דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

בשבוע שעבר פקדה טרגדיה קשה את משפחת ניקולא והכפר ראס אל עין. וואסים ניקולא, בנם בן ה 9 של וסאם וסחר ניקולא, מראס אל עין, נפטר בפתאומיות. הארוע התחיל בעת שהיה בבית הספר בו למד, בראמה. וואסים חש ברע בשיעור התעמלות, ואמר למורה שיש לו כאבי ראש חזקים. המורה הזעיק אמבולנס, אבל וואסים התמוטט ואיבד את ההכרה, ואז הוזעק מסוק שהעביר אותו לבי"ח רמב"ם במצב קריטי. לאחר מספר ימים נפטר.

 

וואסים, הבכור במשפחתו, היה ידוע כתלמיד מצטיין, ואהוב על חבריו. הוא הותיר אחריו הורים ואח צעיר, מלאד.

 

למרות האבל הכבד, והצער העמוק על פטירת הבן, החליטו וסאם וסחר לתרום את אבריו להשתלה, ובכך להציל חיים אחרים. המשפחה מתנחמת בכך שהאסון שנפל עליה העניק חיים לשני אנשים.

 

אני מבקש להשתתף בצער המשפחה, ולתמוך בהם ברגעים הקשים כיום, ובאלו שעוד יגיעו. אני מבקש עוד להעלות על נס את החלטתם האצילה לתרום את אברי בנם ולהעניק חיים.

 

שלכם,

 

רון

08/03/2011 09:13:11
להוסיף תגובה תגובה אחת קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-09/03/2011 13:25:41

חברים ותושבים שלום,

 

מזה שבוע שובתים העובדים הסוציאליים בכל הארץ, וגם במשגב, בתביעה לשפר את תנאי העסקתם. 

שנים ידעתי כי שכרם של העובדים הסוציאליים נמוך; אולם רק משנכנסתי לתפקידי ראיתי כמה קשה היא עבודתם, כמה מאמץ רגשי נדרש מהם, ובאיזו מסירות הם מבצעים את תפקידם. לפני שנים, בהיותי חבר במליאת המועצה, הביא אריק רז, ראש המועצה דאז, למליאה את הקמת המחלקה לשירותים חברתיים. לא אחד מחברי המליאה הרים גבה: במשגב? אצלנו? בעיות סוציאליות? - אכן כך. וככל שהשנים חולפות הנושאים בהם מטפלת המחלקה רק מתרחבים, וקהל הנזקקים לשירותיהם הולך וגדל.

 

עובד סוציאלי זמין 24 שעות ביממה, שהרי הם נדרשים להגיע לכל אירוע מיידית ובכל שעה. וכבר חווינו אירועים באמצע הלילה, בחגים ובשבתות. כל אירוע כזה טומן בחובו סערה רגשית. סערה שהעובד הסוציאלי צריך למתן, להכיל, לעזור ולתמוך. האירוע לא מסתיים אחרי מספר שעות, העובדים ממשיכים ללוות את המשפחות אח"כ ולהעניק להם טיפול מסור ותומך.

אני מבקש להודות בהזדמנות זו לעובדים הסוציאליים של משגב על מסירותם ותרומתם החשובה לחיינו,  

ולהביע את תמיכתי ואהדתי לעובדים הסוציאליים במשגב ובמדינת ישראל.
צריך לשפר את תנאי העסקתם, ואני מקווה שהמדינה אכן תבצע זאת.

 

שלכם,

 

רון

13/03/2011 13:18:06
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

 

תושבים יקרים,

בעוד שבועיים יוצא לדרך סקר משוב רחב. בסקר, בביצוע מכון רפי סמית, ידגמו וירואיינו טלפונית 800 בתי אב במשגב, וביניהם נציגים של המגזרים, הגילאים והקבוצות השונות בפסיפס.

פעמים רבות אנו שואלים לדעתכם בנושאים בהם המועצה עוסקת. אני מקבל משוב והערות, בשיחות, בפגישות רבות ובפניות ישירות אלי בנושאים רבים. עם זאת, זהו משוב שמייצג את אלו שהגיעו למפגשים, או פנו ישירות. לכן ביקשתי לערוך סקר של מדגם מייצג של תושבי המועצה בו נשאל לדעתכם ועמדתכם על שירותי המועצה.

הסקר יספק חלון הצצה אל הרוב השקט של התושבים. זו הזדמנות ללמוד על הלכי הרוח, על סדרי העדיפויות, על המודעות לשירותים השונים, על שביעות הרצון, על הדברים הטובים ועל הדברים שיש לשפר, וכמובן - להתכוונן מול התוצאות.

השקענו מחשבה רבה בבחירת שאלות שהתשובות עליהן ברות יישום ואינן ידועות מראש. (לכן לא תישאלו על הצורך בשיפוץ הכביש להררית או לכמון, רימזור צומת מורשת וכרטיסי חינם לחיילים בתחבורה הציבורית. בנושאים אלה ואחרים אין לנו ספק בפתרון הרצוי, וממילא אנו פועלים בכל דרך לקידומו). במקום זאת העדפנו שאלות שיסייעו לנו לקבל החלטות שקולות ומבוססות יותר במגוון תחומים- חינוך, תרבות, שירותים מוניציפאליים, רווחה, פעילות לגיל השלישי, תמיכה ביישובים ועוד.

אני קורא לכם להקדיש זמן ותשומת לב לסוקרים.
אני מבטיח להשתמש במידע שנקבל כדי לשפר את השירות ולהמשיך לבנות את משגב כמקום טוב ונעים לתושביו.

 

שלכם,

 

רון

 

 

 

   

14/03/2011 09:21:29
להוסיף תגובה 5 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-20/06/2011 00:03:59

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות