http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

 

הביקור שלי בכישורית, אתמול, התקיים במסגרת סדרת הביקורים שאני עורך מידיי שבוע ביישובים. הביקורים האלה הם אחד מהבונוסים של התפקיד ומקור ראשון במעלה להתעדכנות מהשטח. גם כשאני מגיע עייף, בסוף יום עבודה, אני נטען באנרגיה מחודשת.

בחרתי לספר על הביקור בכישורית, גם בשל היותו מרגש ומשמעותי, וגם בגלל המסרים שתושבי המקום ביקשו להעביר דרכי לתושבי משגב.

כישורית, למי שלא מכיר, היא 'בית לאנשים בעלי צרכים מיוחדים', יישוב יפה ומגונן לתפארת, סמוך ליישובים תובל ופלך, אבל המילים הענייניות האלה אינן מעבירות את הקסם המיוחד שהמקום הזה משרה על המבקרים בו.

הערב התחיל, כמו תמיד, בסקירה על פעילות המועצה, על פרויקטים בולטים במשגב בכלל ופרויקטים עם נגיעה לכישורית ותושביה בפרט, וגלש מהר מאוד לשיחה על פרויקטי המיחזור המקודמים בכישורית, (מיחזור בקבוקים, שימוש חוזר בפסולת, קומפוסטציה ועוד) ועל הדרישה לוודא שהפסולת המופרדת מטופלת בנפרד עד הסוף (השאלה עלתה בעקבות פרסומים על חוסר היערכות להפרדה בדרום הארץ, מה שגרם להטמנה מעורבת של פסולת באזורים אלה).

בהמשך עלו שאלות על מערך הכבישים בגליל, על התחבורה הציבורית, שתושבי הכפר נהנים להשתמש בה, אך מבקשים לשפר עוד, על ארועי התרבות במשגב ועל נושאים נוספים, אבל בין הדברים חזר ועלה המשפט שהביא אותי לכתוב על הדברים.

"אנחנו רוצים יותר מעורבות חברתית. יותר מפגשים עם יישובי משגב. שידעו שאין לנו קרניים, שאנחנו לא שונים."  "ההיכרות שלנו איתך, ושלך איתנו מגשרת בין הפערים, בין העולמות"

אין לי אלא להנהן בהסכמה. אכן, גשר לעולם יפה ומיוחד.

 

מפגש בכישורית

תגובה אחרונה ב-13/02/2012 08:39:55

השבוע יוחלף אתר המועצה המוכר והוותיק (בן כ-6 שנים) באתר חדש, מותאם יותר לצרכי הגולש היום ומעוצב ברוח הלוגו החדש. האתר נבנה תוך התייחסות להרגלי הגלישה של שלוש הקבוצות העיקריות: תושבים, מתעניינים בקליטה ותיירים.  כדי ליצור תחושה מסבירת פנים ובלתי אמצעית מוצגים אנשי המועצה, העומדים מאחורי המילים, בתמונותיהם ופרטיהם. השירותים המהירים, הנמצאים בשימוש התכוף ביותר, מרוכזים בטבלת 'שירותים בקליק' בדף הבית.
כל הטפסים ורב התשלומים ניתנים להורדה וביצוע באמצעות האתר.

אתר המועצה מורכב, למעשה, משלושה אתרי משנה: אתר 'שבילים ברשת' המכיל עשרות בלוגים, המוקדשים לתחומי עניין שונים (blogs.misgav.org.il), אתר התעסוקה, המספק מידע למחפשי עבודה ולמעסיקים ( .jobin-misgav.org.il )  והאתר הראשי ( misgav.org.il) – ובו מידע על כל מחלקות ותאגידי המועצה. כמות הכניסות לשלושת האתרים מגיעה לכ-40,000 ביקורים (visits) לחודש. לצד החיסכון הרב בניירת התקשורת האלקטרונית תורמת לשיפור בשירות ומאפשרת יותר שקיפות ושיתוף ציבור.


בשנים האחרונות התקשורת האלקטרונית התפתחה ובהדרגה החליפה את התקשורת המודפסת והפכה לערוץ העיקרי בשיח שבין המועצה לתושבים. אם בתחילת הדרך האתר היה כלי תדמיתי וסטאטי הרי שהיום הוא מעודכן פעמים רבות ביום, במאות דפים, המספקים מידע עדכני, שוטף והזדמנות להתכתבות פתוחה וגלויה בין הגולש לאנשי המועצה ובין גולשים לבין עצמם. לצד המידע מהמועצה לתושבים ישנם מדורים ו'פינות' המעודכנים ע"י הגולשים כגון - 'עכבר הכפר' - לארועים פרטיים ויישוביים, לוחות מודעות, מידע על חנויות ועסקים ועוד. כדי להקל על ההתמודדות עם זרם המידע – נשלח לתושבים ניוזלטר שבועי, 'העד-כאן', המרכז את עיקרי הדברים בכותרות ראשיות.  תושבי משגב מוזמנים לפרסם באמצעות האתר והעד-כאן כל נושא שיש בו עניין וערך לציבור הקוראים.

כמובן שגם לידיעה זו ניתן להגיב באתר, ביומן מועצה: ל blogs.misgav.org.il/moatza.

 

תגובה אחרונה ב-06/03/2012 15:50:45