http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

 

לפני מספר שנים (2014) הממשלה הקימה את הותמ"ל: הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור. הותמ"ל הוקם כחלק מהמאמצים להתמודד עם משבר הדיור. המטרה הייתה לאשר תכניות בניה גדולות באופן מהיר, שמתגבר על תכניות אחרות ועל תהליכי תכנון מקומיים ומחוזיים. 'לדלג מעל הביורוקרטיה' בשפה עממית יותר. תהליכי התכנון בותמ"ל הם מהירים מאוד: הכנת תכנית, דיון להפקדה, הפקדה ושמיעת התנגדויות, ואישור.

 

וכך החלו לעבור שטחים נרחבים מאוד - שטחי חקלאות וטבע מהמגזר הכפרי, לבניה בערים הסמוכות.  

הדוגמאות רבות: העברת שטחים נרחבים מכפר מכבי וכפר ביאליק במועצה אזורית זבולון לקריית אתא, העברת שטחים חקלאיים מעין השופט, יוקנעם המושבה ואליקים במועצה אזורית מגידו ליוקנעם עילית, בינוי מתחם סירקין בפתח תקוה, לקיחת האדמות החקלאיות של ישובי הר חברון והעברתן לאופקים, ועוד.

אלא שיחד עם הדילוג על ה'ביורוקרטיה' דלגו על הרבה שאלות מהותיות ונוגעות לרווחת הציבור וההתנגדות לא אחרה לעלות.

 

הגופים הירוקים, ובראשם החברה להגנת הטבע, מתנגדים באופן נחרץ לותמ"ל, בטענה שהותמ"ל מעודד בנייה פרברית בשולי הערים על שטחים פתוחים, כאשר יש די מקום לצופף ולבנות בשיטה של התחדשות עירונית ברוב הערים בארץ.


והנה אנחנו מגיעים למשגב והותמ"ל לא פסח גם עלינו, ובמיוחד באזור מצפה אבי"ב. העיר טמרה רוצה להתרחב דרומה ומזרחה בתכניות של כ- 7,000 יח"ד, כאשר הם דורשים להעביר כביש מטמרה דרך מצפה אבי"ב לדרך 781. משגב לא עומדת בדרכה של טמרה להרחיב את העיר, למרות שלמיטב שיפוטנו אין שום ביקוש להכפיל את טמרה (שמונה כיום כ- 6,000 יח"ד). לעומת זאת אנחנו מתנגדים נחרצות להעברת כביש שיכלא את מצפה אבי"ב ולא יאפשר לה גידול עתידי. הצענו להסדיר את הכביש מטמרה לדרך 781 שעובר ממערב למצפה אבי"ב (והוא כבר סלול באופן לא חוקי). השתתפתי בדיונים בותמ"ל בנושא זה, אך חוויתי דורסנות וכוחנות לא ענייניים, חוסר הקשבה, ורצון להעביר את התכנית בכל הכוח, בבחינת ייקוב הדין את ההר.
נאלצנו לפנות לבתי המשפט בבקשת עזרה וסעד, והמערכת המשפטית אכן סיפקה את העזרה וניתנה החלטה שאין להפקיד את התכנית.

 

עמדתנו, כמייצגי המרחב הכפרי, היא שככל שעיר צריכה לגדול, ואין לה עתודות קרקע להרחבה, המרחב הכפרי צריך להעביר חטיבת קרקע שתאפשר זאת, אבל זה צריך להיות רק לאחר בחינה שהעיר מיצתה את אפשרויות ההרחבה שלה, ובשום שכל. אסור להעביר סתם כך אלפי דונמים מהחקלאות והמרחב הפתוח לערים.
השטחים הפתוחים נמצאים מוניציפאלית במועצות האזוריות - אך שייכים בפועל לציבור הרחב. המועצות מופקדות לשמור עליהם לרווחת כולם (למרות שאין בכך הכנסה כלשהי).
העברת השטחים לערים מעודדת פרבור, פוגעת בחקלאות ומונעת מהדורות הבאים את המרחבים הפתוחים.

