דבר העורך

 

 

היומן 'עושים עסקים' ישמח לפרסם  יוזמות, רעיונות, הצעות לשיתופי פעולה

וכל מה שעשוי להועיל ולמנף את העסקים במשגב.

אפשר להעלות את הדברים בתגובות לרשומות, ואפשר לשלוח ליפעת, מנהלת היומן,

כדי להעלות כרשומה.

 

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

עושים עסקים

עסק אחד בחודש - עם ענתי מירון
16/09/2014 15:12:57

 

עסק אחד בחודש - עם ענתי מירון מיודפת

 

 

 

 

 

 ענתי מירון, שנה וחצי ביודפת, מנחה סדנאות התמקדות, להתנסות אישית ולהכשרת מנחים.

ענתי, מה זה התמקדות?

קשה לדבר ולהסביר, זו התנסות חוויתית...

ובכל זאת?

זה עוסק בתנועה פנימית, טבעית, שמתרחשת במודע או שלא במודע...

ובכ"ז במשפט אחד – "התמקדות זו הבאת תשומת לב אל מודעות גופנית מורגשת, בעלת משמעות"

כשמתנסים מבינים יותר.

(באתר של ענתי ­www.hitmakdut.org.il ניתן לקרא עוד על ההתמקדות בכלל ועל הסדנאות של ענתי מירון ויפעת אקשטיין, שותפתה, בפרט.)

איך הגעת לזה?

אני אספר לך על חוויה מהשנה הראשונה של ההיכרות שלי עם ההתמקדות. רק התחלתי ללמוד על זה, לפני 13 שנים, בשנים הראשונות של ההתמקדות הארץ, והלכתי כי אחי הפסיכולוג המליץ לי על זה. אמי, שהייתה אז צעירה יחסית ופעילה החליטה שהיא רוצה לעבור לבית אבות. דווקא עכשיו, כשהיא בתפקוד מעולה. זה נשמע חכם ואמיץ מצידה, אבל זה היה לי מאד לא פשוט  ולא הבנתי ממש למה. נתקפתי גם בכאבי גב נוראיים ונזקקתי לטיפולים. זו הייתה תקופה קשה מאוד. ואז, באחד המפגשים בקורס ההתמקדות ישבתי מול חברה, הייתי סקפטית, אבל ניסיתי, בחרתי להתמקד בקושי שלי עם מעבר אמי, נתתי לתחושה להתהוות ופתאום בבום – עלתה לי התמונה של אבי ביום מותו, במיטה שבדירה ההיא שאמי עומדת לעזוב, מיטה גדולה שתימכר יחד עם הבית. הבנתי שזו הייתה פרידה מהתמונה האחרונה שיש לי מאבא שלי ואמי מוכרת את הזיכרון האחרון הזה. זה הכה בי בעוצמה. שהיתי עם התחושה ואפשרתי לעצמי לעשות תהליך פרידה, ומשהו השתחרר. גם הכאבים נעלמו בהדרגה. זו הייתה חווית ההתמקדות החזקה הראשונה שלי.

רב הזמן אנחנו מגיבים ממרחב ההשרדות, ההתמקדות לוקחת אותנו למקום אחר. מקום שמאפשר הקשבה סקרנית אמפטית לא ביקורתית לאינטליגנציה רחבה יותר בתוכינו כך שנרקמת מערכת יחסים פנימית חדשה שמניעה עמה קדימה צעדי שינוי.

 

וחוץ מזה – ענתי היא גם מורה לאייקידו, גננת לשעבר, מדריכת תאי צ'י  לשעבר ועוד דברים שאפשר לקרא באתר שלה.

מה את מציעה בקורס הקרוב? למי זה מתאים?  

הקורס שאני עומדת לפתוח אחרי החגים יכלול 22 מפגשי בוקר בני 4 וחצי שעות, בימי רביעי לאורך חצי שנה. הוא מתאים לאנשים שרוצים לעבור תהליך עם עצמם ולהעמיק את היכולת להקשיב לעולמם הפנימי. יהיו בו 6 עד 14 משתתפים. הוא יכלול למידה תאורטית וחוויתית, של תהליך ההתמקדות, עבודה עם תהליכי ביקורת, הצפה רגשית והקשבה

העלות – 5000 ₪.

אפשר לקבוע למפגש התנסות אישי ללא עלות.

 

 

1005 צפיות
פורסם ב- 16/09/2014 ,בשעה 15:12:57
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות