דבר העורך

 

 

היומן 'עושים עסקים' ישמח לפרסם  יוזמות, רעיונות, הצעות לשיתופי פעולה

וכל מה שעשוי להועיל ולמנף את העסקים במשגב.

אפשר להעלות את הדברים בתגובות לרשומות, ואפשר לשלוח ליפעת, מנהלת היומן,

כדי להעלות כרשומה.

 

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

עושים עסקים

עסק אחד בחודש: Kapara Electronics
17/02/2015 19:08:42

בכל חודש נכיר לכם בעל עסק מקומי,

שפועל ממש פה ולא הכרתם עדיין.

והפעם: Kapara Electronics

 

שם העסק: kapara Electronics, מעבדת שירות לתיקון, שדרוג וחידוש ציוד אלקטרוני בתחומי אודיו ביתי ומקצועי, ציוד לאולפנים, כלי נגינה וגם מחשבים. 

 

בעל העסק: יהונתן קפרא

נשוי בן 30, בן שורשים שנטע את ביתו באשחר.

 

 

פתאום קם אדם בבוקר, מרגיש שהוא עסק ומתחיל ללכת?

העסק הוא תחביב שהפך למקצוע. לאורך השנים שילבתי בין העיסוק המתמיד באלקטרוניקה להיותי נגן גיטרה. אז לא היתה להם ברירה, הם היו חייבים להשתלב...

 

ההחלטה לפתוח את העסק התגבשה לקראת סיום הלימודים. תיקנתי והשבחתי ציוד מוזיקלי כתחביב, ובקשות של חברים הבהירו לי שזו יכולה להיות השלמת הכנסה יפה כסטודנט.

 

אבן דרך משמעותית היתה עבורי, עבודה שביצעתי עבור אולפני הלן דורון. בניתי עבורם מפצל אודיו שפתר להם הסתבכות עם כבלים במעברים בין שידורי האולפן.

קשר מיוחד נרקם עם לקוח עקב בקשתו לחדש רסיבר משנות ה-70 מהמסד עד הטפחות. נעתרתי לבקשה ההיא, בעודי סטודנט, ומאז הוא לקוח נאמן שהביא עד כה 4 מוצרים נוספים לשדרוג ושיפוץ ושלח אלי מכרים והמלצות.  

 

 

מה זה אומר להיות עצמאי מבחינתך?

הגעתי לתחום מתוך שאיפה לפתח מוצרים שאינם מיוצרים בארץ ולחקור בתחום האודיו כל מיני תחומים. המשמעות של להיות עצמאי מבחינתי היא היכולת לחדש ולהביא רעיונות שטרם פותחו בארץ. שני הורי, שהינם עצמאים בתחומים שונים, היו זריקת העידוד שלי. ראיתי איך הם מפתחים את תחומיהם וזה נתן חשק.

כעצמאי היתרונות הם בגמישות הלו"ז והחופש לתכנון עצמאי. אך החסרונות הם הקושי בגיוס קהל לקוחות מספק באזור הצפון (הביקוש בתחום במרכז רב פי כמה, כמו בהרבה תחומים אחרים)

יש בזה כמובן גם צד מפחיד – קשיי הפרנסה בדרך לייצוב העסק.

 

בשלב זה אני צריך להתמקד בפיתוח קהל הלקוחות ושימור לקוחות קיימים. הכי לא טבעי עבורי זה להתקשר ללקוחות ותיקים מדי פעם, לשאול מה נשמע ולנסות לברר בעדינות אם הם זקוקים לשירות נוסף .

 

למה במשגב?

הבחירה לפתוח את העסק במשגב משלבת את הקרבה למקום מגורי יחד עם הרצון לתת מענה לתושבי משגב, מבלי שייאלצו לנסוע. ולאפשר שירות עם שקיפות ולא "סיפורי סבתא". המיקום במשגב אכן מקשה מעט על ההתנהלות, מכיוון שהחשיפה מועטה והקהל המקומי מצומצם. אך איני פונה רק לקהל המקומי, אני עובד מול קהל הנגנים המקצועי בכל הארץ.

 

מה אתה מתכנן להמשך הדרך?

בתוכנית קדימה אני מתכנן לפַתֵח ציוד בתחום הגברת מנורות ולבצע מעבר לתהליך ייצור מסודר.

 

אפשר למצוא אותי פה: www.facebook.com/KaparaElectronicsאז איך מגיעים אליך?

וגם פה: 054-7939819.

המעבדה ממוקמת ביודפת, בסמוך לבית האריזה של חקלאי יודפת.

 

 

 

 


847 צפיות
פורסם ב- 17/02/2015 ,בשעה 19:08:42
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות