דבר העורך

 

 

היומן 'עושים עסקים' ישמח לפרסם  יוזמות, רעיונות, הצעות לשיתופי פעולה

וכל מה שעשוי להועיל ולמנף את העסקים במשגב.

אפשר להעלות את הדברים בתגובות לרשומות, ואפשר לשלוח ליפעת, מנהלת היומן,

כדי להעלות כרשומה.

 

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

עושים עסקים

עסק אחד בחודש: "לוקחים אחריות"
24/04/2015 12:11:54

וכמידי חודש אנו שולחים זרקור על עסק אחד באזורנו הפורה. והפעם - לאחר סחרחרת החגים ולקראת החזרה לשגרה עסק שיעזור לכם לבנות שגרה כלכלית נכונה ובריאה: "לוקחים אחריות" של אביטל זברגר

 

שם העסק:

"לוקחים אחריות" ליווי כלכלי למשפחות ועסקים

בעלת העסק: אביטל זברגר

נשואה לרוני ואם ל- 5 בנים

מתגוררת ברקפת מאז 1997

בעלת עסק עצמאי מזה 6 שנים

 

על מה לוקחים אחריות?

על חיי המשפחה, ברגע שהחלטנו להקים משפחה ולהביא ילדים לעולם, כל האחריות על הצרכים שלהם היא שלנו - ההורים. בהורות יש חשיבות גדולה בהתנהלות המשפחה, בהתנהלות החברתית אך לא פחות חשוב בהתנהלות הכלכלית, שניהם קשורים בחוט של זהב. רק ידע בשני המישורים ביחד ובמקביל, תביא למשפחה רמת חיים טובה ומאושרת. בניית מנהיגות של ההורים, אינה נגיעה במטה קסמים. זו עשייה המחייבת אומץ, לקיחת אחריות, למידה, אסרטיביות, סבלנות וסובלנות. וכן עמידה בלחצים החברתיים מהמשפחה החברים והקהילה.

ההתנהלות החברתית והכלכלית בבית המונהגת ע"י ההורים, מתבצעת בשיחות, חשיבה מחודשת, הסכמות, ויתורים וקביעת כללים בדברים היומיומיים. חלקם פשוטים וחלקם דורשים התמדה ומנהיגות.

צרו תקשורת - זוהי מילת הקסם, תקשורת על בסיס יומי, בכל הנושאים בחיי היום יום,

כגון: על הילדים, משפחה המורחבת שלו /שלה, על העבודה, חברים וכדומה

בנוסף, צרו תקשורת כלכלית על הכסף שמנהלים ביחד. צרו דפוסי התנהלות בבית והיו מנהיגים עבור ילדיכם. זה אפשרי.

 

ומה אם עניינים כספיים זה ממש לא בשבילי ?

כמעט כל החלטה שאנו מקבלים בחיים קשורה באופן כזה או אחר לכסף. למרות זאת, החלטות רבות שאנו מקבלים מבוססות על הרגש ולאו דווקא על סמך ידע פיננסי ועובדתי. בדיעבד, מתברר שחלק מההחלטות שהתקבלו, פוגעות בנו כלכלית לטווח הקצר ולטווח הארוך.
אז גם למי שסולד ממספרים, חשוב ללמוד להתמודד איתם, ובשביל זה אני פה.

 

מה את עושה ב"לוקחים אחריות"?

הדגש בשיטה בה אני עובדת הוא הליווי וזוהי גם הייחודיות. ליווי המשפחה הוא במשך תקופה משמעותית: נעבור ביחד חגים, חופשות, ושגרה. בתקופה זו המשפחה תילמד להתנהל כלכלית בצורה מאוזנת, הכנסות מול הוצאות.

הערך העליון עבורי, כאמא לחמישה ילדים, זה המשפחה. כסף הוא דבר חשוב אך חומרי, והגדוּלה היא לדעת להסתדר עם מה שיש ולא עם מה שאין.

 

אז איך מתחילים?

באיסוף מידע. מידע זה כוח ולכן יש לאסוף מידע על ההתנהלות הכלכלית בבית. זהו השלב הראשון בתהליך. רוב המשפחות נלחמות במינוס כמו אביר הנלחם במפלצת לא מוכרת בעיניים עצומות. רישום ומעקב יהפוך את ה"מפלצת הלא נראית" לייצור שאותו רואים, מבינים, וניתן למגר.

 

מה צריך לרשום?

 

כמה כסף מרוויחים בדיוק. (את המידע הזה רוב האנשים, בעיקר השכירים, יודעים)

כמה כסף מוציאים בכל חודש ועל אילו סעיפים? רק ע"י רישום מדויק עד לשקל האחרון, תוכלו לייצר אסטרטגיית "לחימה" טובה במינוס.

 

עוד משהו?

מוזמנים להיכנס לאתר שלי ולפתוח לעצמכם דף אישי לרישום הוצאות והכנסות במערכת שפותחה במיוחד לשם כך. המידע שהנכם מכניסים שם דיסקרטי ולא מועבר לשום גורם.

ו... מוזמנים לקחת אחריות ולקבוע פגישת היכרות:

אביטל זברגר

052-8935119

Avital42@zahav.net.il

 

www.emunavital.com

801 צפיות
פורסם ב- 24/04/2015 ,בשעה 12:11:54
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות