דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

מדברים אמונה

סופ"ש משותף שכבת בר מצווה מטל-אל, שכניה ,יובלים,לבון - בישוב מורשת
02/02/2017 10:50:46

לשכת רב המועצה אזורית משגב יוזמת בכל שנה אירוח שבת לילדי בר המצווה (ילדי כיתה ז') בישוב מורשת. השנה השתתפו בפרויקט כ- 80 ילדי משפחות הישובים: לבון,שכניה,טל אל,יובלים , לערב שבת ושבת (27-28/01) ,פרשת "וארא".


 

את פרויקט אירוח ילדי בר המצווה ליוו ההורים נציגי הישובים.

בפגישות המקדימות לשבת הסכימו ההורים כי מטרת מפגש השבת היא להעניק לילדים חוויה ייחודית של שבת משותפת, תוך כבוד הדדי באווירה טובה ובשיתוף פעולה.  

כמו כן התקיימו  מפגשי הכנה של רב המועצה, הרב עוזיאל אליהו בישובי משגב ובהם התקיים שיח על משמעות המפגש שבין דתיים לחילונים על משמעות המעשית של המושג "קירוב לבבות" ועל משמעותו של יום השבת בעם ישראל (האם הוא  באמת יום מנוחה? האם יש לו אופי של בילוי משפחתי? האם יש בו עוצמה רוחנית? האם זה יום של חיבור לעצמי או לקהילה שסביבי? האם אתה באמת חושב שהדתיים יושבים בחושך בשבת ואוכלים אוכל קר? ...).

לדברי אחד ההורים: "אנו חיים בישובים שכנים ומעוניינים לפתח קשרי שכנות. נדע להכיר ולכבד את אורח החיים אחד של השני, ונראה למרות ההבדלים, את היכולת לחיות יחד ולפעול למען מטרות משותפות. הפרויקט הוא יוזמה מבורכת שניתן להרחיבה גם לאירוח משפחות ולפיתוח קשרי ידידות בן הילדים וההורים"

ככל שהמועד התקרב ההתרגשות בקרב הילדים וההורים הלכה וגברה. ביום שישי בצהריים, הגיעו ילדי יישובי משגב מתרגשים לקראת השבת .

התקיימה קבלת פנים חמה ולאחריה התפזרו הילדים לבתים והשתתפו בהכנות האחרונות לשבת ובהדלקת נרות בבתי המשפחות המארחות, לאחר מכן השתתפו בקבלת שבת ותפילת ערבית בשלושת בתי הכנסת במורשת.

לאחר סעודת השבת שהתקיימה בבתי המשפחות המארחות ממורשת, הוזמנו הילדים לפעילות של קבוצות דיון משותפות בבתי התושבים ובהנחיה של  הורי ילדי שכבת בר מצווה מורשת.

 בשבת בבוקר, במהלך תפילת שחרית נערך בבית הכנסת המרכזי במורשת טקס מרגש ובו עלו כל ילדי שכבת בר המצווה לתורה תחת טליתות, והבנות "זרקו" עליהם סוכריות.. בסיום תפילת שחרית  השתתפו הילדים בקידוש משותף סביב שולחנות ערוכים ושיחה עם הרב עוזיאל ,אחר הצהריים התקיים מפגש "סעודה שלישית"  בסגנון סדר טוב בשבט סביב קריאת סדר ההגדה ואכילת פירות שנשתבחה בהם א"י .

עם צאת השבת נערך טקס "הבדלה" , בו פגשו ההורים המארחים את הורי המתארחים להמשך היכרות ושיתוף בחוויות. הטקס כלל דברי פרידה ותודות, קטעי נגינה של נערן אשחר וחנניה אזולאי מהישוב מורשת ,חלוקת שי וכיבוד וכל זאת באווירה נרגשת וחגיגית.

כל השותפים זכו לחוויה יוצאת דופן שתלווה אותם זמן רב.

 

 

 

569 צפיות
פורסם ב- 02/02/2017 ,בשעה 10:50:46
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות