דבר העורך

 

 

היומן 'עושים עסקים' ישמח לפרסם  יוזמות, רעיונות, הצעות לשיתופי פעולה

וכל מה שעשוי להועיל ולמנף את העסקים במשגב.

אפשר להעלות את הדברים בתגובות לרשומות, ואפשר לשלוח ליפעת, מנהלת היומן,

כדי להעלות כרשומה.

 

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

עושים עסקים

עסק אחד בחודש: "השולמית"
28/01/2015 21:54:42

 

השנה אנו מחדשים מדור ותיק "עסק אחד בחודש"

בכל חודש נארח כאן בעל עסק מקומי. והיום: השולמית

 

שם העסק:

השולמית מעבדה לייצור קוסמטיקה טבעית

וקליניקת טיפולים, באזור התעשייה בשכניה.

 

בעלת העסק: שולמית מנסיה

נשואה + 3 בנות, שכניה

 

כמה שנים קיים העסק?

פה, בשכניה 6 שנים,  ולפני זה 5 שנים בתל אביב.

 

קוסמטיקה טבעית? מה זה בעצם?

במעבדה לייצור קוסמטיקה טבעית אני מזקקת צמחי מרפא - "הידרולטים" ומייצרת מיצויים של צמחי מרפא על בסיס שמן זית איכותי המשמשים הן לטיפולים פנימיים, הן כתוספי מזון והן לטיפולים חיצוניים לבעיות עור וקוסמטיקה.

וזה כל-כך טבעי שניתן לאכול את המוצרים...

 

ומה עוד?

בקליניקה אני מטפלת ברפואה סינית - דיקור ומטפלת ומתרגלת במדיטציה בדמיון מודרך לפרטים וקבוצות על פי שיטה ייחודית אותה פיתחתי עם השנים.

 

וואו! איזה מגוון. איך הגעת בכלל לתחום הרפואה הסינית?

בחיפושיי אחר פעילות גופנית מיוחדת נחשפתי לתורת לחימה - טאי - צ'י, סיגנון wu ומדיטציית צ'קונג אותם תרגלתי במשך שנים רבות ומחווית התרגול והחיבור לפילוסופיה הסינית פניתי ללימודי הרפואה הסינית במכללת מדיסין. בסיום לימודי ב-2004, עבדתי בקליניקה פרטית וטיפלתי בבית חולים איכילוב במחלקת שיקום ברפואה סינית (דיקור). וב"כפר איזון" בקיסריה, בצעירים הסובלים  ממחלות נפשיות.

 

אז מה הקשר לצמחי מרפא וקוסמטיקה טבעית?

כחלק מלימודי הרפואה הסינית למדתי צמחי מרפא סיניים המהווים נדבך טיפולי חשוב ברפואה זו. הריחות והטעמים של צמחים זרים אלה דחו אותי והתחברתי לקביעתו של הרמב"ם האומרת שיש לטפל בצמחים הקרובים גיאוגרפית לסביבת חייו של האדם. וכך התחלתי את דרכי בהכרת צמחי מרפא ישראליים בסיורים מרתקים בטבע על פי העונה, המורשת, והמקרא ועד לזמננו אנו.

אח"כ המשכתי ללימודי קליניקה של צמחי מרפא מערביים למטפלים בהנחייתו של שרון קוצר מברא צמחים.

הרצון והתשוקה להתחבר לצמחים ברמה הפיזית והאנרגטית הביאו אותי ליצור זיקוקים ומיצויים של צמחי מרפא לשימוש פנימי וחיצוני. ומשם הדרך לקוסמטיקה טבעית היה אך טבעי... 

 

 

ציינת שפיתחת בעצמך שיטה לתרגול מדיטציה. איך זה קרה?

המדיטציה אותה תרגלתי במשך 13 שנה הייתה צ'יקונג. בעקבות בעיה רפואית הרגשתי צורך להיכנס פנימה לתוך גופי, לאברים עצמם. בזמן המדיטציה הדרכתי את עצמי בדמיון, עם העיניים הפנימיות, הרואות את אור הנשמה המאירה את כול הגוף וזה איפשר לי להתמקד באיבר אותו בחרתי, לראות אותו (הכול מואר...) במבנה האנטומי שלו, בריא, מואר ומלא חיות. התוצאות המדהימות לא איחרו לבוא...

כמובן שעוצמת הריפוי תלויה בתדירות התרגול. השימוש בעיניים הפנימיות הפך לכלי זמין עבורי ומלווה אותי ביום-יום בכל דבר שאני עושה.

שיטה זו של מדיטציה בדמיון מודרך ע"י "העיניים הפנימיות" היא כלי רב עוצמה להכרות פנימית עם גופנו המואר ולרפואתו ובנוסף מאפשר לראות מציאות מוארת וחיובית מחוצה לנו - משפחתנו, חברינו ועוד.

 

וגם, בנוסף להכל, ציפור קטנה לחשה לי שאת מלמדת?

כן. אני מלמדת פעילות גופנית העובדת על היציבה ע"י חיזוק והגמשה של מערכת השלד והשרירים. בפעילות זו אנו רואים ע"י "העיניים הפנימיות" את המבנה הפנימי של הגוף ואיתו עושים עבודה מדויקת. 

הסלוגן "נפש בריאה בגוף בריא" הביא אותי בתחילת דרכי (1979 - 1981) ללמוד ב"מכון ווינגייט" חינוך  גופני בו התמחיתי במגמה לטיפוח היציבה העוסקת באבחון וטיפול בליקויי יציבה. עם השנים נחשפתי  לפעילויות גופניות מעניינות עם פילוסופיית חיים מיוחדת כמו טאי-צ'י ושיטת פאולה אותם למדתי ותרגלתי שנים רבות.    

בניתי פעילות מיוחדת המשלבת ידע זה וניסיון רב שנים, כשבבסיסה רואים את התנועה הפנימית המדויקת המביאה לריפוי, חיזוק והגמשה.

 

ולסיכום, מה האתגרים הכי קשים עבורך בניהול העסק?

אני מאמינה שאני עושה דברים נפלאים והקושי הוא להגיע לאנשים כדי שישמעו ויכירו את הדברים שאני עושה. למרות שאני פה כבר 6 שנים, אני כל הזמן שומעת את המשפט: "לא יודעים עלייך , לא מכירים אותך"

לכן החלטתי לבנות אתר אינטרנט בו אני מספרת על כל הפעילויות שלי ומאפשרת דרך האתר ליצור קשר ולשאול שאלות, להתייעץ וכו'.

מוזמנים להתרשם:  www.hashulamit.co.il

וליצור קשר:

שולמית מנסיה 

050-4621196, 077-5051337

hashulamit7@gmail.com

 

 

 

1059 צפיות
פורסם ב- 28/01/2015 ,בשעה 21:54:42
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות