דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר

ספורטאיות במשגב

המים כחולים, המים צלולים
06/09/2012 12:22:48

"שחייה זאת התמסרות", אומרת סיגל עלומי, "כדי לדעת לשחות טוב צריך ללמוד לעבוד עם המים ולא נגדם".

שחייה נחשבת לענף הספורט הבריא ביותר בעולם. היא מחזקת ומשפרת את הנשימה, הקואורדינציה, ושיווי המשקל, אבל כפי שמספרות השחייניות בכתבה הבאה, יש בשחייה אלמנטים נזילים וחמקמקים שקשה להגדיר אותם,  והם הופכים אותה לפעילות שאי אפשר בלעדיה.

"הייתי אחרי ניתוח ברגל, ומוגבלת מפעילות גופנית למשך 6 שבועות", אומרת אברה קצנלבוגן, "יום אחד ביקשתי מבעלי שייקח אותי לבריכה כדי שאוכל לפחות להריח את הכלור. הייתי צריכה את הריח כדי להרגיש שאני חיה". 
אברה שוחה 6 פעמים בשבוע. "אני מתחילה את היום שלי בשחייה ואחר כך אני הולכת לעבודה".

 

אברה משמאל


היא התחילה לשחות כשפתחו את הבריכה במשגב לפני כ- 23 שנים. "בקושי ידעתי לשחות. שכנה הראתה לי את התנופה של שחיית חתירה. בהתחלה הצלחתי לעשות רק 3 תנועות. היום אני שוחה 60 בריכות".  

"שחייה זה חלק גדול מהחיים שלי", אומרת נופר זילבר, שחיינית, "אם יש לי מצב רוח רע אני הולכת לשחות וההרגשה שלי משתפרת". בימים אלו נופר נמצאת באוניברסיטת לינדנווד במיזורי שם היא לומדת לתואר ראשון על מלגת שחייה.

 

נופר בפעולה...


נופר הצטרפה לנבחרת השחייה בגיל 13. "בהתחלה הייתי גרועה, אבל המאמן ראה שיש בי משהו שצריך לטפח. הוא עבד איתי, שיפר לי את הטכניקה ואז פרצתי קדימה".
כשהמאמן של נופר עזב את אגודת השחייה במשגב היא עזבה יחד איתו, והצטרפה לקבוצת הפועל כוכבי הצפון בטבעון. "המעבר לטבעון קידם אותי מאד", נופר אומרת.
כשהיא הייתה בת 14 היא זכתה במקום הראשון באליפות הארץ לבנות גילה, ומאז, בכל תחרות שהשתתפה זכתה במקום הראשון. "במשגביאדה השתתפתי במקצים של  50 מ', 100 מ' ו500 מ' חתירה וגם במקצה השליחים. בכולם זכיתי מקום ראשון. צעקו עלי למה באתי לשחות..."

 

"השחייה שלי התחילה כתחביב כיפי והיום היא דרך חיים", כך אומרת כרמל אבן, שחיינית בנבחרת השחייה של "הפועל משגב".  גם כרמל זכתה באליפות הארץ בפעם הראשונה כשהייתה בת 14, ומאז היא זוכה במקום הראשון בכל תחרות של בני גילה. "בפעם ראשונה שזכיתי במקום הראשון התרגשתי, היום אני כבר לא חושבת על המקום אלא מכוונת לשיפור התוצאה".

כרמל והמדליה

 

"שחייה זה תהליך של שיפור אינסופי", אומרת סיגל, ששוחה לפחות 3 פעמים בשבוע, ומלמדת שחייה בהתנדבות. "כל פעם אני מגלה שיטות חדשות להתקדם באופן יעיל. אני מאד נהנית מהמחקר הזה של תנועת הגוף ומתהליך הגלוי".

 כרמל רוצה להמשיך להשתפר ולפתח את כשרון השחייה שלה. המחסום שעומד בפניה הוא השירות הצבאי בעוד כשנתיים. "אני מקווה שיאפשרו לי לקבל ספורטאי מצטיין. השנה הקשיחו מאד את החוקים, והמון בנות מוכשרות נאלצו לפרוש".
שגרת האימונים השבועית של כרמל כוללת 6 אימונים בשעות הערב ו 3-4 אימונים מוקדם בבוקר.
"המחנכת שלי, טלי גרינשטיין מאד עוזרת לי, כמובן שההורים תומכים, וולדי המאמן שלי שמדרבן אותי ומרים אותי כל פעם כשאני נופלת. הוא הרבה יותר ממאמן."

עדי, אמא של כרמל מספרת על הקושי וגם על השמחה בגידול ספורטאית מצטיינת: "אנחנו הגב התומך, גם כלכלית וגם מנטאלית. אנחנו שמחים עם ההצלחות, ועוזרים לכרמל להתגבר על משברים. זה לא פשוט, אבל אנחנו שמחים לתרום לה. אנחנו לא מתערבים בצד המקצועי, ורק מספקים מעטפת חמה ואוהבת. אחרי הכל, זה התפקיד שלנו, לא רק להיות כרטיס אשראי..."

1027 צפיות
פורסם ב- 06/09/2012 ,בשעה 12:22:48
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות