דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

אני ואתה נשנה את הגינה

גינון, פרמקלצ'ר ועוד

כל מה שרציתם לדעת על תולעים אדומות
12/07/2011 15:57:13

 
מכונות גם שלשולי אדמה, חיות על פני האדמה מתחת לחומר אורגני או מקסימום עד עומק של 20 ס"מ באדמה. הן אוכלות חומר אורגני וחומר אורגני נרקב ומייצרות הומוס.
בטבע ניתן למצוא אותן בערימות של צואת חיות, ערימות של חומר אורגני ובקרקע יער שעשירה בחומר אורגני. אלו תולעים שניתן לגדל בצורה עצמית לייצור קומפוסט.
ישנו בילבול רב בסיווג של תולעי הקומפוסט ושל שאר תולעי האדמה. במקומות מסויימים

נותנים את אותו הכינוי למספר מינים שונים של תולעים. והן דומות מאוד לתולעים שגדלים באופן טבעי בארץ אך הן אינן חיות כאן באופן טבעי, למרות שתפקידן והמראה שלהם דומה.

התולעים יעדיפו לאכול חומר אורגני שכבר התחיל להירקב ורוכך ע"י חיידקים ופטריות כלומר בשימוש בקומפוסט התולעים צריכות חומר אורגני במצב התפרקות מתקדם
בתנאים מתאימים, התולעים מתרבות במהירות רבה. התולעים מגיעות לבשלות מינית בגיל 8-10 שבועות. ניתן לזהות בשלות מינית כאשר מופיע על גופן, טבעת אחת רחבה שעבה יותר משאר הגוף.

התולעים בעלות אברי רביה זכריים ונקביים גם יחד. אולם הן חייבות להזדווג עם תולעת אחרת על מנת להתרבות. לאחר מכן התולעת מטילה מעיין גלמים (cocoon) שבכל אחד עד כ-10 ביצים, אבל בדרך כלל רק 3-4 יבקעו. הגלמים הינם קטנים ומעוגלים. התולעים מתפתחות בתוך הגלמים לפחות 3 שבועות (תלוי בטמפרטורה). 2).
.

 

.

1614 צפיות
פורסם ב- 12/07/2011 ,בשעה 15:57:13
להוסיף תגובה 6 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-04/03/2014 13:51:23 מאת יוסי שילוח

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות