דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

החינוך - הלב הפועם של משגב

תחרות מגיני הגלקסיה
02/03/2015 12:42:51

תחרות מגיני הגלקסיה .

ביום שלישי, 24/2/15, התקיימה ב"מכללת אורט בראודה" שבכרמיאל תחרות "מגיני הגלקסיה".  תלמידי כיתות ה'-ו' מבתי ספר ממשגב ומכרמיאל נחשפו למצבים העלולים להתרחש כאשר אסטרואיד יפגע בכדור הארץ ובהמשך חקרו, בקבוצות למידה, תופעות מדעיות שונות הקשורות לנפילת אסטרואיד. קבוצות למידה נוספות עבדו במסלול טכנולוגי בו הם עבדו על פי תהליך התיכון ובנו דגם הקשור לנושא.  התלמידים עברו תהליך ארוך ומשמעותי של למידה בבית הספר ובבית תוך שיתוף  פעולה מדהים בין חברי הקבוצה והפגנת נחישות, דבקות במטרה, חשיבה, יצירתיות והתמדה.

כארבעים עבודות הוגשו לתחרות, 7 מתוכן  של תלמידי בית הספר "הר שכניה". את התהליך ליוו המורות למדעים רחלי קמחי ואביבית שפיר.

ביריד, שבו לקחו חלק תלמידים, הורים, מורים ושופטים מטעם המכללה, הציגו התלמידים את עבודתם, ענו לשאלות והפגינו חברות טובה ועזרה הדדית.

בית הספר "הר שכניה" זכה בארבע מתוך שש הקטגוריות האפשריות: מקוריות הרעיון, הצגת הפרוייקט, הפגנת ידע ובקיאות בנושא הנחקר וכן בקטגוריית העל-בית הספר המצטיין בניקוד הכולל.

להלן מכתבה של אמא לילדה מכיתה ו' שהשתתפה בתהליך החקר ובהצגת התוצר בכנס והתקבל בבית הספר:

לפני מספר שעות חזרתי מכנס החלל שהתקיים ב"אורט בראודה". בכנס השתתפו מספר קבוצות חקר מבית הספר שלנו ומבתי ספר נוספים מכרמיאל וממשגב. ראיתי שם הרבה דברים, שאינני מבינה בהם כל כך: מטאורים, חלליות, חיישני עינית, חישובים ודיאגרמות של השפעות שונות וכו'

אך בעיקר ראיתי שם והרבה...

שותפות בדרך, הדדיות במאמץ מורות-ילדים, אמונה של המורות ביכולת של התלמידים, תיעול יכולות וקשיים להצלחות, עידוד לסקרנות, לעצמאות וליזמות, התעקשות על קודים אישיים ומקצועיים, יושרה מקצועית, עבודה רצינית ואחראית, ליווי, הדרכה והכוונה, קשר ללומדים - אכפתיות והתייחסות מותאמת לכל ילד וילדה (לומר את הדבר הנכון בזמן הנכון), השקעת מאמץ אדירה (בעיקר בשבועות שלפני בייעוץ לאחר שעות בית הספר, בטלפונים, במיילים עד שעות מאוחרות), נוכחות משמעותית במלוא מובן המילה,  יצירת אווירה נעימה ולא תחרותית, שהתבטאה בארוחת צהריים משותפת בבית הספר,  בנסיעה משותפת ובעיקר  - בפרגון הנהדר שבין הקבוצות השונות, בהתעניינות ובעידוד. זה לא מובן מאליו. בעיקר ראיתי אהבה: לילדים, למקצוע, לדרך. 

עמדנו ההורים עם אביבית ורחלי ושוחחנו על הילדים: על התהליך שעברו, ומה זה דרש מהילדים וגם מההורים, על חשיבותו של חינוך ועוד נושאים הקשורים בחיי הילדים. 

אביבית ורחלי,

יישר כוח!

שמחה על ההזדמנות שנפלה בחלקי להיות אתכן היום באירוע. 

(האם הכותבת ביקשה להישאר בעילום שם)

 

 

 

789 צפיות
פורסם ב- 02/03/2015 ,בשעה 12:42:51
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות