דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

אני ואתה נשנה את הגינה

גינון, פרמקלצ'ר ועוד

דברי פתיחה
25/06/2011 17:23:39

 

בשעה טובה אנו פותחים את אתר הגינון והפרמקלצ'ר של משגב.

 

בהגדרתה פרמקלצ'ר היא שיטת תכנון שעוסקת ביצירת מערכות יצרניות בסביבות המגורים תוך שימוש בחוקי הטבע. פירוש השם פרמקלצ'ר הוא "חקלאות מקיימת" ומאוחר יותר נוסף גם הפן האנושי של קיימות - תרבות מקיימת. נשמע גדול, לא מובן, לא מחובר לאדמה. ובכן, אתר זה בה לחבר את הקיימות לאדמה, לאדמה שלנו בסביבתנו הקרובה, הבית והישוב בו אנו גרים.

 

מטרת האתר היא להוות ריכוז של ידע ושיתוף שיאפשר לכל אחד מתושבי משגב לממש חקלאות מקיימת הלכה למעשה. בעולם ובארץ קיימים אלפי אתרים בנושא זה ואתם מוזמנים להפנות אליהם לאחר סינון מתאים. אנו נרכז את כל הקישורים בדף מיוחד אותו נקצה לנושא זה.

 

באתר שלנו כאן נרכז הוראות, מתכונים ורעיונות לבצוע מעשי בגינות שלנו בישובי משגב. היתרון הגדול של אתר זה הוא השיתוף המעשי - אנו יכולים ליצור קשר ישיר עם כל כותב וכל חבר בקהילה, לבוא ולראות במו עיננו וללמוד באופן מעשי מהעוסקים בדבר כל דבר שהצליח. יתרה מכך, סביבתנו הכפרית מאפשרת לנו לבצע כל דבר שימצא חן בעיננו באתר.

 

מטרתנו היא להרחיב את מעגלי האנשים העוסקים בגינון מקיים, ליצור שיתופי פעולה, שיתוף בתוצרת עודפת, יצירת פעילות מהנה בגינות פרטיות וקהילתיות עבור מבוגרים וילדים, חינוך לפעילות מקיימת ועוד ועוד. אתם מוזמנים לכתוב למנהלי האתר, להעביר חומר כתוב ומצולם, לבקש בקשות ויעוץ, לשאול שאלות, לקרוא ולהעביר לרבים אחרים. אנו נפרסם את החומר שנקבל בצורה מסודרת באתר.

 

כדי לתת לכם תאבון התחלתי זוהי התוצאה לאחר לימוד מעשי קצר:

 

 

 

 

 

נסגור דף זה עם הציטוט - "אם רוצים שינוי חייבים לחיות אותו" - גנדי.

 

1071 צפיות
פורסם ב- 25/06/2011 ,בשעה 17:23:39
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות