http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר

ספורטאיות במשגב

דני דינה הולכים בצידי הדרכים

 סקר שנערך לאחרונה באתר של המועצה האזורית משגב מגלה כי הליכה היא הפעילות הגופנית הפופולארית ביותר בגוש. אמנם הסקר איננו עומד בכללי הדגימה והפילוח, אבל בעצם, מי צריך סקר, את ההולכים בצידי הדרכים אי אפשר לפספס, ולא צריך עין חדה במיוחד כדי לראות שההליכה חוצה מגזרים, מגדרים וגילאים.
הליכה היא הפעילות הזמינה ביותר. כל מה שצריך זה זוג נעליים וזמן פנוי.
הליכה נחשבת לאחת הפעילויות הבריאות ביותר. היא מפעילה את כל הגוף, משפרת סיבולת לב-ריאה, תורמת להורדת לחץ הדם והכולסטרול הרע ולהעלאת הכולסטרול הטוב, ולשיפור מצב הרוח.

 

נורית דגן עובדיה צועדת כ-4 פעמים בשבוע. "בשבילי, ההליכה מתקשרת לחוויה של הבית. כדי להכיר את הבית שלי אני צריכה ללכת אותו, והבית שלי לא נגמר בחצר, הוא גם היערות והגבעות שמקיפות את הישוב". 

אחרי חמש שנים של מגורים במשגב, נורית מרגישה שיש לה הכרות אינטימית עם היער. "אני יודעת איך הוא נראה בכל אחת מעונות השנה, אני מכירה את להקות החזירים, את התנים והשועלים והגורים בעונתם. הצעידה ביער היא בשבילי הזדמנות להתפעל מהטבע בעיקר בזריחות ובפריחות. יש ביער כל כך הרבה מינים של פרחים, זה משמח אותי לראות אותם, אני מרגישה כאילו אני פוגשת ידידים ותיקים".
נורית אוהבת לצעוד לבד: "בגלל האינטנסיביות של החיים אין לי הרבה זמן לעיבוד, וכשאני צועדת הכל מתרחש אצלי בשני מסלולים מקבילים, מצד אחד עיבוד פנימי ומצד שני אני מקשיבה, ומחוברת לשנויים שקורים מסביבי", וגם בזוג: "כשאני הולכת עם חברה יש במפגש אינטימיות אנושית. אני הולכת עם אותם אנשים ונוצר רצף שממשיך רק בצעידות, גם אם אני נפגשת עם אותם אנשים באירועים אחרים יש נושאים שמדברים עליהם רק בזמן הליכה. אני אוהבת את הזוגיות של הצעידה".
לאחרונה נורית הפסיקה לצעוד לבד ביער. "קרו לי שני אירועים לא נעימים שפגעו בתחושת הביטחון שלי. באירוע אחד דהרו מולי ארבעה סוסים בזמן שצעדתי על אחד משבילי הכורכר ביער. אילו לא הייתי קופצת הצידה הם היו דורסים אותי. באירוע אחר, צעדתי על השביל ההיקפי בישוב בסמוך לגדר. מן הצד השני של הגדר היו כמה נערים רכובים על סוסים שקראו אלי קריאות מיניות בוטות".
מי שרוצה לצעוד ביער אבל חוששת ללכת בגפה יכולה להצטרף לקבוצת הליכה.
המועדון הכפרי מציע חוג הליכה במהלך חודשי הקיץ. המדריכה, שרון אברהם, מובילה את הקבוצה בשבילים של יער שגב. "יש מסלולים מדהימים. כל פעם אנחנו משנים את המסלול כדי שיהיה מגוון ומעניין". הפעילות נמשכת שעה, בה הולכים במסלול מעגלי בסופו חוזרים לנקודת ההתחלה.
"אנחנו מתחילים במסלולים קצרים, ומדי חודש מעלים את האתגר. מוסיפים ומשנים, רצים קצת ועוצרים לפעילות מרוכזת עם אבנים או חפצים אחרים שיש בשטח". 

שרון אברהם, מדריכת חוג ההליכה


ענת גילר משתתפת בחוג ההליכה כבר מספר שנים. "אני מאד אוהבת ללכת. זו גם פעילות ספורטיבית שמשפרת סיבולת לב ריאה, גם יש חברותא נעימה, וללכת ביער הקסום הזה שיש לנו ליד הבית בשעת השקיעה. מבחינתי זה מושלם".

 

 

אתנה הולכות רחוק

"אתנה הולכות רחוק" הוא יוזמה של משרד התרבות והספורט, אתנה - המועצה הציבורית לקידום נשים בספורט ועיריית תל אביב. האירוע מתקיים החל מ-2003.  האירוע הוא פסטיבל של חיים אקטיביים, שמחים ובריאים, במסגרתו מתקיימת צעדת הנשים והעוצמה של ישראל.

4 צעדים לצועדת המתחילה
מאת שרון אברהם מדריכת קבוצת ההליכה במועדון הכפרי משגב

  • 1. בהתחלה לא חשוב מה המרחק שהולכים אלא כמה זמן הולכים. מומלץ להתחיל ב45 דקות של הליכה.

 

  • 2. בשלב השני, להישאר באותה מסגרת זמן אבל לשנות את קצב ההליכה ולהעלות את הדופק. אם הולכים בקבוצה או בזוג, ומרגישים שקשה לסיים משפט שלם סימן שאתם הולכים בקצב מספיק מהיר.

 

  • 3. בשלב השלישי, להעלות את משך הזמן לשעה.

 

  • 4. בשלב הרביעי, להגדיל מטרה: להגביר קצב. ללכת בקצבים משתנים. להוסיף עליות או שיפועים.

 

 

 

 

 

 

 

 

1263 צפיות