דבר העורך

 

קבוצת "יעד" ((YAD = Young Adult Division היא קבוצת מנהיגות צעירה בוגרת, המבוססת על מתנדבים ופועלת כחלק משותפות 2000 כרמיאל - משגב -פיטסבורג.

זהו מקום מפגש למעורבות קהילתית, עידוד ופיתוח מנהיגות ברוח צעירה, להובלת תהליכים ויצירת יוזמות חברתיות, קהילתיות וערכיות לסביבה בה אנו חיים ורוצים להשפיע.

אם אתם מנהיגים, יוזמים, יוצרים, משפיעים, נאמנים לערכי ההתיישבות בגליל ולזהות הציונית ורוצים לקחת חלק בעשייה, בשיח ובשיפור איכות חיינו - יומן זה הוא מקומכם ובשבילכם.

בברכה,

איילת ושמעון, חברי קבוצת יעד.

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

קבוצת YAD

רגע לפני סוף הקיץ
23/08/2010 21:01:58

שלום חברים,

שלומנו? חופשים? נופשים? עובדים?

  

רשומה מגוונת לפנינו היום.

פינת הטיפ חוזרת, פעילות הקבוצה כיכבה בעיתונות המקומית בשבוע האחרון, ובערבים הקרובים ישובצו סרטונים שצולמו ע"י נוער מקומי בין תוכניות רשת.  מעניין.

  

פינת הטיפ

הטיפ של רבקה למשלוח קבצים כבדים במייל - רבקה ממליצה לכולנו להצטרף לשירות החינם של אתר You send it.  ניתן לצרף את האפליקציה ישירות לשרת הדואר שלכם (ל OutLook) ולהגדיר מראש איזה גודל קובץ יישלח באמצעותו.

פרטים נוספים באתר www.yousendit.com

    

טיפ נוסף, לקראת שנת הלימודים תשע"א - ליומן אמנים ויוצרים הועלתה רשומה בנושא "יריד חוגים עצמאי",

אמנים ויוצרים מציעים קורסים וסדנאות מגוונות בכל רחבי המועצה.

הרשומה מתעדכנת מפעם לפעם, מומלץ לעקוב ולהתעדכן.

  

-----

הנוער ברשת - ערוץ 2

בימים הקרובים ישודרו בערוץ 2, בשעה 23:15, סרטים תיעודיים שצולמו באזורינו ע"י נוער מקומי.

לדברי רבקה  "חלק מן הילדים מתגוררים בכפר הילדים בכרמיאל והתוודעתי אליהם במסגרת התנדבות קבוצת יעד בכפר . חלק מן הסרטים אף זכינו לראות במהלך משלחת ועדת היגוי לפיטסבורג (בנובמבר 2009), שם הם הוקרנו במסגרת פסטיבל הקולנוע הישראלי המתקיים שם בכל שנה. "

   

בין הסרטונים ישודר ביום שלישי סרטה של ענת ארבל, תושבת קורנית.

    

עוד אודות הסרטונים בקישורים הבאים:

דוקאביב

בידור

  

----

ועתה לקבוצה, פעילות קבוצת יעד (וגם הבת שלי...) כיכבה בעיתונות המקומית בסוף השבוע החולף

המלל לפנינו.

בשושו... לעיניכם בלבד... סתם....

גם שביל השותפות שלנו עתיד להכלל בכתבה הנכתבת בימים אלו אודות העיר כרמיאל כעיר תיירות.

אל דאגה, ציטוטים ומראי מקום בהמשך.

    

תודה לרבקה על החומרים, חברים מוזמנים להוסיף ולשלוח חומרים ליומן

קריאה מהנה,

איילת.

----

  

קבוצת יעד חוגגת את סיומו של קורס המנהיגות הראשון

   

בימים אלה מציינת קבוצת יעד - קבוצת מנהיגות צעירה אזורית המבוססת על מתנדבים  ופועלת כחלק מתכנית שותפות 2000 כרמיאל - משגב - פיטסבורג, את סיומו של קורס המנהיגות הראשון מסוגו שנערך בין כרמיאל ומשגב ובכך מגשימה את חזון השותפות ליצירת שכבת מנהיגות התנדבותית בקהילה.

  

15 משתתפים תושבי כרמיאל ויישובי משגב סיימו את הקורס בשבוע האחרון, לאחר שעברו בהצלחה למעלה מ-20 מפגשים במשך כחצי שנה בהנחייתם של מדריכים ומרצים מטעם קבוצת אשחר - חברה המתמחה בפיתוח קהילתי ושירותים חברתיים. במסגרת הקורס למדו ונחשפו המשתתפים למבנה השותפות והפעילות שלה בארץ, למאפייני הקהילה היהודית בפיטס בורג והקשר שלה לאזור, לחיבור בין קהילת כרמיאל וקהילת משגב שנוצר דרך הפרויקטים של השותפות.

תכנית הקורס כללה שיעורים מקצועיים בתחום של הבנת הקהילה: מיפוי וזיהוי צרכים בקהילה, חוזקות ונכסים בקהילה, מודלים לניתוח קריטריונים וקביעת סדרי עדיפויות בפרויקטים של השותפות. הועברו הרצאות ותרגול בנושא של תכנון אסטרטגי וביצוע תכניות לפי מטרות ויעדים, קביעת לוחות זמנים ומדדי הצלחה של פרויקט. דגש רב הושם על פיתוח מנהיגות בקהילה, סוגי מנהיגות סגנונות של מנהיגות והתאמה שלהם לתכנון והובלה של פרויקטים בשותפות ובכלל. שיווק פרוייקטים קהילתיים וכמובן גיבוש וקרוב בין חברי הקבוצה.

      

רבקה שמואל ורוני אוחיון יו"רים משותפים של קבוצת יעד מדגישים כי "הרעיון מלכתחילה היה מבוסס על גיוס של מתנדבים בעלי כשרון מנהיגות ורצון לפעול בקהילה ולמנף אותו באמצעות הקורס, להגדיל את מעגל המתנדבים של הקבוצה שתמשיך לפעול ולייצר תחת הכנפיים של השותפות"

  

אכן במהלכו של הקורס השתלבו המשתתפים החדשים בפעילות מרכזית של קבוצת יעד ותרמו להצלחתו של אירוע "בשביל האביב" שהתקיים באמצע חודש יוני. האירוע הקיף אוכלוסיות מכרמיאל ומשגב שהתחברו להכיר את סביבתם הטבעית וההיסטורית וצעדו או רכבו בשביל האופניים שאף הוא פרויקט שנהגה על ידי חברי הקבוצה הותיקה של יעד בביקור בפיטסבורג לפני שלוש שנים. האירוע שילב כתב חידה העוסק בנקודות ציון מרכזיות בהתפתחות של העיר כרמיאל ואזור משגב, תחנות הפעלה ולמידה בתחום של ארכיאולוגיה, טבע, איכות סביבה ועוד.  מתנדבים ומדצ"ים מתנועות נוער התפרסו לאורך השביל ודאגו להכוונה ולמידה של הצועדים והרוכבים. את האירוע חתם הפנינג מרכזי בפארק הגליל בכרמיאל, בהפנינג התקיימו מופעים של להקות זמר מקומיות, חבורת נוער שהציגה בטקסי יום העצמאות בפיטסבורג, דוכני מזון ויצירה. האירוע נערך בחסות של המועצה לבטיחות בדרכים שדאגה לספק עלוני הסברה ומידניות למאות הצועדים והרוכבים שהשתתפו באירוע.

   

יהודית הררי, אחת מבוגרות קורס המנהיגות מתארת ש"הארוע בא בזמן המתאים ליישם חלק מהתכנים שלמדנו בקורס, השתתפנו בתהליך התכנון והביצוע של האירוע וכך יכולנו להפיק לקחים ולתרום לפעילות הקבוצה". בין המשתתפים הוגרלו פרסים רבים תרומת בעלי עסקים בכרמיאל ומשגב, בפרס הראשון זכה מתנדב בשנת שרות בכרמיאל באופני הרים מטעם משרד השותפות.

  

מסיימי הקורס יצטרפו לקבוצת יעד ובהמשך ישולבו בועדות המשנה של שותפות 2000. בעוד מספר שבועות יציגו חברי הקבוצה חלק מהפרויקטים,אותם פיתחו במהלך הקורס, מול אורחים של השותפות, נציגים של הרשויות בכרמיאל ומשגב וראשי ועדות המשנה של השותפות. במפגש החגיגי לציון סיומו של הקורס, הציגו חברי יעד מצגת מרגשת על פעילות הקבוצה, חנה שטיין אחת מחברי הקבוצה הציגה סרט על אירוע האביב אותו היא צילמה וערכה, איילת צור הציגה את הבלוג העשיר של הקבוצה הפועל במסגרת האתר של משגב והזמינה את כלל החברים לכתוב ולהביע רעיונות ודעות, יין וסושי הוסיפו את הטעם והצבע למפגש.

עוד מתוכנן לקבוצה בקרוב, נסיעה כמשלחת לפיטסבורג למפגש היכרות ולמידה הדדית של הקהילות, ההתנדבות הקהילתית והפעילות והיצירה של המנהיגות הצעירה תוך חשיבה משותפת על פרוייקטים עתידיים לרווחת כל תושבי האזור.

  

ליצירת קשר ומידע נוסף אפשר למצוא בכתובת הבלוג של יעד:  http://blogs.misgav.org.il/yad

 

צילום: חנה שטיין, מורשת

 

 

872 צפיות
פורסם ב- 23/08/2010 ,בשעה 21:01:58
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות