http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

תושבים יקרים,

רציתי להסב את תשומת לבכם ללוח מודעות חדש (ומדליק) שהעלינו לאתר המועצה - 'מחפש-מציע'.

הרעיון - לתת לכולנו הזדמנות לאוורר מיומנויות ישנות או לתרגל תחביבים חדשים, לתת ולקבל שירותים ומוצרים שונים, עם או בלי תמורה (אפשר להחליף שירות בשירות, אבל אפשר להציע או לבקש שירותים גם ללא תמורה).

תרגישו חופשי להציע או לבקש כל דבר, הוראת חלילית, פן לשיער, פדיקור, בישול, בייביסיטר, יעוץ, צביעת בתים/ציפורניים/שיער....כל מה שבא לכם ללמוד או ללמד, לתת או לקבל, ובלבד שההצעה או הבקשה יהיו ללא תמורה כספית.

זה קצת דומה ל'בנק שעות' או 'קהילות מחרוזת', אלא שכאן מוותרים מראש על התחשבנות וצבירת נקודות, התמורה המיידית אמורה להיות ההנאה הישירה מהנתינה והקבלה.

וכמובן, שאפשר ליהנות גם משלל המפגשים והיכרויות שמזדמנות על הדרך, עם אנשים חדשים או עם צדדים חדשים של מכרים ותיקים...

(ועכשיו אנסה לתפוס אומץ ולהציע הצעה ראשונה משל עצמי :)  )

חברים ותושבים,

 

ליבנו עם תושבי הדרום ועוטף עזה. 12 שנים של חיים בצל הטילים, בין התקפה להתקפה.

 

דיברתי עם עמיתי ראשי המועצות האזוריות בדרום. הם מחזקים את הפעולה, ומייחלים לשקט. לגביהם זהו מבצע לשלום הילדים, ילדים שגדלו בעשור ויותר האחרונים תחת איום קבוע של הפגזות וטילים. ילדים שרוצים לגדול ללא האיום הקבוע של "צבע אדום".

 

הצעתי את עזרתנו בארוח, בהסעות, בבתי הספר, ובכלל בכל דבר שירצו. כבר עתה יש ביישובי משגב אורחים מהדרום, וחלקם אף הצטרפו לבתי הספר שלנו.

 

כל מי שרוצה לארח ולתרום מוזמן לפנות לדנה אמיר, רכזת המתנדבים במשגב.

 

גם עובדי המועצה נרתמים, ולפי בקשה, מספר עובדים סוציאליים ממשגב יגיעו לדרום לעזור לעמיתיהם שם.

 

אני מקיים הערכות מצב מדי יום עם הביטחון, המשטרה וכוחות הביטחון. בינתיים המצב רגוע ושקט, ובתקווה שימשך כך. רק לפני כחודש ערכנו תרגיל הערכות לחירום של המועצה, ואנו ערוכים ומוכנים.

 

עם זאת, בכפרים סביבנו יש מדי פעם הפגנות. אנו בקשר עם המשטרה וננהג בהתאם ולפי הצורך (עיקר ההשפעה, אם תהייה, תחול על קווי הנסיעה של הסעות התלמידים).

 

נתפלל שהמבצע ישיג את מטרותיו, שהשקט יחזור ליישובי הדרום לתקופה ארוכה, ושחיילינו יחזרו בשלום לביתם.

 

רון שני

ראש המועצה

חברים ותושבים שלום,

 

אתמול (18/11/2012) השקנו את ספר התוכנית האסטרטגית של משגב "יישוב לדורות". במעמד יו"ר היישובים, חברי מליאה והצוותים שיצרו או התוכנית. הענקנו את הספר לכל יישוב.

 

לפני כשלוש שנים ערכנו סיעור מוחות בשאלה מהי דמותו של היישוב במשגב לאורך השנים שיבואו. כיצד אנו רוצים לראות אותנו. במהלך שלוש השנים האחרונות פעלנו עם חברים ביישובים ובקהילה, ועם אנשי מקצוע וצוות המועצה לגבש את תוכנית "יישוב לדורות"

 

"אנו משמרים את שורשי העבר, מתכננים לטווח הארוך בהווה, כדי שהתושבים ודורות ההמשך במשגב יוכלו לראות את עתידם ביישוב."

 

הצורך בתהליך האסטרטגי של "יישוב לדורות" עלה אחרי שהשלמנו פרק ראשון של חלוציות, התבססות והתרחבות. דור המקימים התבגר ומציב צרכים חדשים, היישובים גדלו, הקהילות הפכו מגוונות ורב דוריות, מערכות החינוך התרחבו מאוד ועדיין אנו רק בתחילת הדרך.

 

בשלב הזה מצאנו צורך בהתבוננות עצמית ובהצבת שאלות זהות ומהות, לאן וכיצד. יישובי משגב מהווים סיפור הצלחה, הניכר באהבתנו למקום ובביקוש הולך וגובר למעבר ליישובים. מרגש במיוחד הביקוש הגבוה של בנים שגדלו כאן לחזור ולבנות כאן את ביתם.

 

תהליך "יישוב לדורות" נועד לשמר את ההצלחה ולהצעיד אותנו משלב החלוציות וההקמה לשלב של יישובים ברי קיימא: sustainable villages.

 

אנו עדים לקשר מובהק בין אופיו והתנהלותו של היישוב לבין רווחת חבריו. יישובים חזקים וטובים הם המפתח לתושבים מרוצים יותר. זהו קו מנחה להתנהלות המועצה ובתהליך "יישוב לדורות".

 

ארגז הכלים שמוצג כאן נועד לסייע לבניית יישובים חזקים ויציבים יותר, טובים ונעימים יותר לתושביהם.

 

במקביל לחוברת זו מוקם אתר אינטרנט שיאפשר התאמות ועדכונים שוטפים של התוכנית, ככל שנתקדם ביישומה ובהטמעתה ביישובים, ובהמשך השיח עם הציבור, בכתובת: http://dorot.misgav.org.il

 

אנו עומדים בפני יישום תהליכי "יישוב לדורות" והטמעתם ביישובי משגב, כל יישוב לפי דרכו, רצונו והחלטתו. נעשה הכול כדי שכל יישובי משגב ייכנסו לתהליך התכנון האסטרטגי ברוח "יישוב לדורות" וימשיכו ויטמיעו את התכנון. אנחנו במועצה נהיה לצדכם לאורך כל הדרך.

 

אני מבקש להודות לכל מאות התושבים ואנשי המקצוע שהשתתפו ותרמו מהידע שלהם ומכישרונם לגיבוש התוכנית.

 

בהצלחה ביישום התוכנית!

 

רון שני

ראש המועצה