דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון

על פריצות, שריפות, תרגילים וכל השאר

מבט שני (ומאוחר יותר) על השריפה באמירים
08/10/2013 14:29:40

 

לאחר שדעכו הלהבות וחלפו מס' ימים, קיימנו שיחות עם מכבי האש על מנת ללמוד את האירוע מזווית הראיה של מכבי האש כמפורט להלן, שיחות אלה חידדו את

התובנה העיקרית- מכבי אש טובים ומקצועיים ככל שיהיו זקוקים לתנאי סף ושתוף פעולה נכון בישוב.

הגנה האפקטיבית היא בשילוב כוחות. הישוב צריך לדאוג למערכת מים בהיקף, לאזור חיץ ולצוותי חירום שיסייעו למכבי האש בעבודתם.

 

מכבי האש הגיעו לאירוע מהר מאוד: צוות ראשון הגיע לאחר  15 דקות והשני לאחר 17 דק' זהו בהחלט זמן תגובה סביר בהתחשב בעובדה כי התחנה הקרובה למושב נמצאת בצפת.

מיד כשזיהה הצוות כי מדובר בשריפה גדולה ומסכנת הזעיק כנדרש כוחות כיבוי נוספים.

לתושבי הישוב הרואים את להבות האש דוהרות במהירות לכיוון הבתים כל דקה נראת כנצח, יתכן וצוות חרום ישובי מיומן ומאובזר יכול היה להשתלט על השריפה בעודה מצומצמת.

שליטה נכונה של מפקדי שרותי הכבאות באירוע זה אפשרה את התאום הנכון עם מטוסי הכיבוי באופן בו האמצעים פעלו ביעילות ותפוקת מטוסי הכיבוי באה לידי ביטוי בצורה הנכונה.

עבודת צוותי החרום הישובי לא פוחתת עם הגעת כוחות הכיבוי לאזור, במיוחד במצב בו נדרש פינוי תושבים, ישנו צוות מוגדר ומיומן של תושבים המכיר את הישוב בצורה מיטבית ומסייע לכוחות הכיבוי בניהול הארוע, צוות זה, תפקידו גם לסייע בפינוי תושבים אשר לא חיוניים באירוע זה.

 

יצירת אזור חיץ סביב ישובים הינו דבר קריטי בשעת שריפה בסמוך לישוב.

רשות הכבאות בתיאום עם קק"ל ורט"ג ובייחוד בשנים האחרונות מבצעת צעדי מניעה  בישובים הנמצאים בסיכון מבחינת אש על פי מיפוי ותעדוף וללא ספק הקדמת תרופה למכה זו מנעה נזק ואולי אסון גדול משהיה.

 

מערכת מים תקינה בטבעת שמקיפה את היישוב גם היא אמצעי הגנה חיוני למניעת התפשטות אש ונדרש ע"י שרותי הכבאות.

 

עם תחילת האירוע נפרס חפ"ק בכניסה לישוב אשר כלל את מפקדי שרותי הכבאות, המשטרה וצוות מגן דוד אדום.

סה"כ השתתפו באירוע 23 צוותי כיבוי מכל מחוז הצפון: גליל עליון, גליל מערבי, טבריה ועמק יזרעאל ובנוסף ממחוז חוף.

 צוותי הכיבוי שהו באזור האירוע 24 שעות ביממה גם כאשר לא נצפתה כל אש וזאת במטרה להבטיח כי לא יחודשו הלהבות.

 

לסיכום, לשריפה זו היו התנאים הטובים ביותר על מנת להתפשט רוחות חזקות, לחות נמוכה, טמפרטורה גבוהה וחומר בעירה. מתוך אבחנה זו של שרותי כיבוי אש הוזנקו לשטח כוחות רבים ומטוסי כיבוי לסיוע, מטה המחוז פיקד על האירוע ביד רמה.

מטרתם העליונה של  שרותי הכבאות הינה "הצלת נפש ורכוש" ומטרה זו הושגה באירוע זה בהתחשב בעובדות זו ללא ספק זו התוצאה הטובה ביותר שניתן היה להשיג.

 

 

1205 צפיות
פורסם ב- 08/10/2013 ,בשעה 14:29:40
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות