דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

חברים יקרים,

אני שמח לבשר שאחרי שנתיים של מאבק משפטי זכינו בבג"ץ. בג"ץ הורה למשרד הפנים לראות את משגב כאילו היא באשכול 6  והתקציבים שנגרעו מהמועצה בשל הדרוג השגוי יוחזרו אלינו.

המשפט הזה מסכם שנתיים של עבודת נמלים של הליכים משפטיים, איסוף נתונים וניתוח המצב, שהושקעו כדי לתקן את העיוות שנוצר בדרוג של משגב באשכול 7 במקום באשכול 6, דרוג שהיה עתיד להביא לקיצוץ מיליוני ₪ בשנה מתקציבי המדינה הישירים למשגב ותקציבים עקיפים משמעותיים נוספים שקשה לכמת מראש.
יצאנו לדרך כשכל הסיכויים נגדינו.  אין תקדימים לקבלת ערעור של רשות מוניציפאלית על הדרוג והמדינה טענה שמשרד הפנים והלמ"ס פעלו נכון.

בדיון האחרון בבית המשפט העליון שהתקיים אתמול, החליטו השופטים בהסכמת המדינה, כי משרד הפנים יראה את משגב כנמצאת באשכול 6 החל משנת 2014, ועד לעדכון הבא שהלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הקובעת את הדרוג) יערוך. השופטים הקצו למשרד הפנים 60 יום (בהסכמה) לערוך את החישוב מה מגיע למשגב בהפרשים בשנת 2014.

לאחר הפסיקה הפרקליטות והלמ"ס חלקו לנו שבחים על ניהול המשפט, על היחס הענייני והפתוח במהלכו ועל הכנת החומר המוכיח שנפלה טעות בחישובים.

 

מבקש להודות לעורכי הדין קובי קורין ומאיה  קורין - פז על ניהול מקצועי ונעים הליכות של המשפט.

פסק הדין משמעותי ביותר למשגב. נקבל את ההפרשים בתקציב האיזון ותקציב הפיתוח ממשרד הפנים לשנת 2014 שהסתיימה, נקבל הפרשים לשנת 2015 , ונתכנן את שנת 2016 לפי כללי אשכול 6.

הפסיקה אמנם ניתנה בעתירה כנגד משרד הפנים והלמ"ס,  אבל אנו נשתמש בפסק הדין בפניות למשרדי הממשלה השונים, ונדרוש שיכירו גם הם, בעקבות משרד הפנים, שיש לתקצב את משגב בהתאם לדרוג המתוקן.

בתקופה הקרובה אנו נחזור ונבחן את הקיצוצים שערכנו בשנתיים האחרונות לאור הירידה התקציבית שהייתה, ונגבש המלצות כיצד לפעול לאור הפסיקה.

 

עכשיו, כשאני נושם לרווחה, אני רוצה להודות לכל מי שהיה לצידי בתהליך הזה, בהיערכות לקיצוצים הכואבים, במאמץ להפוך עולמות כדי לצמצם את הפגיעה בשירות ובנחישות לא לקבל את העיוות הזה ולפעול מול המדינה לתיקון המצב.

הובלנו מאבק מקצועי וענייני, הצדק ניצח ואפילו נשארנו בתחושת ידידות והערכה הדדית גם עם 'יריבינו' במשרד הפנים, הפרקליטות והלמ"ס.

 

מודה לכולכם

 

רון שני

30/07/2015 16:38:30
להוסיף תגובה 4 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-26/08/2015 06:53:06

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות