דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

קיימות וסביבה

אירוע כלבת בגילון
26/12/2016 11:47:20

 

ביום חמישי בבוקר תקף תן משוטט את תושב גילון בעת שרץ בשביל סובב הר גילון.

לצערי , התן לא אותר למרות סיורים רבים באזור והפעלת צייד ביום חמישי ושישי.

באופן רגיל, חיות בר בורחות ואינן מתקרבות לבני אדם או לחיות בית לכן אנחנו מתייחסים לכל אירוע בו חיית בר תוקפת אדם כאירוע כלבת.

 

 מחלת הכלבת הינה מחלה נגיפית (ויראלית), הידועה עוד מימי קדם בכל חלקי העולם. מדובר במחלה קטלנית וחשוכת מרפא, אשר  עם הופעת סימניה הקליניים הראשונים, באדם או בבע"ח, גורמת תוך מספר ימים בודדים, למוות תוך ייסורים קשים. מידי שנה, מתים ברחבי העולם אלפי בני אדם מכלבת, כולל במדינות ערב הגובלות עימנו. בישראל, במהלך 50 השנה האחרונות, נפטרו 3 אנשים מכלבת (האחרון, בשנת 1997). עד היום טרם נמצאה תרופה ו/או טיפול יעיל, העשויים להציל את הלוקים במחלה נוראה זו.

 

הקפדה על מתן חיסון כלבת אחת לשנה כנדרש בחוק וביצוע פעולות מנע נגד תופעת השוטטות של כלבים, הינו ערובה ל"קטיעה" של שרשרת ההדבקה של מחלת הכלבת. הוצאת הכלב לטיול כשהוא קשור ברצועה, הקפדה על מניעת שוטטות ומגע עם כלבים אחרים היא הדרך שלנו למנוע הדבקות אפשרית במחלה.

 

בגילון ובהמשך גם בצורית יערכו השבוע חיסוני דחף כנדרש בעת אירוע כלבת.

בחודש האחרון פוזרו באזור הגליל המערבי  פתיונות כלבת לחיסון אוראלי של חיות בר. בשבועות הקרובים נעבה את פיזור התרכיבים סביב גילון וצורית.

כל התנהגות חריגה של חיות בר (שועלים, תנים) נחשבת לחשודה להימצאות המחלה. חיות בר   שאינן מתרחקות מבני אדם, מנסות ליצור מגע ותוקפות בני אדם, חיות בית או רודפות אחרי כלי רכב חשודות כנגועות בכלבת.

 

כל אירוע כזה מחייב דיווח מידי למוקד המועצה.

                                                                                                        חנוכה שמח

                                                                                                      דר' אורית שריר
                                                                                                       רופאה רשותית

 

 

443 צפיות
פורסם ב- 26/12/2016 ,בשעה 11:47:20
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות