http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

מזה כשבועיים שהדואר הנע שובת. אין שירותי דואר ליישובים הכפריים בכלל ולישובי משגב בפרט. שמעתם על כך?

אם אתם תושבי משגב, ובפרט בעלי עסקים שזקוקים לשירותי דואר, אין ספק ששמעתם והרגשתם,

אבל רב רובם של תושבי המדינה פשוט לא מודעים לשביתה הזו ולא מוטרדים ממנה.

אני רואה בפגיעה הזו בפריפריה חוסר הגינות משווע.

מיד עם ההודעה על העיצומים התחלנו לפעול בניסיון למנוע את הפגיעה. פניתי להנהלת הדואר ולהסתדרות. הוצאנו, ראשי המועצות, מכתבים לשרים ולהסתדרות. לצערי – עד כה ללא תוצאות.
אני אמשיך ואפנה בבקשה להחזרת שירותי הדואר הנע, להסתדרות ולגלעד ארדן .
אני קורא ומבקש מעובדי הדואר להחזיר את שירותי הדואר הנע, וכפי שהם עושים רוטציה בהשבתת סניפים בערים, שיעשו כך גם בדואר הנע
.
מקווה שהנהלת הדואר והעובדים יגיעו להבנות לשביעות רצונם, ושהשביתה תסתיים בקרוב, אבל בכל אופן הלחץ והסנקציות לא צריכים להיות מכוונים אלינו.

עסקים רבים בפריפריה שלנו תלויים בדואר לפעולתם ולפרנסתם. משלוח וקבלה של דברי דואר, ובמיוחד קבלת תשלומים (צ'קים). לא מעט בעלי עסקים פנו אלי בתחינה שהם עומדים בפני קריסה: לא מקבלים צ'קים שנשלחו, בעוד שאת התשלומים הם צריכים להמשיך ולשלם.
זכותם של עובדי הדואר לשבות. זו זכות בסיסית.
אך אני תמה מדוע בחרו עובדי הדואר בחרו להשבית דווקא את שירותי הדואר הנע, בעוד שבערים וביתר הישובים במדינה שירותי הדואר ממשיכים כסידרם.                                                  מדוע לא להשבית את הדואר בתל אביב?
הייתי שמח אם הפריפריה הכפרית הייתה אלקטורט משמעותי שיכול להפעיל לחץ על השרים. לצערי אנחנו לא.

 

אני קורא לכולכם להצטרף לעצומה הבאה:  http://www.atzuma.co.il/preiphery

 

 

 

תושבים יקרים,

ערב יום הכיפורים, רגע לפני שנתכנס לסעודה המפסקת, רציתי לחלוק איתכם כמה מחשבות על עבודת המועצה.

כשיצאתי לדרך כראש מועצה, ידעתי שחיזוק היישובים יהיה כלי דומיננטי בעבודה שלנו ואף יעד בפני עצמו. כמעט כל יעד שאנו מבקשים לקדם - בסביבה, בתרבות, בחינוך, בנוער, בביטחון וככל תחום - מקבל מינוף משמעותי מיישוב חזק.

אני רואה את המועצה כמשרתת תושבים ויישובים ואחראית לחיזוק אלה ואלה.

לאורך מספר שנים הובלנו תהליך של ברור משותף, יחד עם מאות תושבים, בשאלה מה הופך ישוב לחזק, יציב, צומח ואהוב על תושביו. קראנו לתהליך הזה 'ישוב לדורות'. את הידע שנאסף העלינו לאתר 'ישוב לדורות' ואנו חוזרים ומשתמשים בו בכל פעולות המועצה.

בימים אלה אנו מקיימים תהליך אסטרטגי לחידוד התאמתו של ארגון המועצה למטרה של חיזוק היישובים ולתובנות שנאספו בתהליך 'ישוב לדורות'.

המבנה של יישובי משגב, אפילו השם שניתן להם - 'ישובים קהילתיים', אינו מובן מאליו. זה מודל יישובי צעיר יחסית ולא כולם מעוניינים בהמשך קיומו, או מבינים את ייחודו. מידיי פעם עולות שאלות על מקומו של היישוב, סמכויותיו, אחריותו ותפקידיו. יש יישובים דומיננטיים ונוכחים יותר בחיי תושביהם ויש יישובים (בעיקר באזור המרכז) שמתפקדים כמעין פרוור עירוני, ומספקים לתושביהם את המינימום ההכרחי.

אנחנו מצאנו שלמשגב נכון מודל של יישובים חזקים. העמדה הזו התחזקה בסקרים על עמדות תושבים ובתהליכים רבים שמתרחשים בישובים, במעורבות המועצה או בלעדיה. פעם אחר פעם ראינו את חשיבות החוסן הקהילתי, ההתנהלות היישובית והמרקם החברתי בישוב לשביעות הרצון של תושביו מהישוב ואפילו מעבר לכך.
נראה שהחיים ביישוב טוב תורמים לתחושת הרווחה ושביעות הרצון בחיים בכלל... 

 

תכנית החומש קמה כדי לחזק את היישובים מבחינת מבני ציבור - מועדונים, בתי כנסת, מגרשי ספורט, גני שעשועים וכד'. רצינו לוודא שיהיו בכל ישוב מבני ציבור ההולמים את צרכיו. דרגנו את היישובים על פי העומס הקיים במתקניהם ויצאנו בגיוס כספים מאסיבי כדי להשלים את החסר.

עד היום שדרגנו את מבני הציבור בכמחצית מהיישובים ואנחנו ממשיכים ומגייסים מימון גם לשאר.


נושאים נוספים שיובילו את עבודת המועצה בשנים הקרובות:

שביל סובב משגב - נמשיך ונשדרג את רשת השבילים בין היישובים, את המפה והפעילות סביב השבילים.

ספורט - תכנית אב לספורט, תסייע לנו לחזק את הנטייה הטבעית של הקהילה הזו לעסוק בספורט.
נחזק במיוחד את הספורט העממי והיישובי.

רב דוריות - המעבר של עמותת מרחבים למבנה המועדון הכפרי משגב, לב פעילות הפנאי במשגב,  יסמן את הדגש שאנו רוצים לתת לשילוב הדורות השונים בקהילה. קהילה בריאה מכילה את כל דורותיה ומקיימת קשרים ענפים ביניהם. נפעל לקדם במשגב פרויקטים שונים של שילוב ידיים בין הדורות.  גל של בנים חוזרים מסמן לנו שאנו בדרך הנכונה. אשכול צעירים, ימשיך לסייע לנו בשמירת הקשר עם הצעירים שלנו.

חינוך לדורות - ועדת החינוך הציבורית שפעלה במשגב בשנה האחרונה שיתפה ציבור רחב מאוד בהתוויית דרך לחינוך מיטבי במשגב. (בין השאר הוועדה עסקה גם בבחינת מבנה חדש לבית ספר מקיף משגב שהגיע כבר לכ 1900 תלמידים).

סביבה לדורות - צמצום האשפה להטמנה ע"י מיחזור הזרם הרטוב ורב המרכיבים היבשים

ישוב הקבע ההולך וצומח בערב אל נעים - זה אחד הפרויקטים המרגשים והאופטימיים שלנו. אני לא יודע כמה תושבים במשגב יכולים להבין איך נראים החיים בצריפי פח עם תשתיות רעועות של חשמל ומים. אני שמח מאוד שהשלב הזה הופך להיסטוריה.

וכמובן המשך הצמיחה בישובים - אנו צומחים בקצב מצוין של כ1000 תושבים בשנה, נדאג שזה יימשך.

 

לצד הפרויקטים היפים האלה אנו נדרשים להתמודד גם עם העלייה במדרג הכלכלי חברתי והקיצוץ בתקציבי המועצה הנובע ממנה.

 

הקיץ הזה היה מתוח וקשה. רבים מאוד מתושבנו שרתו בעזה ומשפחת מנדלוביץ' מעצמון, איבדה את בנה היקר עוז מנדלוביץ' זכרו לברכה.
לאורך המלחמה ניסינו לשמור כאן על עוגן של יציבות ושפיות. פנינו לראשי הרשויות השכנות ויצאנו יחד בקריאה להרגעת הרוחות ושימור השכנות הטובה שלנו והאווירה באזור אכן נשמרה נורמאלית ורגועה רב הזמן.
השכנות הטובה והפיתוח המשותף של האזור הם דגל ושליחות, אנו פועלים במשותף במסגרת אשכול הרשויות בית הכרם ובעשרות פרויקטים משותפים.

 

הזכרתי כאן בנגיעה ובכותרות כמה מהמצפנים שאנו מכוונים אליהם. תחת הכותרות האלה נפרשת שורה ארוכה של פרויקטים ופעולות והרבה מאוד אנשים, עובדים ומתנדבים, שעוזרים לזה להתממש. אני רואה זכות גדולה להיות חלק מזה.

 

מאחל שנה נהדרת וגמר חתימה טובה לתושבינו היהודים ועיד מובארק לתושבינו המוסלמים.

 

שלכם

 

רון שני

 

 

 

 

 

 

 

תגובה אחרונה ב-09/10/2014 17:29:01