 

כך גם משגב: אנו בוחנים כל בקשה של רשות שכנה להעברת שטחים ממשגב, ובלא מעט מקרים מבינים את הצורך ומסכימים להעברת השטחים. כך היה בשנים האחרונות עם סח'נין, עראבה, כאוכב וביר אל מכסור להן העברנו שטחים עבור בתי ספר, מבני ציבור, בתי עלמין ואף תוכניות הרחבה. כאשר הבקשה מוצדקת תכנונית אנו תומכים בה. אבל כאשר הבקשות נובעות ממניעים אחרים, ללא הצדקה תכנונית, אנו פועלים כפי שהמחוקק הטיל עלינו: שומרי המרחבים הפתוחים.

הותמ"ל נכנס כאן בדורסנות ובמהירות, והנזק יורגש על ידי כולנו ולדורות. כולנו נישא בתוצאות התכנון החפוז הזה כאשר יבנו הבתים ללא תכנון אזורי ותשתיתי ראוי, וכשהשטחים הפתוחים והחקלאות יצטמצמו.

 

מסיבות אלו יצאנו, המועצות האזוריות, במסע בדרישה שהממשלה לא תאריך את פעולת הותמ"ל (שאמורה להסתיים השנה), ושהתכנון יחזור לועדות התכנון המקומיות והמחוזיות.

 

 

 

 

בפוסטים קודמים כתבתי על תכניות ההרחבה של העיר טמרה: טמרה מונה כיום מעל 30,000 תושבים בכ- 6,000 יחידות דיור.

רשות מקרקעי ישראל יזמה תכנית להרחבת העיר לכוון מזרח ובה כ- 1,700 יחידות דיור. תכנית זו אושרה בותמ"ל והיא בתוקף וניתן לבנות באזור זה.

משרד השיכון יזם תכנית נוספת לכוון דרום (מתקרבת מאוד למצפה אבי"ב במרחק של כ- 100 מטרים ופחות) ובה כ- 5,400 יח"ד.

במסגרת תכנית זו טמרה דורשים לסלול כביש שיחבר את העיר לכביש 781 ויעבור במרחק של עשרות מטרים מהבתים של מצפה אבי"ב.

בנוסף לכך טמרה סללו כביש שמחבר את טמרה עם כביש 781 בתוואי העובר ממערב למצפה אבי"ב, וכיום כביש זה בשימוש נרחב.

הצגנו עמדה שאנו יודעים שטמרה צריכה להתרחב ולבנות, וחשוב שמשרדי הממשלה מתכננים את ההרחבה.

יחד עם זאת שאלנו האם העיר באמת צריכה כיום תכנון של כ- 7,000 יח"ד, מלאי תכנוני שיספיק לעוד יותר מ 50 שנים. 

עוד הבענו עמדה שההרחבה של טמרה אסור שתהיה על חשבון עתידו של מצפה אבי"ב, ובמיוחד להעביר כביש גישה לעיר שיעבור מטרים ספורים מבתי התושבים. הצגנו שיש תוואי חליפי, טוב יותר, שכבר סלול ונמצא בשימוש והוא התוואי המערבי.

טמרה הרגישו שמאחר והתוואי המערבי כבר סלול ובשימוש, ובמציאות בגליל אף אחד לא יסגור אותו, כדאי שיתעקשו על כך שיהיו שני כבישים: האחד ממזרח למצפה אבי"ב והשני ממערב לו. ובכך יסגרו את הישוב בין הכבישים הללו.

משרד השיכון בחן את התכנונים, אנשי המקצוע הבינו את הדרישות שלנו, ולכן הגישו את תכנית ההרחבה הדרומית עם הכביש המערבי לחיבור לכביש 781.

טמרה לא מסכימים לכך, ולכן התכנית לא מתקדמת. 

אבל במקביל הם פונים לעיתונות לכתבות כמו זו שמצורפת (גלובס נדל"ן משבוע שעבר).

בחרתי להעלות את הפוסט הזה בכדי להעמיד דברים על דיוקם ולהציג את העמדה שלנו.

ועוד אוסיף בהתייחסות לכתבה: לא נעשה לטמרה שום עוול, להיפך: יש לטמרה תוכנית מאושרת לבנות 1,700 יח"ד מחר בבוקר. אסור שהרחבה של ישוב תהייה על חשבון ישוב אחר. לטמרה יש המון אפשרויות הרחבה (שטח השיפוט של טמרה הוא ענק).

והערה אחרונה: אני מודה על המחמאה שהייתי עם השר יואב גלנט בצבא. אבל זה לא נכון

תגובה אחרונה ב-18/02/2018 01:35:56