דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

החינוך - הלב הפועם של משגב

חופשות בשנת הלימודים הבאה
24/03/2014 11:15:29

שנת הלימודים הקרובה, תשע"ה, תפתח בתאריך ה- 1.09.2014

 

שנת הלימודים הקרובה, תשע"ה, תפתח בתאריך ה- 1.9.2014.

שר החינוך, הרב שי פירון, קיבל את ההחלטה בדבר השינוי בתאריך פתיחת שנת הלימודים, לאחר שאמץ את מסקנות הוועדה המקצועית, בראשותה של מנהלת מחוז דרום, הגב' עמירה חיים. בתוך כך, לוח החופשות של השנה הבאה, תשע"ה, לא יכלול רצף ימי חופשה בין כיפור לסוכות. כמו כן,  התלמידים יקבלו 4 ימי לימוד נוספים - חופשת חנוכה תתקצר ביומיים וחופשת פסח אף היא תתקצר ביומיים.

 

כזכור, הוועדה מונתה לצורך הפקת לקחים בנוגע לשינוי במועד פתיחת שנת הלימודים. הוועדה מצאה, כי קיצור חופשת הקיץ לא השיג את מטרותיו. במסגרת דיוני הוועדה הסכימו כל החברים בה – נציגי התעשייה, ארגוני המורים, ההורים, התלמידים, כי יש להשיב על כנו את התאריך המקורי.

 

לצד השינוי בלוח החופשות, לראשונה, בחופשת הקיץ הקרובה תוטמע התכנית "בתי הספר של החופש הגדול". משרד החינוך ייפתח את בתי הספר ויקיים בהם פעילויות חינוכיות כהמשך ישיר לשנת הלימודים. בין הפעילויות יונהגו: למידה באמצעות העשרה, ספורט, חינוך סביבתי, מעורבות חברתית, למידה באמצעות מרכזי למידה אינטראקטיביים, פתיחת מועדון קריאה וסדנת כתיבה יוצרת. בפעילויות ישולבו גם ימי שיא סביב נושאים ערכיים.

 

בתי הספר של הקיץ יפעלו במשך שלושה שבועות ברציפות (החל מהתאריך ה- 21.7.2014-1.7.2014), בין השעות 08:00 – 13:00, במשך חמישה ימים בשבוע (א-ה). התכנית תפעל באופן הדרגתי, כאשר השנה יכללו בתכנית תלמידי כיתות א' ו-ב' ועוד כ- 30,000 תלמידי כיתות ג'-ה' מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית. בשנתיים הבאות (תשע"ה, תשע"ו) תורחב התכנית גם לילדי הגנים ולתלמידי כיתות ג', ד' ו- ה', באופן מלא.

 

 

1832 צפיות
פורסם ב- 24/03/2014 ,בשעה 11:15:29
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות