http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

עושים עסקים

עסק אחד בחודש

בכל חודש נכיר לכם בעל עסק מקומי, שפועל ממש פה ולא הכרתם עדיין.

והפעם: נרות קנדלה

נרות קנדלה זהו מפעל קטן לייצור נרות בהדפסה אישית. הממוקם בפארק תעשיות משגב.

 

מאחורי העסק: עליזה שליסל, תושבת רקפת מזה 18 שנה.

 

איך הגעת לנרות?

כאשר סיימתי את לימודי עיצוב מוצר ועיצוב גרפי לפני לא מעט שנים, היה לי ברור שאמצא את דרכי המקצועית ביצירת יש מאיןבמשך שנים ייצרתי עבודות אמנות שימושיות  בעץ  ובחרוזים עד שבאחד מן הימים לגמרי במקרה נחשפתי לעולם הנרות  והאור. הידע שרכשתי לגבי תהליך הייצור של נרות, הוביל אותי לפיתוח מיזם חדש ולהקמת מפעל לייצור נרות.  


איך התמודדת עם השוק התחרותי?

פעילות בשוק של יצרני נרות גדולים ויבוא נרות מסין גרמו לי להבין שעליי למצוא קונספט חדש ושונה מהשימוש המוכר והסטנדרטי בנרות.  כך פיתחתי נרות צבעוניים ועליזים שעליהם הוטבעו שמות של ילדים, והם נמכרו בירידי אומנים ברחבי הארץהרעיון היה מוצלח מאוד, מוצלח עד כדי כך שיצרנים אחרים בשוק העתיקו אותו ואף החלו לייצרו בסין.


אז מה עשית?

הבנתי שהגיע הזמן להמציא את המוצר הבא ובמקביל לבצע שינוי בהתנהלות העסקית. שינוי שיאפשר קשר עם לקוחות המרוחקים גאוגרפית בלי לוותר על המגורים במשגב, מקום מגורינו האהוב שמשפחתי אינה מוכנה לוותר עליו.  מתוך רצון להתאים את המוצר החדש ומכירתו למידותיי,  הגדרתי כמה תנאים שהמוצר צריך לענות עליהם:

         שיווק לקהל רחב בכל הארץ ובעולם בלי קשר למיקום העסק ולגודלו.

         מכירה כמותית ולא ביחידות בודדות.

         מוצר חדשני, ייחודי וערכי.

         קשר אישי וקרבה ללקוחות גם כשהם מרוחקים

 

לאחר תהליך של חשיבה וחקר שוק, החלטתי על קונספט חדש של נרות מודפסים בהזמנה אישית המיועדים להינתן כמזכרת לאורחים באירועים כמו בר מצווה או חתונה.  המוצר נותן מענה לחוגגי שמחות הרוצים להודות לאורחים על הגעתם במתנה צנועה ואישית.  המוצר החדש ענה על התנאים שהגדרתי:  מכירה כמותית ללקוח יחיד, חדשנות, ייחודיות ובעיקר נגיעה אישית בלקוחות הבוחרים בהדפס שאעצב עבורם ומשאירים בדרך זו "חותם" מהאירוע בקרב האורחים.


ואיך התגברת על המרחק מהלקוחות?

כדי להתגבר על הקושי הכרוך במיקומו הגיאוגרפי העסק שלי, תנאי מהותי להצלחתו,  נכנסתי לעולם האינטרנט. תחילה האינטרנט היה עבורי זר ובעיקר "מפחיד"  ובלתי מובן.  באמצעות קורסים, הרצאות ופעילויות שהתקיימו באזור דרך עסקים משגב ומט"י למדתי על דרכי השיווק ברשת שאפשרו ביטול "גבולות גיאוגרפיים" בכל האמור למכירת הנרות המודפסים. כך, בבית מלאכה קטן באזור התעשייה משגב, אני מקבלת הזמנות מכל רחבי הארץ והעולם ובהתאם מייצרת ושולחת את הנרות ליעדים שונים על פני הגלובוס. ההזמנות והתשלומים נעשים ברשת, והנרות מסופקים באמצעות דואר שליחים.


הרבה שינויים לאורך הדרך, ולאן מתפתחים מפה?

לאחרונה, עלה בי הצורך למפגש פנים אל פנים במסגרת עבודתי. החלטתי להתחדש ולפתוח את מפעל הנרות שלי אל הקהל. הפכתי את המפעל למרכז סדנאות ליצירת נרות  המאפשר למשתתפים להתנסות בחוויית הכנת נרות וכמובן ליהנות מהתוצר הסופי

 


למי זה מתאים?

הסדנאות מותאמות לקבוצות גיל שונות ולאירועים שונים.  כך למשל,  היתה לאחרונה סדנה לזוג צעיר וחבריהם הקרובים שהכינו ביחד נרות דקורטיביים לעיצוב השולחנות בחתונתם, קבוצת נשים חגגו במסגרת סדנה אחרת יום הולדת50  לחברתן, משפחה מורחבת מטיילת החליטה להכניס תוכן ליום הטיול שלהם, בנות 11  חגגו יום הולדת עם חברותיהן, וצוות עובדים שילב את הסדנה ביום גיבוש.

הסדנאות מתאימות לקבוצות של עד  30 משתתפים בגילאים 10 ועד 120.

בנוסף, ניתן לרכוש נרות מעוצבים במקום.

מוזמנים בשמחה!

 

נרות קנדלה, פארק תעשייה משגב

www.candela.co.il

052-3260058