דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

תיירות במשגב

הזמנה לנטיעת עצי זית לזכרו של עמרי גולדין ז"ל
03/11/2009 08:09:32

לתושבי משגב

בואו לחגוג איתנו בשבת הקרובה את נטיעת עצי הזית הראשונים בבוסתן "נוף משותף" לזכרו של בננו עמרי גולדין שנהרג בארבעה באוגוסט 2002 בפיגוע חבלני בצומת מירון והוא רק בן 20.

  

המקום יהיה מרכז רב תחומי למורשת ופעילות חקלאית מסורתית מקיימת מקום נוח לקירוב לבבות על ידי מפגש חברתי ורב תרבותי, מפגש אטרקטיבי לבילוי בשילוב למידה  . אנו מזמינים כל מי שירצה ליזום פעילות ברוח המקום לקבוצות אוכלוסייה שונות המרכיבות את הפסיפס הגלילי והחברה הישראלית לבוא ולקבל את כל הסיוע הדרוש להגשים חלום.

 

נקים במקום מרחבים מגוונים לפעילות, מפינות ישיבה עם מחצלות תחת עצי החרוב המרהיבים ועד פינות ומסלולי השרדות דרך מתקני פנאי  וכמובן, הדגמה והתנסות בחקלאות מסורתית ואקולוגית המושתת על עקרונות הקיימות  .

 


מסורת ומורשת של קבוצות אוכלוסייה שונות המרכיבות את הפסיפס של החברה הישראלית יהוו מרכיב מרכזי במפגשים החברתיים .

 

בבוסתן תוכלו למצוא פינות ישיבה בצל עצי החרוב הגדולים - עם ספסלי אבן בשילוב עץ ומחצלות, תשמשנה כמקום התכנסות ללימוד ולפעילויות נופש ופנאי,פינות הישרדות והכנת פיתות בטבון,פינות יצירה והתנסות לילדים: יצירה בחומר, אומנות בטבע, ציור וכו'.

בעתיד נפתח מתקני פנאי לילדים: נדנדות, קיר טיפוס וכו' (מעץ ומחומרים ממוחזרים),הדגמה של חקלאות מסורתית על גווניה. (חריש, טרסות, שומרה, בית בד, גת), נבנה יחד עם המבקרים במקום בריכת אגירה ונשפץ בור מים עתיק.

במקום יתקיימו קורסים וסדנאות שיאפשרו הדגמה והתנסות בשיטות בנייה מסורתית ואקולוגית מחומרים מקומיים (אדמה, תבן וכו')'הכרת עשבי מרפא, עשבי מאכל, עשבי תבלין, ועשבי קוסמטיקה.נקצה אזור ללימוד הקמת גינות עירוניות/אורגניות. מקומותה התכנסות והלמידה יהיו תחת הצללה טבעית בעזרת צמחייה אופיינית למקום: פרגולות גפן, עצי תות בכות וכד'.מדי פעם נפתח את המקום לשוק איכרים ואומנים (כמו בפסטיבל הזית).גם חיות הבית לא יקופחו וגם להן נקצה מקום שיהיה פינת חי ופינת ליטוף. גם סדנאות תיאטרון ומוסיקה מגוונים שונים ימצאו את מקומן במרחב טבעי המתאים לתיאטרון פתוח בשטח.

 בואו ותיהנו מיום מקסים במקום מדהים שעושה את צעדיו הראשונים,עם פעילות חברתית משפחתית מגוונת .

1023 צפיות
פורסם ב- 03/11/2009 ,בשעה 08:09:32
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות