http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

מדברים אמונה

בשבוע שעבר השתתפתי בטקס חלוקת תעודות הצטיינות למפקדים מצטיינים מחטיבת כפיר. האמת שבכיתי כל הטקס מרוב התרגשות .ונשבעתי ביני לבין עצמי שהשנה אני אתפלל ב

 

בשבוע שעבר  השתתפתי בטקס חלוקת תעודות למפקדים מצטיינים בחטיבת כפיר.

צה"ל שלח לנו הזמנה להגיע  ל"אי שם" ושם נערך הטקס . הם עלו אחד אחד לבמה לקבל ממפקד החטיבה את  התעודה אנחנו בני המשפחות ישבנו בקהל.

מתחילת הטקס ועד סופו לא הפסקתי לבכות מרוב התרגשות. וזה לא שאני רגשן או רגיש יתר על המידה . לא. (גברים בכלל לא בוכים ואם הם בוכים אז זה רק בלילה שאף אחד לא רואה...)

נזכרתי בהיסטוריה של עם ישראל, נזכרתי בפוגרומים שעשו לבני עמנו במשך מאות שנים  נזכרתי  בפגרומי האינקביזיציה נזכרתי במאורעות תפר"ט  ונזכרתי במאורעות השואה האיומה שהכחידה 6  מליון מבני עמנו אנשים נשים וטף על לא עוול בכפם.

ופתאום אני ניצב כבן למדינת ישראל  במעמד חלוקת תעודות הצטיינות למפקדים בחטיבת כפיר.

הלב מתמלא  ברגש של אהבה גדולה למדינה ושמחת אים קץ לעצם זה שאנחנו זכינו לחיות בדור  של גאולה שבו יש לעם היהודי ופתאום עלו לפני בדמיון השורות הראשונות של מגילת העצמאות :

 

"בארץ-ישראל קם העם היהודי, בה עוצבה דמותו הרוחנית, הדתית והמדינית, בה חי חיי קוממיות ממלכתית, בה יצר נכסי תרבות לאומיים וכלל-אנושיים והוריש לעולם כולו את ספר הספרים הנצחי. 

לאחר שהוגלה העם מארצו בכוח הזרוע שמר לה אמונים בכל ארצות פזוריו, ולא חדל מתפילה ומתקוה לשוב לארצו ולחדש בתוכה את חירותו המדינית. 

מתוך קשר היסטורי ומסורתי זה חתרו היהודים בכל דור לשוב ולהאחז במולדתם העתיקה; ובדורות האחרונים שבו לארצם בהמונים, וחלוצים, מעפילים ומגינים הפריחו נשמות, החיו שפתם העברית, בנו כפרים וערים, והקימו ישוב גדל והולך השליט על משקו ותרבותו, שוחר שלום ומגן על עצמו, מביא ברכת הקידמה לכל תושבי הארץ ונושא נפשו לעצמאות ממלכתית."

 

אחד  מהמפקדים הבכירים נשא נאום ולאחריו שרנו את שירת התקווה וכל אותה העת לא הפסקתי לבכות מהתרגשות על כך שאנחנו זכנו .אנחנו זכינו . אנחנו זכינו במה שדורות עברו לא זכו.

באותם רגעים נשבעתי ביני לבן עצמי שהשנה ביום העצמאות ה68 למדינה ישראל  אשתתף בתפילת יום העצמאות בשמחה ואגיד תודה שהרי  יש לנו מדינה ויש לנו צבא ויש לנו כל טוב .

בכלל לא מובן מאליו שאחרי 2000 שנות גלות ונדודים לפתע פתאום קמה מדינת ישראל
וכשזה קורה לנגד עיננו ואנו זכינו לכך היאך לא נגיד תודה שהחיינו וקיימנו והגיענו למה שלא הגיעו אבותינו?


ולכן גם אם יש בעיות קשות מאוד בניהול המדינה על ידי הממשלה (שחיתות, חוסר צדק, ועוד מרעין בישין ככתוב כל זה בעיתונים כל יום ויום ומפורסם במהדורות החדשות)זה לא גורע מעצם העובדה שיש לנו מדינה היא מדינת ישראל ויש להתפלל לשלומה של מדינתנו "יסוד כסא השם בעולם". 
המדינה היא שלב מסויים במהלך גדול מאוד של גאולה פרטים וגאולת העולם ומלחמת גוג ומגוג וחבלי וביאת משיח .

 

על פי תקנת הרבנות הראשית לשיראל וכפי שהתפרסם ב"לוח דינים ומנהגים" בהוצאת היכל שלמה (שעל פיו נהגים רוב ככל קהילות ישראל בארץ ובחו"ל)
הסרדר הוא כדלהלן:

יום שלישי בערב  ב´ אייר, מתחיל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל (מוקדם) 
מדליקים נרות נשמה לזכר הנופלים. בתפילת ערבית, אחרי קדיש תתקבל, מוסיפים מזמור ט´ בתהלים, פסוק בפסוק, וקדיש על ידי הורים וקרובים. בתפילת שחרית, אחרי קדיש תתקבל, פתיחת הארון, מזמור קמ"ד בתהלים פסוק בפסוק, יזכור, "אל מלא רחמים" וקדיש על ידי הורים וקרובים. 

יום רביעי ג' באייר יתקיים טקס בבית העלמין האיזורי משגב

יום חמישי, ד´ אייר, יום העצמאות (מוקדם) 
עפ"י תקנת הרבנות הראשית לישראל אומרים בלילה לפני ערבית פרקי הודאה כנהוג, וביום מוסיפים מזמורים של שבת וחג, ואומרים שירת הים פסוק בפסוק. קוראים הלל (יש קוראים בברכה ויש בלא ברכה), ותפילה לשלום המדינה וחיילי צה"ל. אין אומרים תחנון ו"למנצח", וקוראים את הפטרת "עוד היום בנוב לעמוד" עד "קדוש ישראל" (ישעיהו יא,יב). חוגגים לציון ראשית צמיחת גאולתנו, בהלל והודיה לה´ יתברך. הראשון לציון הרב ניסים התיר להתגלח ליום העצמאות. "

 

תפילה לשלום המדינה

 

אָבִינוּ שֶׁבַּשָּׁמַיִם, צוּר יִשְׂרָאֵל וְגוֹאֲלוֹ, בָּרֵךְ אֶת-מְדִינַת-יִשְׂרָאֵל, רֵאשִׁית צְמִיחַת גְּאֻלָּתֵנוּ. הָגֵן עָלֶיהָ בְּאֶבְרַת חַסְדֶּךָ וּפְרֹשׂ עָלֶיהָ סֻכַּת שְׁלוֹמֶךָ וּשְׁלַח אוֹרְךָ וַאֲמִתְּךָ לְרָאשֶׁיהָ, שָׂרֶיהָ וְיוֹעֲצֶיהָ, וְתַקְּנֵם בְּעֵצָה טוֹבָה מִלְּפָנֶיךָ.

 

חַזֵּק אֶת יְדֵי מְגִנֵּי אֶרֶץ קָדְשֵׁנוּ, וְהַנְחִילֵם אֱלֹהֵינוּ יְשׁוּעָה וַעֲטֶרֶת נִצָּחוֹן תְּעַטְּרֵם, וְנָתַתָּ שָׁלוֹם בָּאָרֶץ וְשִׂמְחַת עוֹלָם לְיוֹשְׁבֶיהָ.

 

וְאֶת אַחֵינוּ כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל, פְּקָד-נָא בְּכָל אַרְצוֹת פְּזוּרֵיהֶם, וְתוֹלִיכֵם מְהֵרָה קוֹמְמִיּוּת לְצִיּוֹן עִירֶךָ וְלִירוּשָׁלַיִם מִשְׁכַּן שְׁמֶךָ, כַּכָּתוּב בְּתוֹרַת מֹשֶׁה עַבְדֶּךָ: אִם יִהְיֶה נִדַּחֲךָ בִּקְצֵה הַשָּׁמָיִם, מִשָּׁם יְקַבֶּצְךָ יהוה אֱלֹהֶיךָ וּמִשָּׁם יִקָּחֶךָ: וֶהֱבִיאֲךָ יהוה אֱלֹהֶיךָ אֶל הָאָרֶץ אֲשֶׁר-יָרְשׁוּ אֲבֹתֶיךָ וִירִשְׁתָּהּ, וְהֵיטִבְךָ וְהִרְבְּךָ מֵאֲבֹתֶיךָ:

 

וְיַחֵד לְבָבֵנוּ לְאַהֲבָה וּלְיִרְאָה אֶת שְׁמֶךָ, וְלִשְׁמֹר אֶת כָּל דִּבְרֵי תוֹרָתֶךָ, וּשְׁלַח לָנוּ מְהֵרָה בֶּן-דָּוִד מְשִׁיחַ צִדְקֶךָ, לִפְדּוֹת מְחַכֵּי קֵץ יְשׁוּעָתֶךָ.


הוֹפַע בַּהֲדַר גְּאוֹן עֻזֶּךָ עַל כָּל יוֹשְׁבֵי תֵבֵל אַרְצֶךָ, וְיֹאמַר כֹּל אֲשֶׁר נְשָׁמָה בְאַפּוֹ: יהוה אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מֶלֶךְ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה,

 

אָמֵן סֶלָה.

 

 

 

 

 

.

 

 

929 צפיות