דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

קורס ועדים

תקציר הרצאתו של רון שני מהמפ0גש ב28/10
29/10/2009 19:09:13

למשתתפי השתלמות המתנדבים לועדים שלום,

 

מאז הקמת משגב והיישובים, בניית היישובים והתפתחותם נעשתה על ידי מתנדבים, שהובילו את כל שנעשה ביישובים, וכולל את פיתוח היישובים, קליטת משפחות חדשות, פעולות תרבות ונוער, ניהול מערכות החינוך, ביטחון ועוד.

 

כמי שהתנדב במשך תקופה ארוכה, אני יודע כמה שגיאות עשיתי. למדתי בדרך הקשה של ניסוי ותעייה, ולא אחת מצאתי את עצמי תוהה, ולא היה עם מי להתייעץ. כשנבחרתי לראשות המועצה שמתי לנו מטרה להפיץ את הידע והניסיון, ללמד ולהמשיך וללמוד.

 

התנדבות היא נשמת אפה של משגב. היא הבסיס לקיומו של היישוב הכפרי - קהילתי. נפלה בחלקנו הזכות להקים ולהיות שותפים למפעל ציוני מרשים בלב הגליל, ובו יישובים איתנים. עם זאת, אני מגדיר את מצבנו כ"חוזק שברירי": שומה עלינו לחזק את מרכיב ה"חוזק" ולמזער את המרכיב ה"שברירי". השתלמות וקורס ועדים זה עולה בקנה אחד עם מטרה זו.

 

בהשתלמות זו, הראשונה מסוגה במשגב, אנו פותחים צוהר לעולם המורכב של ניהול יישוב. יהא זה ועד מקומי או הנהלת אגודה שיתופית, בסופו של דבר אנו מנהיגים חברים ושותפים לדרך, ותפקידנו כמובילים ביישוב, כל אחד בתורו, לנווט את המערכת המורכבת של ההתיישבות קדימה למטרות שהצבנו לנו.

 

כל יישוב קובע את מטרותיו הוא, ובוחן אותן אחת לתקופה במוסדותיו. המועצה היא כאן לעזור, לתת כתף, לתמוך, לסייע ולפתור בעיות. אני רואה במועצה "קהילה של קהילות" הפותרת נושאים בהם יש יתרון לגודל, ונושאים בירוקרטיים קשים. לצורך זאת הקמתי את מחלקת פיתוח יישובים, והיא עומדת לרשותכם.

 

יש לי כבוד והערכה עצומה למתנדבים. אתם משקיעים מעצמכם, התנדבות טהורה, ללא שמץ של טובת הנאה בצידה, ולעיתים אפילו ההפך מכך, למען מטרה נשגבה: התיישבות ציונית בלב הגליל. אנו במועצה נעשה הכל לעזור ולתמוך.

 

מטרת קורס הועדים היא לצייד אתכם בארגז כלים ואפשרויות, לגעת על קצה המזלג בנושאים רבים, במטרה שאם תדרשו, תדעו כיצד להמשיך ולהעמיק. מאחר וזו ההשתלמות הראשונה, המשוב שלכם חשוב ביותר: האם כיסינו את מרחב הנושאים הנכון, וברמה הנאותה, האם יש נושאים אותם השמטנו או שלא העמקנו כנדרש. אנא העבירו את הערותיהם אלינו שנוכל להשתפר לקראת ההשתלמות הבאה.

 

בידידות והערכה,

 

רון

861 צפיות
פורסם ב- 29/10/2009 ,בשעה 19:09:13
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות