דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

יום האישה הבינלאומי: נשים במשגב
06/03/2016 15:46:28

לרגל יום האישה הבינ"ל בחרתי לכתוב על נשים במועצה. אם תעברו על ספר הטלפונים של המועצה, תראו שרבות  מעובדי המועצה הן נשים, הנמצאות בכל התפקידים, כולל תפקידים בכירים רבים. נוכחותן של נשים, איכותיות ומשכילות שמובילות במעגלים השונים ובמגוון של מקצועות במועצה, משפיעה לטובה על השיח, עבודת הצוות והאווירה.

 

הנשים מוסיפות יכולת ניתוח נושא מזוויות ראיה נוספות, מה שעוזר לראות בעיות מורכבות, ומעשיר את  מגוון הפתרונות. בעידן של ריבוי חלופות ושינוי מתמיד, יכולת זאת היא נכס אמיתי שמאפשר לכולנו להגיע לפתרונות טובים יותר.

 

תפקידנו במועצה ליצור סביבת עבודה רצינית, עניינית ונעימה בה כל אחת ואחד ירגישו שהם יכולים למצות את יכולותיהם, ליזום ולהביא מעצמם. במידה רבה העבודה במועצה היא חלק של חיינו בקהילה וביישוב, והדומיננטיות הנשית במועצה מסייעת לכך. מנהלת אגף משאבי אנוש היא גם היועצת למעמד האישה וגם האחראית על פניות ציבור העובדות בכל הקשור לתחום המגדר. במסגרת תפקידה מירב בן דע, מארגנת גם את אירוע יום האישה, המזמן שיח נשים אישי וקבוצתי, פעילות חוויותית ומהנה של בנות המגדר הנשי. 

 

לפני כשלוש שנים הצטרפה המועצה לתוכנית "אתנה" לקידום הספורט הנשי במשגב. במסגרת תוכנית זו אנו מפעילים חוגי ספורט רבים, כולל נבחרות תחרותיות במספר ענפים, המגיעים לרמה ארצית, ביניהם ניתן לציין את קבוצות הכדורעף והשחייה.

 

לעומת ריבוי הנשים במועצה ישנו מקום אחד, שבעיניי דורש שיפור והוא בקרב מליאת המועצה. כיום מתוך 35 נציגי הישובים יש רק שתי נשים. הייתי שמח לראות יותר נציגות ציבור במליאה, ואני קורא ליותר נשים להכנס לפעילות ציבורית ולהציג את מועמדותן. אני מקפיד למנות להנהלות של חברות המועצה (החברה הכלכלית, מנהלת תרדיון, קולחי משגב ועמותת משגב הגליל) נציגות ציבור, ועל כן גם במליאת המועצה הייתי שמח לראות יותר נציגות.

 

נוכחות חזקה ומשמעותית ביותר של נשים נראית בפעילות ההתנדבותית במשגב. אני פוגש מתנדבות רבות בכל התחומים, אם זה בעזרה למשפחות ("בחזרה לדרך המלך"), בתמיכה בחולים ("מירב"), בתמיכה באימהות ("אם לאם בקהילה"), מתנדבות חנות "משומשהו", ובעוד מקומות רבים. במיוחד אציין את תוכנית "אם לאם בקהילה" שהתחילה כיזמות בפורום נשים כרמיאל משגב, ולאחר מספר שנים נקלעה לקשיים תקציביים ואולם בשל חשיבות מקוריות, והתועלת בתוכנית זו, החלטנו להמשיך ולתמוך בה, והיא פועלת כיום כחלק מהאגף לשירותים חברתיים במועצה.

 

 

קשה לראות ולדמיין את המועצה ללא הנוכחות הנשית הגבוהה בה. זה חלק מהעוצמה והחוזק שלנו, ואנו נמשיך בדרך זו.

921 צפיות
פורסם ב- 06/03/2016 ,בשעה 15:46:28
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות