דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

החינוך - הלב הפועם של משגב

מפגש הוקרה למתנדבים בבית הספר העל יסודי משגב
17/02/2015 10:00:18

מפגש הוקרה למתנדבים בבית הספר העל יסודי משגב

בבית הספר העל יסודי משגב נערך מפגש הוקרה למתנדבים על תרומתם הרבה. 25 מתנדבים מהקהילה מסייעים השנה לבית הספר. ביניהם פנסיונרים, הורים, תלמידים ובוגרי בית הספר. לחלקם זו השנה הראשונה בהתנדבות ואחרים - "ותיקים" המסייעים  כבר כמה שנים ברציפות. במפגש נכחו גם דנה אמיר, מנהלת היחידה להתנדבות במשגב, אמיר הרפז, מנהל בית הספר וגליה אלף, סגנית המנהל. דנה הודתה למתנדבים וציינה  כי מעבר לשיפור בהישגי התלמידים, יש חשיבות רבה למתן היחס האישי לכל אחד מהם. גם אמיר הדגיש את המשמעות הרבה שיש להתנדבות. לדבריו: "ההשפעה של המתנדבים על בית הספר היא יותר ממה שקורה בכל שעור ושעור...חלק מחוליי החברה המודרנית הוא שאנשים לוקחים לעצמם הרבה ונותנים מעט. המקומות שבהם יש התנדבות וסולידריות אמיתית מאוד מחממים את הלב!"

 

 

"חליפת" ההתנדבות "נתפרת" באופן אישי לכל מתנדב לפי תחומי העניין שלו והזמן שהוא מעוניין להקדיש להתנדבות. החל משעה בשבוע ועד... 14 שעות בשבוע! תחומי ההתנדבות מגוונים: סיוע במקצועות הלימוד השונים, סיוע לתלמידים שהגיעו מחו"ל וזקוקים לחיזוק ותיווך בתחום השפתי, עזרה בכתות הקטנות, עזרה בהכנה לבגרות, עזרה במחסן הספרים ועוד...

 

מדבריהם של המתנדבים במפגש:

 

·         "לפעמים (לא תמיד) רואים התקדמות ואיך מעט תשומת לב יכולה לעשות הרבה"

·         " לפעמים האתגר הוא עצם המיקוד בשעת הלימוד ויצירת העניין וההגעה ברצון"

·         "אני מרגיש שזה משמעותי גם לי וגם לאחרים. לפעמים רואה תהליכים יפים אצל תלמידים"

 

מרגש היה לשמוע את תלמידי בית הספר המתנדבים במסגרת פרויקט "מחויבות אישית":

 

·         "רציתי לבחור במחויבות שאוכל לתרום בה ולא רק 'למלא כרטיס'... זה כיף לעזור לאחרים וגם עוזר לי לחזור על החומר"

·         "אני לא באמת צריכה את ההתנדבות, כי כבר מדריכה, אבל אני אוהבת לבוא..."

·         "אני עובד במחסן הספרים ומאוד נהנה"

 

בהמשך המפגש, העבירה הדסה גינת, אחת מהמתנדבות, פעילות בנושא "סיוע משמעותי". במהלך הפעילות נבדקה השאלה "מהם המקומות שנותנים את תחושת המשמעות בהתנדבות". עלו נושאים שונים, אשר מוינו לפי תחומים. ניכר שהתחום המרכזי שנותן משמעות הוא האמונה ביכולת ותחושת ההצלחה. כמו כן יש מקום מיוחד גם לתחושת השייכות, לקשר החברתי, להתחברות אל החומר ועוד.

 

לסיום, קיבלו המתנדבים מכתב תודה מבית הספר ושי מהיחידה להתנדבות.

 

בבית הספר ישמחו להרחיב את הפעילות הברוכה של המתנדבים. המעוניינים להתנסות – לתרום ולהתרם – מוזמנים לפנות לדנה אמיר ביחידה להתנדבות: 9990124 או לגלית מצביץ, רכזת המתנדבים: 052-6404696.

 

 

836 צפיות
פורסם ב- 17/02/2015 ,בשעה 10:00:18
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות