דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת

הפורום האזרחי להצלת בקעת בית הכרם

חדשות בנושא בקעת בית הכרם
02/10/2011 13:34:40

עדכונים מעניינים לגבי בקעת בית הכרם אוקטובר 2011

 

זה לא שהמצב בשטח נהיה יותר טוב, השלכת פסולת נמשכת, שריפות הפסולת הינן דבר שבשגרה, זרימת הביוב    נמשכת באופן רצוף בנחל שגור.

 

תפילת עץ הזית

אם כך למה לכתוב על הנושא?

 

אולי בגלל שהפעילות מלמטה כלפי מעלה מתרחבת ותופסת תאוצה באופן הדרגתי, אולי בגלל שיש צעדים קטנים לכיוון של פתרונות עתידיים.

 

אז מה חדש:

 

קורס נאמני ניקיון מתושבי מג'דל כרום בעינה ודיר אל אסד מתקיים השבוע, לקורס נרשמו 37 תושבים רובם ממג'דל כרום.  אנחנו פועלים כדי לצרף את נאמני הניקיון לפורום האזרחי.

 

פעילות משותפת של בתי הספר יסודי אל סלאם ממג'דל כרום ויסודי הר גילון נמשכת והשנה ישודרגו תוכניות הפעילות המשותפת בתכנים רלוונטיים, הפעילות במימון של עמותת אל אמל התקווה בניצוחו של עבד נמארנה.

 

פעילות הפורום האזרחי נמשכת גם השנה, הפורום מתרחב בהדרגה והופך להיות יותר ויותר שחקן משמעותי ומשפיע. השפעת הפורום הינה גם ברמה המקומית בתוך הישובים וגם כלפי מעלה למחוזות ולממשלה והכנסת. השבוע מתכנס הפורום האזרחי לדיון בנושא השפעת שריפות פסולת עם מומחית בתחום.

 

הפורום האזרחי עם אימאם האימאמים אבו עלי וחכבר כנסת דב חנין

 

צוות התכנון וצוות ההסברה והחינוך של  הפורום האזרחי נפגשו וסיכמו על תוכנית הפעילות לשנה הקרובה. הסיכומים יופצו ביומן זה בימים הקרובים.

 

במג'דל כרום יש לראשונה  התעוררות משמעותית של תושבים עקב ריבוי מקרי סרטן, בכוונת הפורום האזרחי להגביר את ההסברה בנושא השפעת שריפת פסולת על תחלואה.

 

לפני שבוע פתחה קרן אברהם יחד עם מפעם גליל מערבי (משרד הפנים) קורס להעשרת בעלי תפקידים בתחום איכות הסביבה ביישובי הגליל, בקורס זה יקבלו מנהל מחלקות תברואה ואיכות סביבה כלים עדכניים לגיוס תקציבים בתחום אחריותם, שיפור מעמדם המקצועי בתוך הרשות המקומית, עדכוני חקיקה בתחום המיחזור והניקיון, חינוך סביבתי ועוד.

 

בנושא האכיפה על ידי המשטרה הירוקה עדיין לא חל שיפור ברמת הביצוע. יש רצון טוב של רכז המשטרה הירוקה באזור מישל מור יוסף ושל הפקח האזורי עמרם בר חמא. אני מקווה שאחרי סוכות נצליח ליישם פעולות נקודתיות של אכיפה.

 

בעניין  הביוב  של מג'דל כרום בעינה ודיר אל אסד:

הוקם תאגיד ביוב שלוקח את האחריות לטיפול בביוב באזור ואכן יש שיפור משמעותי בטיפול בקווי הביוב ובתחנות הסניקה.

אושר על ידי מינהלת הביוב סכום של מליון ₪ לתכנון מפורט של הקו הגרוויטציוני, זו התקדמות רצינית אך ההשפעה בשטח עדיין רחוקה, התכנון עשוי להימשך כשנה לפחות.

בינתיים הביוב או חלקו זורם בנחל לתוך שמורת טבע נחל שגור וצפוי לזרום כך גם בשנתיים הקרובות במקרה הטוב.

 

 

שלכם: ברוך קומפנו

תודה לכל השותפים הרבים שבשמם כתבתי

 

 

 

 

 

8418 צפיות
פורסם ב- 02/10/2011 ,בשעה 13:34:40
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות