומת לב, רחמים, מעמד חברתי וכד')
  • אמונה ביכולת של האדם ליצור מציאות חדשה
  • לקיחת אחריות אישית
  • מסע לשינוי

 

תפקידי, הוא לאפשר למטופל לפתוח דלתות חדשות עבור עצמו, לשמש לו משענת ותמיכה וגם מורת דרך למסע של מחקר עצמי וחיפוש פנימי, המכיל כאב ועצב, התרגשות, שמחה, ובעיקר אהבה.

 

כמטפלת, עלי לסייע למטופל לגלות בתוכו את האומץ הנדרש, כדי שיוכל לקבל אחריות מלאה על חייו ולצאת למסע אישי אל הבלתי-נודע למרות כל הפחדים.

כלי העבודה שמשמשים אותי בתהליך הריפוי הם מגוונים ומותאמים באופן אישי לצורכי המטופל, ביניהם: דמיון מודרך, תנועה, מגע, קול, הילינג,  וארומתרפיה. הכל מלווה בהקשבה להדרכה ולקול הפנימי.

 

לאורך התהליך נוצר שינוי במגמה האנרגטית, היוצר שינוי בתבניות ביולוגיות-כימיות, ונרקמת מציאות חדשה הן ברמת התודעה והן ברמה התאית. זהו הריפוי האנרגטי. ניתן להשוות את התהליך לאתחול (פירמוט) של מחשב, ניקוי הווירוסים שגורמים לפעולתו להשתבש והכנסת אינפורמציה חדשה שתאפשר לו לעבוד בצורה יעילה וטובה יותר.

 

למי התהליך מתאים?

תהליכי הריפוי שאני מציעה מתאימים לכל אדם המעוניין לקחת אחריות על חייו ובריאותו ולהיות פעיל בתהליך. זה לא דורש אמונות קודמות או ידיעות קודמות.

יחד עם זאת, אני קשובה ומתאימה את הטיפול לאדם ולא את האדם לטיפול.

תהליכי הריפוי ההוליסטי מתאימים למגוון רחב של מצבים, החל מתעוקה רגשית וכלה במחלות כרוניות, כאבי גב/מפרקים ומחלות מסכנות חיים, כולל ליווי למוות.

התהליך אינו סותר טיפולים מקבילים מסוגים שונים, קונבנציונליים ואלטרנטיביים ואף מחזק את יעילותם.

תהליך הריפוי ההוליסטי מתאים במיוחד למצבים כרוניים, בהם המטופל כבר "ניסה הכל" וכלום לא עזר.

מי שמגיע אליי יקבל את הטיפול המתאים לו, בין אם מדובר במפגש חד פעמי של עיסוי הוליסטי עם שמנים ארומטיים לחידוש כוחות ו"פינוק" או בתהליך ארוך טווח של הבראה או סגירת מעגלי חיים. אין לי אג'נדה ואני הולכת עם מה שנכון לאדם ברגע הזה. עם זאת, אני שומרת על קשר הדוק עם המקצוע ה"מקורי" שלי, ומי שירצה יקבל טיפול של פיזיותרפיה קונבנציונאלית, לתינוקות (זו ההתמחות שלי) או למבוגרים.

  

מה עשית קודם?

במקביל לעיסוקי זה, אני פיזיותרפיסטית עם ניסיון של 19 שנה. אני מתמחה בילדים, מדריכה קלינית, מנחה קבוצות ואחראית על ההדרכה הקלינית בתחום פיזיותרפיה ילדים במכבי שירותי בריאות במחוז צפון. הידע שלי בפיזיותרפיה בפרט ובגוף האדם בכלל משרת אותי היטב בהבנת האדם, גופו ונפשו.

 

מה הקשיים בניהול העסק?

הקושי העיקרי הוא החשיפה והקמת בסיס לקוחות. מניסיון, פרסום בעיתונות ובתקשורת לסוגיה אינו יעיל. הפרסום הטוב ביותר הוא מפה לאוזן, בעיקר מלקוחות מרוצים.

