http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

גן קיימות

פעילויות סתיו בגן מה שהיה ומה שיהיה

 

שלום לכם, שוחרי סביבה,

החלפנו עונה בגינה- ביום שישי 12.9 התקיים, זו שנה שניה מפגש "החלפת עונות והחלפת זרעים". ישבנו במעגל עם יואב, המומחה שלנו לגידול ירקות, שיתפנו בשמחת היצירה של ערוגות הירק הפרטיות, חגיגת השפע ביבול, מי בעגבניות או בדלעת ומי עם הפטרוזיליה והקישואים. גם על חזירים ושפנים כשותפים לא קרואים דברנו.

יואב נתן סקירה ממצה ומחכימה בהקשר לירקות החורף, למינון ההשקיה וליעילות בזריעת קטניות בין שתילי הירקות להעשרת האדמה בחנקן. דגש רב הושם על הצורך בחיפוי (עלים יבשים/דשא קצוץ יבש) כאמצעי השומר על לחות הקרקע ומפחית משמעותית את כמויות המים בהשקיה. ביחד יישמנו את הנלמד בערוגת לזניהבגן הקיימות, העשרנו בקומפוסט, שתלנו מיני ירקות עלים וכסינו בחיפוי (גם רשתות להגנה על החסה מציפורים רעבתניות).  לקראת הצהרים הצטרפו אלינו עוד שותפים מרקפת, שהביאו שלל זרעים לחלוקה היו שם זרעי מנגולד ואפונה ורד הבר ופטרוזיליה, דלעת, קצח ועוד. זרעים החליפו ידיים ונארזו בעטיפות נייר מאולתרות. שמחה וששון, כל מלה מיותרת, פשוט חגיגה של שיתוף. 

 

 

תלמידי יסודי משגב בפעילות בגן הקיימות- במהלך השבועיים הראשונים של תחילת שנת הלמודים הוזמנו ילדי כתות ב-ג מיסודי משגב להשלים פעילות שהחלה במסגרת "בית ספר קיץ" שהתקיים ביולי. שתלנו ירקות וצמחי נוי במכלים שונים (מגרות, מזוודות, חביות- בשימוש חוזר),חידשנו שבילים עם רסק גזם, הכנו כדורי בוץ עם זרעים של פרחי בר, שוחחנו על חשיבות מגוון המנים וכשמלאי הזרעים נגמר (גם בשל השביתה בדואר נע)הכנו שקיות ריח מפסות בד בשימוש חוזר קשרנו בסרטי טריקו (שאריות ממפעל נירלון) ומלאנו בעלים של רוזמרין.

 

לוח מודעות:

1. מה עניין שמיטה לקיימות- 4 מפגשים, סוכות שונות, יישובים שונים נושאים מגוונים.

 בואו להתארח והזמינו חברים. לפרטים- עקבו אחר הפרסומים באלה גוש ובעד כאן. 

 

2. קורס גידול ירקות יפתח ביום שישי 24.10. ההרשמה בעיצומה, למעוניינים אנא אל תדחו למחר, נדרש מינימום משתתפים כדי לפתוח את הקורס. 

טופס הרשמה קורס גידול יקות

 

3. קורס על דבורים וגידול ביודינמי עם הילמר קונמן מטבעון ,יתקיים בשלושה מפגשים בימי שישי (14.11--28.11--5.12). במסגרת הקורס נבקר בכוורות קיבוץ הרדוף ובכוורות בטבעון.

עלות - לתושבי משגב : 500 ש"ח. לאורחים: 700 ש"ח (המחיר בסבסוד מחלקת קיימות במשגב).

שימו לב! עד 7.11.14- ביטול הרשמה ללא חיוב. 

לאחר מועד זה יחויב הכרטיס ב- 100 ש"ח.

פרטים וטופס הרשמה- דבוראות

 

הצטרפו נא ליומן (בצד ימין) ותקבלו עדכון ישירות למייל. 

בברכת שנה טובה, אלה

 

 

 

1323 צפיות