http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

תושבים יקרים,

 

האם השאלה כיצד נעצב את עתיד משגב, כיצד נחייה כאן, ומהי דמות היישובים מעניינת אתכם? האם היא בוערת בעצמותיכם, כך שלא תוכלו להרשות לעצמכם להשאר בבית כשדנים בה?

"יישוב לדורות" הוא תהליך תכנון אסטרטגי בו התחלנו בשנתיים האחרונות, אשר במסגרתו שאלנו את השאלות הללו. התהליך הבשיל כיום למצב בו אנו רוצים להציג לכל התושבים לאן הגענו, להתחבט ביחד, להעלות שאלות ולהציע תשובות.

 המחשבה על הצורך בדיון עמוק ואסטרטגי על היישוב מלווה אותי שנים רבות. כתושב ותיק ובין המקימים של מצפה אביב, היישוב מהווה מרכיב חשוב ומשמעותי בחיי. הרבה מעבר למקום מגורים, ואני יודע שרבים במשגב חשים כך.

 ליישוב יש השפעה עמוקה ורחבה מאוד על איכות חיינו. לעיתים קרובות אני שומע משגב'ניקים מדברים על היישוב כעל משפחה מורחבת, מעגל תמיכה והזדהות. גם תושבים הגרים כאן תקופות קצרות מרגישים בכך. משגב היא מועצה וקהילה, בה יש לא מעט אינטראקציה בין חבריה, אבל הישות הדומיננטית והאורגנית לתושב היא היישוב. לקדם את משגב זה בראש וראשונה - לקדם ולטפח את היישובים. 

  • מה הופך יישוב למקום טוב ונעים לתושביו? למקום יציב ומתפתח?
  • איך נוצר DNA ייחודי לכל יישוב ואיך משפיעים עליו?
  • איך קורה שיישוב עולה על שרטון, ואיך אפשר למנוע או לצאת מזה?

כמובן שאין לשאלות האלה תשובות 'נכונות' כלליות. הדברים שונים וייחודיים לכל יישוב.

המחשבות הללו עברו גלגולים רבים, שבסופם החלטנו לפצל את הדיון לשלושה צוותי עבודה:

  • קיימות וסביבה - שיעסוק בצד הפיסי;
  • קיימות קהילתית - שיעסקו בחברה היישובית;
  • משילות יישובית.

 

בחרנו לקרא לתהליך כולו 'יישוב לדורות', יישוב יציב, ארוך נשימה, כזה שהדורות הבאים ירצו לחזור אליו ולהמשיך אותו.

אני מזמין אתכם לבוא ולקחת חלק בתכנון האסטרטגי למשגב, לשמוע, להשמיע, לחוות דעה, לשכנע, ומעבר לכל, להיות שותפים לתהליך האסטרטגי במשגב.

 

אשמח לראותכם.

 

רון