דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

החינוך - הלב הפועם של משגב

הורים בבית הספר הר-שכניה
09/03/2015 11:20:07

הורים בבית הספר הר-שכניה

אנו, הורי בית הספר הר-שכניה, רוצים לספר מעט על הקשר הפתוח, החם והערכי שמקיים בית הספר עם ההורים. צוות בית הספר והמנהלת אילנה זוהר נותנים להורים קול ואפשרות לקדם נושאים מהותיים וחזון, תוך שמירה על ערכים פדגוגיים, וכן משלבים את ההורים ביוזמות בית הספר. השיתוף מתקיים הן ברמה הכיתתית (הנהגות הורים כיתתיות) והן ברמה הבית-ספרית.

 

הנהגת ההורים

הנהגת ההורים פועלת בשיתוף פעולה פורה ופתוח עם צוות ומנהלת בית הספר לקידום נושאים מהותיים. השנה בחרנו יחד לקדם מספר נושאים: שילוב בית הספר במתרחש בחברת הילדים בישובים אחרי שעות הלימוד, יצירת קשר מפרה בין התלמידים לאוכלוסיה המבוגרת במשגב, הסדרת הורדת תלמידים ליד שער בית הספר מבלי לחסום את התנועה, עבודה עם הנהגות התלמידים לבירור ושינוי התלבושת האחידה, שיפור חזות בית הספר, יצירת הזדמנויות לפעילויות משולבות רב-גילאיות בהפסקות, והנגשת תכנים יהודיים ברוח פלורליסטית.

 

מה שקורה אחרי הלימודים

בית הספר אינו מנותק ממה שקורה לילדים מעבר לשעות הלימודים, בישוביים ובווטסאפ. סכסוכים בין  חבורות ילדים, ובעיות חברתיות ורגשיות, משפיעים על הילדים גם בשעות הלימודים. בית הספר פועל לשילוב ידיים עם וועדות הנוער הישוביות, עם ההורים ועם המועצה לבניית קשר ופעולה לטיפול ולמזעור תופעות כאלו.

 

עמלנות וקשר עם אוכלוסיה מבוגרת

אנו פועלים ליצירת קשר פתוח וחם בין ילדי הר-שכניה לבין אוכלוסיה מבוגרת במשגב. אנו יוצרים אזורים שקטים וחמים בבית הספר, בהם ישבו ויהנו ביחד מספר קטן של ילדים עם מבוגר/ת ללימוד מלאכות פשוטות וקשירת קשר חם: חיתוך סלט, קשירת שרוכים, רקמה, הברגה, סריגה, וכו'.

 

תלבושת אחידה

לבקשת התלמידים להוספת צבעים לתלבושת האחידה, אנו יושבים עם הנהגות התלמידים לבירור הנושא, מתוך שאיפה שהשינוי בתלבושת יהיה קשור לערך חברתי/סביבתי משמעותי.

 

חזות בית הספר

אנו פועלים להסדרת החניה מול שער בית הספר באופן שימנע חסימת המעבר לרכבים היוצאים, ולהוספת פינת המתנה עבור הורים שאוספים את ילדיהם מבית הספר.

 

יהדות פלורליסטית

אנו פועלים להנגשת תכנים יהודיים ברוח פלורליסטית, בוחנת. לקראת פורים נערכה קריאת מגילת אסתר ברוח זו.

 

לא מובן מאליו

שיתוף הפעולה עם ההורים, הנכונות להקשיב ולהירתם ליוזמות ביחד, חשיבת הצוות 'מחוץ לקופסה', אינם מובנים מאליהם ואנו מעריכים מאד את הדרך הנהדרת הזו שבה מתמיד בית הספר שנים רבות. לאילנה זוהר ולצוות בית הספר – תודה רבה!

 

קול קורא!

 

בית הספר הר-שכניה והנהגת ההורים קוראים לכם, הפנסיונרים במשגב, לתת מעט מזמנכם לחוויה משותפת נהדרת עם ילדי בית הספר הר-שכניה: להגיע פעם או פעמיים בשבוע, לפי הרצון והיכולת, לשבת שעה קלה בסביבה שקטה ונעימה עם ילד או מספר קטן של ילדים ללימוד מלאכות בסיסיות ופשוטות, ולתת להם חום ותחושה נעימה כפי שאתם יכולים. נשמח למי שיכולים ללמד כיצד להכין סלט, כיצד לרקום ולתפור, כיצד לשייף להבריג ולתקוע מסמר, ועוד כהנה מלאכות פשוטות. נשמח אם תצרו קשר עם ההנהגה ההורית בטלפון 0544-540050 (אודי).

 

 

 

 

 

 

 

839 צפיות
פורסם ב- 09/03/2015 ,בשעה 11:20:07
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות