http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

מדברים אמונה

שבת "בר מצווה" - שכבת בר מצווה מטל-אל,רקפת, שכניה ,יובלים,לבון קורנית - בישוב מורשת

לשכת רב המועצה אזורית משגב יוזמת בכל שנה אירוח שבת לילדי בר המצווה (ילדי כיתה ז') בישוב מורשת. השנה השתתפו בפרויקט כ- 100 ילדי משפחות הישובים: לבון,שכניה,קורנית,רקפת ,טל אל,יובלים , לערב שבת ושבת (29-30/11/2017 ),פרשת "ויחי "

 

את פרויקט אירוח ילדי בר המצווה ליוו ההורים נציגי הישובים.

בפגישות המקדימות לשבת הסכימו ההורים כי מטרת מפגש השבת היא להעניק לילדים חוויה ייחודית של שבת משותפת, תוך כבוד הדדי באווירה טובה ובשיתוף פעולה.  

כמו כן התקיימו  מפגשי הכנה של רב המועצה, הרב עוזיאל אליהו בישובי משגב ובהם התקיים שיח על משמעות המפגש שבין דתיים לחילונים על משמעות המעשית של המושג "קירוב לבבות" ועל משמעותו של יום השבת בעם ישראל (האם הוא  באמת יום מנוחה? האם יש לו אופי של בילוי משפחתי? האם יש בו עוצמה רוחנית? האם זה יום של חיבור לעצמי או לקהילה שסביבי? האם אתה באמת חושב שהדתיים יושבים בחושך בשבת ואוכלים אוכל קר? ...).

לדברי אחד ההורים: "אנו חיים בישובים שכנים ומעוניינים לפתח קשרי שכנות. נדע להכיר ולכבד את אורח החיים אחד של השני, ונראה למרות ההבדלים, את היכולת לחיות יחד ולפעול למען מטרות משותפות. הפרויקט הוא יוזמה מבורכת שניתן להרחיבה גם לאירוח משפחות ולפיתוח קשרי ידידות בן הילדים וההורים"

ככל שהמועד התקרב ההתרגשות בקרב הילדים וההורים הלכה וגברה. ביום שישי בצהריים, הגיעו ילדי יישובי משגב מתרגשים לקראת השבת .

התקיימה קבלת פנים חמה ולאחריה התפזרו הילדים לבתים והשתתפו בהכנות האחרונות לשבת ובהדלקת נרות בבתי המשפחות המארחות, לאחר מכן השתתפו בקבלת שבת ותפילת ערבית בשלושת בתי הכנסת במורשת.

לאחר סעודת השבת שהתקיימה בבתי המשפחות המארחות ממורשת, הוזמנו הילדים לפעילות של קבוצות דיון משותפות בבתי התושבים ובהנחיה של  הורי ילדי שכבת בר מצווה מורשת.

 בשבת בבוקר, במהלך תפילת שחרית נערך בבית הכנסת המרכזי במורשת טקס מרגש ובו עלו כל ילדי שכבת בר המצווה לתורה תחת טליתות, והבנות "זרקו" עליהם סוכריות.. בסיום תפילת שחרית  השתתפו הילדים בקידוש משותף סביב שולחנות ערוכים ושיחה עם הרב עוזיאל ,אחר הצהריים סיור בשביל "סובב מורשת בהדרכת איתן עומר עם צאת השבת נערך טקס "הבדלה" , בו פגשו ההורים המארחים את הורי המתארחים להמשך היכרות ושיתוף בחוויות. הטקס כלל דברי פרידה ותודות,חלוקת שי וכיבוד וכל זאת באווירה נרגשת וחגיגית.

 

כל השותפים זכו לחוויה יוצאת דופן שתלווה אותם זמן רב.

937 צפיות