http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

עושים עסקים

עסק אחד בחודש: מגע מרפא

לאחרונה עברנו חילופי משמרות בעמותת עסקימשגב.

נילי רש"ל, שהתרגלתם לשמוע את קולה הנעים והרגוע מאחורי הטלפון, בחרה להתפנות לעסק הצומח שלה, והיא העבירה את השרביט לאבי מילר מתובל, שעובד במרץ על כניסה לנעליה של נילי ולמידת פעילות העמותה. חלקכם כבר הספקתם לפגוש או לשוחח איתו.

 

החלטנו שלפני שנשחרר את נילי לעיסוקיה, נאפשר לכם להכיר קצת אחרת את המטפלת המופלאה שהיא. ולכן הטור שלנו "עסק אחד בחודש" מוקדש הפעם לנילי רש"ל בעלת העסק מגע מרפא.

 

כמה פרטים להיכרות:

נילי רש"ל, בת 37

נשואה למיכאל, אם ל-3 בנים: אוריאל, מתן ודורון.

גרים בכמון מזה שנתיים וחצי.

 

נילי, פתאום מטפלת?

לא, לא פתאום. זוהי דרך של 13 שנה, רצופה התפתחות וגדילה.

 

לאחר סיום לימודי במכללת מדיסין, כשעוד התגוררנו במרכז הארץ, התחלתי את דרכי כמטפלת בספא קיסר, זן ספא ובספא בין שמים לארץ. המשכתי במרכז איזון (מרכז שיקום לנפגעי סמים), מרכז אנוש, ימי טיפולים מרוכזים באוניברסיטה הפתוחה, בצעד מקוון ובקליניקה פרטית באזור השרון. במקביל התמחיתי בסוגים שונים של עיסוי ולמדתי הידרותראפיה ו- וואטסו במרכז הטיפולי "איזי שפירא" שברעננה.

 

איך מטפלים ומרפאים אחרים בתקופות קשות?

לא תמיד זה פשוט אבל, מוצאים מרחב תומך ומאפשר. לאחר לידת בני הבכור, עברתי קורס דולות (תומכות לידה), בשיתוף בית חולים לניאדו ומרכז אמאלדת . בתוך תקופה לא פשוטה שעברתי, הרגשתי שזה המקום הנכון להיות בו ולהביא ריפוי וחיוביות לחיי. קיבלתי תמיכה נפלאה ממורותיי, גילה רונאל ואירית פלקוביץ, שברגישות רבה לימדו אותי תמיכה אמיתית מה היא, ועזרו לי להחזיר את האמונה שלי בכוחות הגוף, בתעצומות הנפש ובאנרגיית החיים המשקמת. תקופה זו הייתה ברוכה בלידות רבות שליוויתי, בתחושת שליחות ושמחה גדולה על החיים הזכים שמגיחים לעולם.

 

דרך הליווי והתמיכה בתהליכי ההיריון והלידה, המשכתי ללימודי הדרכת עיסוי תינוקות ועיסוי נשים בהריון . לוויתי נשים מתחילת הריונן ולאחר לידת תינוקן. תהליך שלעתים זורם על מי מנוחות ולעתים צצות בו מורכבויות והתמודדויות לא פשוטות, פיזיות ונפשיות. תוך כדי ההריונות ולידות ילדיי, התחלתי לטפל בקופ"ח לאומית ובסניף טיפת חלב במרכז הארץ.

 

מה המטופל חווה אצלך?

כיום, כמטפלת מנוסה אני מקבלת פידבקים רבים ממטופלים, שכאשר הם מגיעים אלי לטיפול, הם מרגישים סוג של אנרגיה שמאפשרת להם להיות רגועים ונינוחים, שמחזקת אותם בהתמודדויות היומיומיות האינטנסיביות, ועוזרת להם למצוא את דרכם למקום טוב יותר ברובד הגופני וברובד המחשבתי והנפשי.

היום, בעומק הניסיון אחרי שעברתי כברת דרך בתחומי הטיפול ההוליסטי , אני מביאה לטיפולים עומק אחר של ריפוי.

בתחילת דרכי, לפני כ 13 שנה, כשרק התחלתי לטפל בשיאצו וברפלקסולוגיה, השם שבחרתי לעסק, באופן אינטואיטיבי היה: מגע מרפא - טיפולים לגוף ולנפש. היום אני מבינה את הבחירה האינטואיטיבית שלי הרבה יותר טוב.

 

ובכל זאת, לא רק טיפול?

נכון, הטיפול הוא תמיד הערוץ המרכזי אבל עסקתי גם בהדרכת ילדי גנים וכיתות יסודי , בנושא חיים ברי קיימא, מחזור, שימוש ביתי בצמחי מרפא ורוקחות טבעית, במרכז הרב תחומי לקיימות "חווה ואדם" ובבתי ספר במודיעין שעובדים בשיתוף פעולה עם החווה בהקמת גינות אקולוגיות ובנושא המחזור . משם שאבתי השראה גדולה איך לחיות את חיי ולעשות שימוש מושכל במשאבים שסביבי , תוך כדי מינימום פגיעה באיזון העדין שקיים בטבע. למדתי ואני עדיין לומדת, לצרוך רק את מה שבאמת נחוץ לי ולמשפחתי.

 

למה בחרתם במשגב?

לפני כשנתיים וחצי , עשינו מהלך משפחתי ,שאני ומיכאל בן זוגי התבשלנו בו במשך תקופה ארוכה . והחלטנו שהגיע הזמן לעשות את הצעד ולבחור בדרך נכונה ומחוברת יותר עבור כל המשפחה, עברנו לחיות בגליל ובחרנו לבנות את ביתנו ביישוב כמון.

 

מיכאל פתח את נגריית "עצה טובה"  בכרמיאל, ואני המשכתי יום בשבוע לטפל במרכז, תוך כדי בניית הקליניקה שלי מחדש במבנה הרב תחומי בכמון, וסדנאות להדרכת עיסוי תינוקות בקופ"ח לאומית בכרמיאל. כמו כן, חזרתי לתחום הרוקחות הטבעית באופן מעמיק יותר, בהדרכתו של ההרבליסט עדו קרן.

 

לפני מספר חודשים, עם המעבר לביתנו החדש,  פתחתי קליניקה פרטית לטיפולים הוליסטיים לגוף ולנפש. מרחב בו אפשר לשחרר כאבים פיזיים ונפשיים, מועקות, לחצים, מתחים שאנחנו צוברים לעתים בלי לשים לב, רגשות, תהיות, ותחושות.

מקום שמאפשר להיות ולחוות זמן הווה, בו אנחנו מאפשרים  לגופנו לנשום ולשחרר החוצה את מה שכבר לא נחוץ , וכך לאפשר לאנרגיית חיים מבריאה וחדשה לזרום לגופנו. העבודה בעסקימשגב אפשרה לי לבצע את המעבר עד שאבסס את הקליניקה פה, כעת הגיע הזמן להתמקד במגע מרפא.

 

האם למיקום במשגב יש השפעה על אופי העסק וההתנהלות

בהחלט. התהליך שאני עוברת בתור מטפלת הרבה יותר איטי ועמוק, מאשר בתקופה שחייתי וטיפלתי בקליניקה במרכז הארץ

 

מה הלאה? 

כרגע אני משקיעה את רוב זמני בהתפתחות והרחבת הקליניקה, ובהכנת מוצרים טבעיים , משחות על בסיס שמן זית וצמחי מרפא, וטינקטורות מצמחי מרפא​. בעתיד מתכננת פתיחת קבוצות להדרכת עיסוי תינוקות ולאמהות לאחר לידה, במרחב הנעים והאינטימי אצלי בקליניקה בכמון.

 

פרטים נוספים לסיום

מזמינה אתכן ואתכם להגיע לטיפול הכרות שמשלב רפלקסולוגיה וכוסות רוח בעלות של 100 שקלים

 

איך אפשר להגיע אליך? 

מוזמנות ומוזמנים ליצור קשר לנייד: 050-2794450, או בבית 03-9073606 .

כמו כן יש גם אתר: http://site156330.webydo.com/about.html

 

 

 

 

 

1622 צפיות