דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

קיימות וסביבה

מקרי כלבת באזור הגליל המערבי
12/09/2016 10:09:07

 

לפני כ 10 ימים התגלו שני מקרי כלבת באזור הגליל המערבי.

האחד בתן משוטט שחדר לישוב מעונה ותקף עגלים, השני והחמור יותר, בכלב במושב חוסן.

באירוע בחוסן מדובר בכלב ביתי בן 9 חודשים  ללא חיסון נגד כלבת.  הכלב הסתובב חופשי בישוב והיה במגע עם הרבה כלבים ואנשים. שכנים ששמו לב להתנהגות המוזרה של הכלב העבירו אותו למרפאה וטרינרית ושם  עלה החשד שמדובר בכלבת , הכלב הורדם ונשלח לבדיקה במכון הוטרינרי בעקבות אבחון המחלה 25 אנשים שהיו במגע עם הכלב מקבלים חיסון  נגד כלבת, 10 כלבים החשודים בהדבקה עקב מגע עם הכלב החולה הוכנסו להסגר ושני כלבים הומתו.

מחלת הכלבת היא מחלה קטלנית שאין לה תרופה. כלב שמראה סימני מחלה מת ביסורים. למחלה תקופת דגירה ארוכה יחסית ולכן ניתן לחסן ולמנוע מחלה מאנשים שננשכו או היו במגע עם כלב חולה.

בגליל המערבי התגלו 10 מקרי כלבת ב 14 החודשים האחרונים !  נכון שמשגב לא נמצאת בגליל המערבי אבל זה רק עניין של זמן עד שהכלבת תגיע גם אלינו והדרך היחידה שלנו להתגונן ולשמור על עצמנו ועל חיות הבית שלנו היא חיסונם אחת לשנה נגד כלבת והקפדה על מניעת שוטטות כפי שהחוק מחייב.

במהלך השנה היו מספר פניות בכתב לישובים ופניה אישית טלפונית בעלי כלבים המוחזקים ללא חיסון בתוקף. לצערי למרות ההתראות, ההסברים והקנסות עדיין אנחנו נתקלים בתושבים שאינם מצייתים לחוק המחייב חיסון כלבת אחת לשנה ומניעת שוטטות מהכלבים.

 על פי החוק כל כלב חייב בחיסון וקבלת רישיון  להחזקת כלב אחת לשנה החל מגיל 3 חודשים. בנוסף החוק מחייב בעלים לכלב לא לשחררו בשטח ציבורי אלא להחזיקו קשור ברצועה באופן שניתן לשלוט בו.

אני פונה לכל בעלי הכלבים, אנא בדקו מתי הפעם האחרונה שכלבכם חוסן! ניתן לפנות למחלקה הוטרינרית לקבל מידע על תאריך החיסון ומועדי חיסונים בישובים.

בברכת שנה טובה ובריאה להולכים על שתיים ולהולכים על ארבע!

                                                                                      דר'  אורית שריר

 

 

 

469 צפיות
פורסם ב- 12/09/2016 ,בשעה 10:09:07
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות