http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר

ספורטאיות במשגב

שלשה מנצחת

האמריקאים ידועים בחיבה שלהם לג'אנק פוד, ובעיקר לג'אנק פוד שמורכב מג'אנק פוד אחר כמו ארוחת הבוקר הפופולארית שנקראת "התקף לב". היא מורכבת מ- 2 סוגים של בשר חזיר, חביתה, פרוסת גבינה, נקניקיה, ולביבת תפוחי אדמה. הכל ארוז בתוך לחמנייה ומוצף ברוטב חריף. 
באופן מוזר, אותה אומה שהמציאה את כריך התקף הלב, המציאה גם את הטריאתלון - ענף ספורט שמורכב משלושה ענפי ספורט אחרים, שכל אחד מהם לחוד מבטיח שריפת שומנים רצינית.
רוני ברקאי, רכז ענף הטריאתלון במשגב אומר שהספורט מיועד לאנשים שמתאמנים באחד או שניים מענפי הספורט של הטריאתלון ומרגישים שהם משתעממים או לא מצליחים להתקדם ורוצים קצת גיוון.

מרב טלבי, מורה לחנוך גופני בבית הספר יסודי הר גילון:" תמיד אהבתי ספורט. במיוחד שחייה וריצה. יום אחד חבר טוב יצא לטריאתלון וחשבתי שזה מתאים גם לי. שאלתי מה צריך כדי להשתתף,  אמרו לי - רק להירשם. נרשמתי, והיה לי חודש וחצי להתאמן לפני התחרות באילת. מאד נהניתי באימונים, ואחר כך כל המשפחה נסעה לאילת והתחריתי".
כאשר נעם, הבת של מרב, ראתה אותה מתחרה היא מאד התלהבה והחליטה שגם היא רוצה. נעם הצטרפה לנבחרת הנוער. היא הבת היחידה בקבוצה. "זה כבוד ענק", מרב אומרת.
"טריאתלון הוא ספורט תובעני", רוני אומר, "הרבה נערים ונערות פורשים בגלל הלחץ של הלימודים או בגלל שאין להם זמן לחיי חברה. לכן, רוב הטריאתלטים הם אנשים מבוגרים בגילאי 40+, שהילדים שלהם כבר בגרו ויש להם זמן פנוי להשקיע באימונים".


גם נעם אומרת שזה לא פשוט לשלב את האימונים עם בית הספר. "אני מתאמנת בשחייה בבריכה, אימוני ריצה ביער או ברקפת, ואימוני רכיבה בעיקר בימי שבת. רוב הזמן מתאמנים על כל ספורט בנפרד, אבל יש גם אימונים משולבים".
נעם מתאמנת 4 פעמים בשבוע, כשכל אימון נמשך בין שעה וחצי לשעתיים. 
"אנחנו מתאמנות הרבה ביחד", מרב אומרת, "אבל זה לא רק שתינו, כל המשפחה בעסק. אנחנו נוסעים ביחד לתחרויות. זה מאד מגבש אותנו כמשפחה, ונותן לנו ביטחון עצמי וגאוות יחידה".
"אני אוהבת את התחרות", נעם אומרת, "אני אוהבת את האדרנלין, ואת האתגר, אני אוהבת לבדוק את גבול היכולת שלי". 

יש מספר סוגים של תחרויות טריאתלון. ההבדלים ביניהן נמדדים במרחקים שיש לעבור בכל אחד מהמקצים. נעם ומרב משתתפות בטריאתלון ספרינט שכולל 750 מ' שחייה, 20 ק"מ רכיבה, ו-5 ק"מ ריצה. 
תחרות הטריאתלון הקשה ביותר נקראת "איש ברזל" והיא מורכבת מ 3.8 ק"מ שחייה, 180 ק"מ רכיבה, ולקינוח, כפי שאומרת מיכאלה פולנסקי, ריצת מרתון.
מיכאלה הגיע לטריאתלון במקרה. "תמי ברוך פנתה אלי במלתחות של הבריכה לפני כ-6 שנים, ושאלה אם אני רוצה להצטרף לטריאתלון. ברגע הראשון רציתי לסרב, כי אני לא יודעת לשחות, אבל אז חשבתי לעצמי: טוב, אני אלמד לשחות, והסכמתי. זה היה רגע מכונן מבחינתי, והוא מגלם בתוכו את השאיפה המתמדת שלי לפרוץ גבולות".


חמש שנים אחרי כן מיכאלה השתתפה בתחרות איש הברזל באוסטריה.
"הבנתי שאני אוהבת ומתחברת לספורט סיבולת למרחקים ארוכים כי הוא מזמן הרבה אתגרים, גם פיזיים ובעיקר מנטאליים. היה לי ברור שיום אחד אני אשתתף באיש הברזל, וחיכיתי לזמן המתאים".
ההחלטה על הזמן המתאים הייתה קשורה לגיבוי המשפחתי, כי כדי להתאמן לתחרות בסדר גודל של "איש ברזל", צריך להתמסר לספורט במשך הרבה מאד סופי שבוע. 
"החלק של ריצת המרתון באיש הברזל מגלם בתוכו את כל התחרות המפרכת והארוכה הזאת, ואני זוכרת שבזמן הריצה צחקתי על עצמי מה פתאום אני עושה את זה, אבל למחרת בבוקר, בדיוק כמו אישה אחרי לידה תהיתי מתי תהיה הפעם הבאה".

אז מי יכול להשתתף בטריאתלון?

מרב: ספורט לאלפים ולא לאלופים.
        התחרות היא הפנינג ענק שמשתתפים בו ילדים ועד מבוגרים בני 70 פלוס.

מיכאלה: אנשי הברזל הם אנשים רגילים מהישוב שמסתובבים בינינו.

 

 

טיפים לטריאתלטית המתחילה

  • 1. פשוט להתחיל.
  • 2. להיות נחושה.
  • 3. צריך מחויבות פנימית מאד חזקה, זאת מחויבות שנבנית עם הזמן.
  • 4. לשים את המטרה מול העיניים, ולפעול כדי להשיג אותה.

רוצה גם?

קבוצת טריאתלון לנשים מתחילות נפתחה במשגב! לפרטים ניתן לפנות לתמי ברוך  052-8757477

 

 

 

 

על הפודיום במירוץ משגב

 

 

 

 

 

 

1267 צפיות
תגובה אחרונה ב-31/10/2012 10:31:12 מאת נירית סגל