קושי נוסף למשוך לקוחות מתעורר לעיתים בעקבות התחושה שהמושג ריפוי הוליסטי לא מספיק ברור לאנשים רבים. אנשים רגילים לחשוב בתבנית שבה האדם מגיע לאבחון, המטפל לוקח אחריות גם על האבחון וגם על הטיפול. יש לו אג'נדה והוא מציע סוג טיפול מסוים, דיקור, תזונה או טיפול אחר, אך כוח הריפוי נשאר אצל המטפל. ברוב המקצועות האלטרנטיביים, דפוס החשיבה נשאר קונבנציונאלי. אני משתדלת מאד להעצים את יכולת האדם כדי שלא יפתח בי תלות. זה גם נותן לו כלי לחיים וגם מקצר את משך הטיפול.

 

מה ההנאות?

ההנאה הכי גדולה היא לראות את תהליך ההבראה עצמו. זה פשוט קסם. חומות נופלות, מחסומים מוסרים והאדם מגיע לשיח אינטימי עם עצמו ועושה שינוי שילווה אותו כל חייו, בדרך זו או אחרת. הסיפוק הגדול ביותר הוא ללוות אדם ממצב של כאבי גב עזים, החוזר לתפקוד מלא ומאושר, לראות אישה עם חרדות ויחסי אנוש ירודים בעבודה נרשמת בשמחה ללימודי תואר שני, או להיות שותפה לשמחה של הריון לאחר קשיים בדרך. כל יום קורים נסים, אנחנו פשוט כבר לא רגילים לשים לב אליהם ולהקשיב לרמזים הנקרים בדרכינו.

 

מה הכוח המניע מאחורי הכל, מה נותן לך אנרגיה להמשיך?

אמונה גדולה. אמונה בקיום ישות אלוהית עליונה, אמונה בעצמי ואמונה באדם. אמונתי איננה תלויה בדבר ואינני זקוקה למתווכים. אני מאמינה שיש לנו הדרכה מלמעלה ויחד עם זאת אני מבינה שהבנתנו כבני אנוש מוגבלת מאד ואינני מחפשת היגיון. אם אחפש רק את הרציו, הקסם לא יתרחש.

בן זוגי וילדיי תומכים מאד ומאפשרים קרקע פוריה לצמיחה. אנו גדלים יחד, כל אחד בדרכו וזה נותן הרבה כוח.

 

האם למיקום במשגב יש השפעה על אופי העסק וההתנהלות?

בודאי, לטוב ולרע.

האוויר והאווירה באזור מספקים את הסביבה המתאימה.

יחד עם זאת יש קושי גדול בחשיפה של הקליניקה, הן משום שהיא ממוקמת על ההר במנוף, הרחק מעין רוב האנשים והן משום שביחס למרכז, האוכלוסייה של משגב קטנה. השאיפה שלי היא להיפתח ולהיחשף גם לאזורים רחוקים יותר (חלק ממטופלי מגיעים מחוץ למשגב).

האם מתעשרים מזה?

לא מתעשרים מזה. כל רצוני הוא להתפרנס בכבוד מעיסוק זה.

 

האם את רוצה לפנות לתושבי משגב בהצעה/הזמנה כלשהי?

אני כאן, רוצה ויכולה לסייע ואינני נרתעת גם ממשימות קשות...

אם משהו ממה שנאמר נגע ללבכם, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר.

מכיוון שתהליך הריפוי ההוליסטי הוא רב חושי וחווייתי, קשה להסבירו במילים.

אם התעוררה סקרנותכם, אני מזמינה אתכם למפגש ניסיון.

 

טיפ קטן לעסקים קטנים בדרך?

הקמת עסק הוא תהליך הדורש שלושה תנאים: חזון, אמונה בדרך ונחישות. יש נקודות בהן הנחישות נחלשת. היו ערניים למה שעוזר לכם לשמור על האנרגיה ודאגו "להיטען" כל הזמן כדי לא לאבד את החזון. עם זאת, היו קשובים לסימנים שבדרך. לעתים יש להרפות ולהתבונן, להסיק מסקנות ולהשתנות.

 

פרטי קשר:

מלכה פלדשטיין

טלפון: 050-8806119

דוא"ל: malka.feld@gmail.com