http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

עושים עסקים

עסק אחד בחודש: חיבוק ולישון

בכל חודש נכיר לכם בעל עסק מקומי, שפועל ממש פה ולא הכרתם עדיין. והפעם: חיבוק ולישון

 

מאחורי העסק: אורלי בוקסרמן, בת 57, נשואה לשלמה, אמא לשישה ילדים וסבתא לשלושה נכדים מקסימים, מתגוררת בעצמון.

 

איך נולד העסק?

לאחר פרישתי מהוראה, במסגרת היותי סבתא, נתקלתי בקשיים של הורים רבים מסביבי בנושא שנת ילדיהם. החלטתי להתמחות בנושא הקנית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות.

 

איך הגעת לתחום?

אני עוסקת בהוראה, חינוך והדרכת הורים בגישת אדלר מעל 30 שנה וזהו חלק בלתי נפרד ממני, מאז שאני זוכרת את עצמי. המעבר לתחום הדרכת הורים בנושא שנת ילדיהם היה טבעי.

 

למה צריך יעוץ שינה?

בעיות שינה של תינוקות ופעוטות נפוצות בחברה המודרנית בה אנו חיים. בארץ כ- 70% מההורים מדווחים על קשיי שינה של ילדיהם וחשים עייפות מצטברת.

השינה חיונית לתינוק וכמובן גם להוריו, ברגע שנחשפתי לתחום, קראתי מחקרים רבים, שמעתי שעות רבות של הרצאות מומחים מתחום השינה ומצאתי עולם מרתק. זהו
תחום צעיר שנמצא בחזית המחקר, מחקרים רבים הקושרים שינה לתחומים רבים בחיים: קשר בין שינה לגיבוש הזיכרון והריכוז, חילוף חומרים, סיוע בחיזוק המערכת החיסונית והפרשת הורמון הגדילה, השמנה, ועוד ועוד.

כשעבדתי בהוראה, לקח לעיתים שנים לראות שינוי משמעותי בחיי הילד, בתחום ייעוץ השינה ניתן להוביל תהליך משמעותי בפרק זמן קצר מאד - תוך שבועיים אפשר לראות מפנה בשנת הלילה ולשנות את המשוואה - 

 

תינוק עייף = הורים עייפים ...

 

פיתחתי גישה - גישת חיבוק ולישון. זוהי גישה המשלבת את הפילוסופיה האדלריינית יחד עם ניסיוני העשיר בהדרכת הורים. אני מאמינה כי בעבודה משותפת ניתן להקנות לתינוקות ופעוטות הרגלי שינה טובים ועצמאיים שיובילו לשנת לילה רצופה. בראייה מערכתית המותאמת לצורכי המשפחה ומספקת מענה להתנהלות ביום ובלילה, מתוך תפיסה שמקור הקושי אינו נעוץ רק בתנהלות הלילית עם התינוק.

הכוח להוביל את השינוי נמצא בידיי ההורים. ייעוץ המאבחן נכון את הקשיים, ליווי הכולל קשר יום יומי ונותן דגש על הקניית כלים יישומיים - מסייעים להתמודד עם הקושי. אני מקנה ארגז כלים להתמודדויות עם נושא השינה ונושאי גבולות והתמודדויות הוריות חשובות אחרות.

 

מה האתגרים הכי קשים עבורך בניהול העסק?

אצל חלק גדול מהמשפחות עיקר ההתמודדות בלילות היא על כתפי האימהות. האבות לא תמיד קמים בלילה ופחות מודעים לקושי. לכן האתגר הגדול ביותר הוא להוביל תהליך משפחתי שבו שני בני הזוג שותפים.

אתגר אחר הינו העלאת המודעות בקרב ההורים לכך שתוך זמן קצר אפשר להוביל שינוי גדול ומשמעותי באיכות והרגלי השינה. קשיי שינה אינן גזרת גורל.

 

ציינת שתפיסת חיבוק ולישון היא מערכתית. מה מעבר לייעוץ השינה?

קיימות גישות שונות להתמודדות עם קשיי השינה. גישת חיבוק ולישון ייחודית במענה לצרכי התינוק ובראיה המערכתית של הקשיים. חיבוק ולישון מספקת שירותי הדרכת הורים לתינוקות ופעוטות בגישת אדלר. ומלווה הורים צעד אחר צעד לאורך הקושי איתו המשפחה מתמודדת במגוון תחומים רחב מלבד שנת תינוקות ופעוטות: גבולות במשפחה, הצטרפות תינוק חדש, גמילה מחיתולים, גמילה ממוצץ ועוד. ניתן להתייעץ באופן פרטני או דרך הרצאות, סדנאות ומפגשי אימהות.

 

האם למיקום במשגב יש השפעה על אופי העסק וההתנהלות?

הטכנולוגיה  מוכיחה (שוב) שהעולם קטן מאד, בעזרת הסקייפ השירות ניתן בכל חלקי הארץ ומעבר לים. כבר מאות משפחות חזרו לישון מצויין - בארץ ובחו"ל. 

 

מה הלאה? לאן מתפתחים עוד?

בתקופה האחרונה הוספתי נדבך נוסף לעסק. הקורס הראשון להכשרת יועצות שינה נמצא לקראת סיום. וכבר מתארגנת קבוצה נוספת של נשים המעוניינות לרכוש מקצוע מרתק.

בנוסף, סניף ראשון של חיבוק ולישון עתיד להפתח באירופה בתקווה לסניפים נוספים.

כך שנראה שהשמיים הם הגבול!

 

פרטים נוספים לסיום:

אם אתן מחפשות מקצוע מרתק ... ניתן להרשם לקורס הקרוב שעתיד להיפתח באוקטובר.

הורים עייפים - אל תשארו לבד עם הקושי הגדול, מניסיוני זה לא עובר לבד עם הזמן, אבל בייעוץ נכון - תוך שבועיים אפשר להיות במקום אחר.

 

איך אפשר להגיע אליך?

אפשר להציץ פה:

http://www.hibukvelishon.com/

או בפייסבוק: הורים לתינוקות ופעוטות חוזרים לישון עם חיבוק ולישון

 

ואפשר להתקשר ולקבוע פגישה ולהתחיל את הדרך לשינוי:
0544-754-885

1471 צפיות