דבר העורך

 

 

היומן 'עושים עסקים' ישמח לפרסם  יוזמות, רעיונות, הצעות לשיתופי פעולה

וכל מה שעשוי להועיל ולמנף את העסקים במשגב.

אפשר להעלות את הדברים בתגובות לרשומות, ואפשר לשלוח ליפעת, מנהלת היומן,

כדי להעלות כרשומה.

 

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

לינקים

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

עושים עסקים

עסק אחד בחודש - ליאת ועינת על 'לומבי' - בניית אתרים, יעוץ והדרכה
01/08/2010 12:04:52

 

צילום ארנולד בר, לוטם

 

שם העסק: לומבי - אינטרנט בגובה העיניים

מהות: בניית אתרים, יעוץ והדרכה

אתר: www.lomby.co.il

בעלות העסק: עינת טויזר-לומברוזו (37, נשואה+3) וליאת שדה-סעדון (35, נשואה+2)

מתגוררות בהר חלוץ.

 

לפני שנתיים הצטלבו דרכנו על מדרכות הר חלוץ. 

ליאת בדיוק עוזבת מקום עבודה כשכירה, ומחפשת את דרכה בתחום האינטרנט. עינת בעלת לומבי, עסק של אישה אחת אותו פתחה במסגרת שינוי קריירה שעשתה לאחר לידת בתה השניה, וחושבת לסגור אותו ולחפש כיוון אחר.

עם המטען הזה נפגשנו, ובשיחת מדרכה של שתי אמהות גילינו שיש לנו רעיונות דומים וחלומות משותפים, אז למה שלא נעבוד יחד?

וכך התחלנו להתגלגל. לא היה לנו חזון (בכלל לא ידענו שאנחנו צריכות), לא ידענו בדיוק לאן אנחנו צועדות (אפילו לא ממש סימנו את השביל), היתה רק מטרה אחת ויחידה: להכניס עבודה.  אז עשינו את מה שעושים כולם: פנינו למעגלים הקרובים, משפחה וחברים, והצענו להם לבנות אתר. היו כמה שנענו להצעה, הרי מי לא צריך אתר?

כל פרוייקט של בניית אתר שנקרה בדרכנו אימצנו בידיים פתוחות ובכל תקציב, העיקר שתהיה עבודה והעסק יניע.

התנהלנו כך במשך שנה, על אש קטנה, מגיבות לשטח. יש פניה? יופי! מגיע פרוייקט? - יאללה לקחנו!  לא התוונו דרך, לא שיווקנו באופן יעיל ובעיקר נתנו לשטח לנהל אותנו. זה היה נחמד אבל זה לא היה זה ובטח שלא הביא מספיק פרנסה.

עם התובנה שעסק צריך לנהל ולא להתנהל, פנינו למט"י לבקשת סיוע. שם התברר לנו שאנחנו יכולות צילום ארנולד בר, לוטםלהשתתף בתוכנית הסיוע לעסקים בצפון ולקבל יעוץ בעלות מסובסדת. נשמע נהדר. יצרנו קשר עם צחי רבאל, יועץ עסקי בחסד, ולימים יסתבר שהתהליך שנעבור איתו ישנה לנו את החיים (לפחות את חיי העסק).

צחי מומחה בלגרום לכם לחשוב ולא מוותר בקלות. אה, וגם יש המון שעורי בית. אבל אנחנו, נחושות להצליח ולעשות שינוי, שמחנו בכל משימה שהוטלה עלינו, הרי לשם כך באנו. עבדנו קשה, בילינו שעות בשיחות ודיונים פנימיים. אנחנו מודות למזלנו הטוב שהביא אותנו להתגורר בגליל, שהרי כל פגישה בת"א סיפקה הרבה דרך וזמן דיבור. בעיקר יש להודות לפקקים, שם נולדו התובנות הכי טובות. אז העלנו רעיונות וזרקנו אותם דרך החלון,  התברברנו והתנסחנו, דייקנו והסתובבנו סחור סחור, הסכמנו והתווכחנו, החלטנו והתלבטנו, נכשלנו וקמנו, התקשנו אבל לרגע לא התייאשנו.

וכך, בהתמדה עקשנית, יד ביד, מאמינות בכוחנו, בחלומות שלנו וביכולת שלנו להגשים אותם, הגדרנו את החזון והתווינו את הדרך. תאמינו או לא, זה מוכיח את עצמו!

היום אנחנו בסה"כ שנה אחרי, עוד לגמרי מרגישות בראשית הדרך, אבל כבר יכולות להתגאות בשני קורסים מקצועיים לבניית אתרים שהעברנו והשלישי שאוטוטו יוצא לדרך, בפיילוט מוצלח של "הסדנה לבניית האתר שלי" שקורמת עור וגידים בימים אלו, בעשרות אתרים שבנינו ובהרבה לקוחות מרוצים ששותפים לעשייה שלנו.

וכן, גם בחשבון הבנק שלנו שהתחיל לחייך בסוף החודש.

יש לפנינו עוד דרך ארוכה, עוד המון דברים לעשות ועוד הרבה טעויות לטעות, אבל עכשיו יש לנו חזון ויעד ואנחנו מנהלות ולא מנוהלות, ובעיקר יש בנו אמונה ורצון עז להצליח דווקא כאן, בגליל, בבית שלנו.  חזון שלנו: להעצים אנשים באמצעות טכנולוגית האינטרנט וליצור שינוי אישי וחברתי.

מטרותינו ליזום ולייצר פתרונות אינטרנטיים לצרכים חברתיים וקהילתיים ולעודד יצירתיות וביטוי אישי בסביבת האינטרנט. חשוב לנו להפוך את שפת האינטרנט ליומיומית, נגישה וידידותית בקרב אוכלוסיות מגוונות ולעודד ולהניע לשימוש מושכל ומאוזן באינטרנט, שמכבד את האדם ואת סביבתו.

שאיפתנו להקים מוקד פעילות בגליל במטרה לייצר הזדמנויות ולחזק את הפריפריה.

 

 

 

צילום ארנולד בר, לוטם

   

 

 

1669 צפיות
פורסם ב- 01/08/2010 ,בשעה 12:04:52
להוסיף תגובה 6 תגובות קישור ישיר לקטע בית
תגובה אחרונה ב-21/09/2010 21:31:54 מאת עינת

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות