http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר

ספורטאיות במשגב

הספורט הלבן

הטניס הומצא במאה ה-11 ע"י נזירים צרפתיים, שנהנו לחבוט בכדור בכף היד לעבר קיר המנזר או מעבר לחוט שנתלה לרוחב החצר. עם השנים המשחק צבר פופולאריות. את כף היד החליפה כפפה ואחר כך מחבט,  חצרות המנזר שודרגו לאולמות ייעודיים. אבל מה שנתן דחיפה עצומה למשחק הייתה המצאת הגומי במחצית השנייה של המאה ה-19. בשנת 1874 מייג'ור וולטר ווינגפילד רשם פטנט על הציוד ועל חוקי המשחק של הטניס המודרני. שלוש שנים לאחר מכן נערך הטורניר הראשון בווימבלדון, והשאר, כמו שאומרים, כתוב בין דפי ההיסטוריה.
ובמעבר חד ממגרשי הדשא הבריטיים למגרשי האספלט של משגב. כ-200 בני נוער וכ-40 מבוגרים משחקים במועדון הטניס המקומי, כ-40% מבני הנוער הן בנות. רכז המועדון אסף אוחיון, והמאמן הראשי של הנבחרות מיכאל סטבונסקי מסכימים שרוב השחקנים המוצלחים במועדון הן שחקניות.
מיכאל אומר שיש לו עין טובה לזהות כישרון. את מעיין סלע, בת 17, השחקנית המובילה של המועדון הוא גילה כשהתחילה לשחק בכיתה ג'. "היא בלטה מיד מההתחלה", אסף אומר. מעיין זוכרת את ההתחלה קצת אחרת "אף אחד לא רצה לשחק איתי, כולם בקבוצה היו יותר טובים ממני".

מעיין סלע

 

גם מעיין נאמן, בת 24, בוגרת המועדון, מספרת שההתחלה הייתה קשה. "התחלתי לשחק בכיתה א', ובהתחלה כולם צחקו עלי שאני גרועה".
אבל ההתחלה לא העידה על ההמשך, ובהמשך מעיין נאמן נסקה עד שהגיעה למקום החמישי בארץ לגילאי 16-18. ההתקדמות שלה נבלמה בגלל סיבות כלכליות.
"טניס זה ספורט יקר", אסף אומר, "מלבד הציוד הנדרש כמו מחבטים ונעליים, שחקן צריך להשתתף במחנות אימונים ובתחרויות בחו"ל וזה דורש הרבה מאד כסף".  
מעיין סלע מגיעה להישגים גבוהים בגלל שהיא משתתפת בכל התחרויות הלאומיות וגם בתחרות בינלאומיות. זה לא היה מתאפשר בלי תמיכה משפחתית מסיבית.   
רקפת סלע, אמא של מעיין אומרת: "אני זוכרת שהיה איתור של ילדים מוכשרים בטניס. עמדתי שם ושאלתי את עצמי אם אני יודעת למה אני נכנסת ולא היה לי שום מושג. לא ידעתי עד כמה התמיכה שלנו היא קריטית, ואיזו השקעה עצומה נדרשת, גם של תשומת לב וגם של כסף".   
למרות הקשיים רקפת שמחה, "הכישרון של מעיין הוא מתנה. מאד מספק לראות אותה מצליחה ומתקדמת, והנסיעות לתחרויות מספקות לנו הרבה זמן איכות ביחד". 
ומעיין סלע אומרת: "אני אוהבת להתאמן, אני מרגישה טוב אחרי אימון, אני גאה בעצמי שעשיתי משהו חיובי ולא סתם בזבזתי את הזמן מול הטלוויזיה".
ומה בעתיד? מעיין סלע חושבת להמשיך ללמוד בקולג' בארה"ב אחרי הצבא, "זה נוח כי הם נותנים מלגה ומשכורת, ומממנים את התחרויות".
האופציה של הלימודים בחו"ל הייתה פתוחה גם בפני מעיין נאמן, אבל היא החליטה נגד. "אני מאד אוהבת את הארץ ואת המשפחה שלי ולא רציתי להקריב את כל החיים שלי בשביל לימודים

 

בארה"ב".

                       מעיין נאמן


בשנה הבאה היא תתחיל לימודים לתואר ראשון בחינוך גופני בוינגייט, ובמקביל תאמן טניס באזור המרכז.  
היא הייתה רוצה להמשיך לאמן את הדור הבא של השחקנים במשגב. "המגרשים במשגב הם הבית השני שלי", מעיין נאמן אומרת, "אני אוהבת את האווירה, אני אוהבת את הצוות ואת המפגש החברתי. טניס זאת האהבה שלי. זאת דרך החיים שבחרתי לעצמי".

 

 

מעיין ומעיין: מדוע כדאי לשחק טניס

 • 1. מתאים לכל הרמות ולכל הגילאים, אם כי מומלץ להתחיל בגיל צעיר כדי לבנות בסיס אירובי ולפתח את הקואורדינציה.
 • 2. מאחר ומדובר בספורט אינדיבידואלי הוא מאפשר לילדים לפתח אחריות ועצמאות.
 • 3. עובד על כל הגוף.
 • 4. מפתח מרכיבי כושר גופני כמו: סיבולת לב ריאה, כוח מתפרץ, גמישות וזריזות.
 • 5. עוזר להתמודד עם לחצים.
 • 6. מי שמתקשה לשחק לבד יכול לשחק בזוג, זה מפחית את הנטל הגופני.
 • 7. ספורט לא אגרסיבי.
 

 

 

אסף אוחיון, רכז ענף הטניס: דברים שכדאי לדעת

 • מועדון הטניס מציע קורסים וחוגים למתחילים ולמתקדמים, לילדים ולמבוגרים.
 • ההרשמה דרך האתר של מחלקת הספורט: http://www.sportm.org.il
 • ערכת הצטיידות מתנת "אתנה" למצטרפות חדשות!
 • אפשר להצטרף גם למועדון חברים שבאים לשחק באופן חופשי.

 

1555 צפיות