http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יד ביד בגליל

האוסטרלים באים

 

 

 

 

 

האנה וברייב הם שניים מתוך קבוצה של מתנדבים צעירים שנשלחו לישראל מטעם תנועת "הבונים דרור" של הנוער העובד והלומד האוסטרלי.

"הבונים דרור" היא תנועת נוער עולמית, ששורשיה באירופה, והדוגלת בערכי העבודה, הציונות והסוציאליזם. מטרותיה הן חיזוק הקשר של יהודי התפוצות עם ישראל והכשרת צעירים שיגשימו את עקרונות הצדק החברתי, השוויון והדו-קיום בישראל ובחו"ל.

ראיינתי את האנה וברייב באנגלית, והם ענו יחד על השאלות והשלימו זו את זה. תוך כדי ראיון, התלמידים מכרכרים סביב המתנדבים הצעירים וניכר כי נרקמו ביניהם קשרים חמים...


- איך הגעתם לתנועת "הבונים דרור" בכלל ולשליחות לארץ בפרט?

- זוהי תנועת הנוער היהודית הגדולה ביותר באוסטרליה, וכל מי שמחשיב את עצמו "קול" הולך אליה. כשהיינו בתיכון הדרכנו במסגרת התנועה קבוצות של ילדים, וכשסיימנו את הבגרויות החלטנו שאנחנו רוצים להישאר בתנועה, ולכן הציעו לנו להירשם לשנת הכשרה.  


- כמה חבר'ה יש בקבוצה שלכם?

- השנה אנחנו מונים 32. חצי מאיתנו מתגוררים בעכו והחצי השני בראשון לציון.


- מה אתם עושים במסגרת העבודה?

- אנחנו נחלקים לארבעה צוותים ומלמדים שיעורים לא-פורמאליים ומסייעים בשיעורי אנגלית בבתי ספר ובמועדונים שונים בגליל, ערבים ויהודיים, מתוך אמונה בקיום משותף ובתקשורת חיובית בין הלאומים.

חוץ מ'גליל', שהוא בית ספר מעורב, שאר בתי הספר שאנו עובדים בהם, הם ערביים או יהודיים.

 

- איך אתם מרגישים בבית הספר שלנו?

- אנחנו מאוד אוהבים לעבוד כאן. זה מאוד מעניין להתבונן בילדים ולראות איך הם מתגברים על מחסום השפה ומתחברים. בכלל, הילדים כאן חברותיים ונראים מאושרים.


- על פי התרשמותכם, מה ההבדלים בין מערכת החינוך האוסטרלית והישראלית?

- למדנו בבתי ספר יהודיים שהיו מאוד הומוגניים, וזה די דומה למצב ברוב בתי הספר בישראל. דווקא כאן ב'גליל' יש מגוון הטרוגני ורב-תרבותיות.

תחושת הביטחון והמוגנות שלנו בבתי הספר הישראליים גדולה ובהשוואה לאוסטרליה יש פחות אלימות. אולי בגלל שיש כאן הרבה רגישות ומודעות לנושא.


- למה אתם הכי מתגעגעים באוסטרליה?

- למשפחה, לחברים

- האנה: לאוכל של אמא…


- ועכשיו בואו נהיה רציניים, אתם גרים בצד השני של כדור הארץ. איך אתם בעצם לא נופלים?

- ברייב: בגלל שאוסטרליה היא יבשת גדולה עם מעט אוכלוסייה - כוח המשיכה פשוט לא פועל עלינו…

 

- האנה: פשוט צריך לשים קצת דבק על הנעליים והכל מסתדר! 

 

 

4400 צפיות