http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

 

 

ברכות ונאום פתיחה בכנס סיכוי במשגב 7/10/10

 

ערב טוב ושלום לכולם,

 

הגעתי לגליל בתחילת תוכנית המצפים, כמעט 30 שנים, והייתי בין הראשונים ביישובי, מצפה אבי"ב. הגענו לאזור לא מפותח: לא היו תשתיות באזור. הכרנו היטב את השכנים שלנו, ויצרנו אתם קשרי ידידות. נאמנים לכך, תכננו את יישובינו, מצפה אבי"ב, כך שישתלב היטב בנוף הגלילי.

 

דברים השתנו מאז. היום לב הגליל מפותח ברמה המתאימה לישראל במאה ה 21. רשת כבישים חוצה אותו לאורכו ולרוחבו בצירי תנועה טובים, אפילו פקקים ועומסי תנועה כבר יש כאן. ציר אורך מאעבלין דרך משגב ובואכה כרמיאל; ציר רוחב מצומת המוביל דרך כפר מנדא לבקעת סח'נין וכרמיאל; שידרוג משמעותי של ציר יבור - משגב, ועוד צירים משניים ברכסי ההרים. כולנו יחד, יהודים וערבים, נהנים מהפיתוח הזה.

 

במשגב הוקמו 35 יישובים: 29 יישובים יהודיים שרובם במסגרת "תוכנית המצפים" ו 6 יישובים בדואים. כן, בניגוד לידוע בארץ, הוקמו 6 יישובים בדואים חדשים, שלכולם יש כיום תוכנית מתאר, וכולם יישובים מוכרים.

 

הקמנו אזורי תעשיה, חלקם בשיתוף עם רשויות שכנות (אזור תעשיה בר-לב, וכעת בפעילות משותפת עם כרמיאל) בהם השתלבו יפה גם שכנינו. הקמנו מערכות חינוך למופת התורמות לאזור כולו, ביניהן ביה"ס גליל, ביה"ס  ערבי-יהודי, משותף למשגב, סח'נין ושעב, מכללה משותפת למאמני ספורט משגב-סח'נין ועוד. הכלכלה האזורית שודרגה הן בהיקפה והן באיכותה לרווחת כל תושבי האזור. הבאנו את איכות הסביבה למודעות אזורית, אם כי כאן הדרך עוד ארוכה. שיתוף הפעולה בנושא זה חוצה גבולות/ יישובים ומועצות.

 

בחודשים האחרונים ישנה פעילות משותפת של תושבים מגילון, צורית ומג'ד אל כרום, כנגד הזיהום המתמשך בקניון בית הכרם. אנו, המועצה, ואני אישית משתתפים בהערכה בפעילויות אלו שכללו הפגנות בצומת גילון, פעילות משותפת של בתי הספר היסודיים מגילון ומג'ד אל כרום, ועוד. זו דוגמה, אחת מיני רבות, של שיתופי פעולה בין תושבים ממשגב והיישובים השכנים לנו, דוגמה העומדת בניגוד גמור להפגנות ולאירועים הקורים כאן בחודשי אפריל ואוקטובר. תושבים שאומרים ועושים, ולא מחכים שמישהו יעשה את העבודה עבורם.

 

 

ששת היישובים בדואים של משגב, נהנים מתנופת פיתוח משמעותית. הבאנו את כולם למצב בו ישנן תוכניות מתאר, וכמעט כל היישובים ברמת פיתוח גבוהה. 30% מתושבי משגב הם בדואים, ואנו משקיעים, כמדיניות ובכוונת מכוון , הרבה יותר לרווחת התושב הבדואי. התוצאות ניכרות היטב בשטח.

 

ומספר מילים לידידי מאזן, ראש העיר סח'נין: דיברת על האומץ לקבל החלטה בנושא גבולות השיפוט: משגב הסכימה להרחיב את תחום העיר סח'נין בקרוב ל 2,000 דונם. כל שעליך לעשות הוא להסכים. העט מוכנה, בוא ונחתום.

 

תוכנית המצפים היא ההצלחה המשמעותית של המדינה בגליל. הלוואי והיו עושים תוכנית דומה בנגב בזמנו.

 

והרשו לי לפנות אליכם בנימה אישית יותר. הדברים הטובים כאן קרו וקורים בשיתופי פעולה מקומיים ואזוריים. כוחות פוליטיים ארציים סחפו אותנו לא פעם, ערבים ויהודים, למקומות שלא הועילו לנו.

 

יש לכולנו המון להרוויח משילוב כוחות. להיות השגרירים הטובים של דו-קיום ושותפות.

 

רק על ידי לקיחת אחריות על התהליכים, עבודה קשה והתנערות ממשחקי הפוליטיקה והאגו ניתן להשיג הישגים ולקדם את רמת החיים של הציבור.

 

אני קורא לכם לאמץ את הגישה החיובית שלנו במשגב: לשלב כוחות ולהתקדם.

לרווחת כולנו.

 

מאחל לכולם כנס חיובי ומקדם.

 

רון

 

כפי שפרסמנו כאן ובעיתונות, התחבורה הציבורית במשגב תוכננה להתחיל לפעול במהלך אוקטובר.

המועצה השלימה את ההיערכות מבחינת מיקום תחנות הסעה, הערכות המוקד לקבלת קריאות, מנגנון לפתיחת השערים ביישובים ושאר פעולות ההכנה.

אנו מחכים לאישור סופי של משרד התחבורה, שיינתן, כפי שנמסר לנו ע"י המשרד, בתחילת נובמבר.

תגובה אחרונה ב-04/11/2010 02:54:58