http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

מחליטים, קוראים, ונהנים מהטבות מס – מעדכוני החודש האחרון

"תובנות"- מערכת לשיתוף בקבלת החלטות

בחודשים האחרונים התחלנו להשתמש במערכת להתייעצות עם התושבים בשם "תובנות". התייעצנו אתכם במספר שאלות: איזה אופי לתת לאירועי שנת ה-70 למדינה, כיצד לשקם את מחצבת שגב, ומה לקדם באשכול צעירים. שמחנו להיענות יפה שלכם ולמדנו מהתובנות שהעליתם למערכת.

בשבוע החולף נפגשנו ועברנו על התובנות, וראינו את הכוונים הבאים:

אירועי שנת ה-70 למדינה במשגב יתקיימו בקיץ הקרוב, ויכללו סיורים להכיר ולהוקיר את משגב ותושביה, אירועי מוסיקה, אירועים במקבצי ישובים ברחבי המועצה, ואירוע גדול של שירה בציבור ביומשגב. כעת אנו מכינים את לוח האירועים ובקרוב נפרסמו.

למדנו מכם שמרכז צעירים במשגב צריך לתת הכוונה והדרכה בעיקר לאחר השיחרור, שרוצים יותר מידע על מה שקורה במועצה ומפגשים לשמירת קשר, שכדאי שיהיו מרחבי עבודה משותפים, ופתרונות לתחבורה. כל אלו יכנסו לתכנית העבודה של אשכול צעירים במטרה לשפר את היצע השירותים של מרכז הצעירים.

להתייעצות בנושא רעיונות לשיקום מחצבת שגב עניתם שניתן להסב את המחצבה למרחב טבעי ופתוח לכלל הציבור, ולשלב שימושים לבילוי משפחתי, שבילי אופניים ותשתיות לטיפוס על הקיר, ואו להקים אמפי-פארק למופעים. (היתה גם התייחסות שהמחצבה תשמש כאתר לאיסוף פסולת, אבל, מסיבות שונות, זה לא אפשרי). הרעיונות הללו הועברו לצוות העוסק בכך ויילקחו בחשבון בתכנון.

אנו ממשיכים להתייעץ, ומפרסמים שאלת התייעצות אחת לחודש לערך. אני מזמין אתכם להיכנס לאתר ולעזור לנו ברעיונות בשאלות השונות בחיי המועצה.

 

אישורי תושב להטבות במס הכנסה

בהתארגנות זריזה של המועצה הצלחנו להפיק אישורי תושב לכל מי שעונה על הקריטריונים של רשויות המס, ולשלוח אותם במייל (לאלו שהמייל שלהם ברשותנו) או בדואר היישובי לאחרים. מתוך כ- 20 אלף בוגרים הרשומים במרשם האוכלוסין במשגב, כ- 8,000 נמצאו כעומדים בתנאים לשליחה אוטומטית.

השבוע העלינו אתר מקוון ובו טופס בקשת אישור תושב בהתאם להנחיית רשות המיסים. מי שלא קיבל את אישור התושב במהלך האוטומטי ימלא את הבקשה באתר, הבקשה תעבור ליישוב שיפיק את האישור.

הצלחנו במהלך של כחודשיים לפתח תוכנה ייעודית הבודקת את התנאים שרשות המיסים הגדירה להפקת אישור תושב אוטומטי, ולפתח אתר ייעודי המקושר למזכירויות הישובים, שדרכו ניתן לבקש את אישור התושב למי שלא קיבל. אנו נפיק את הלקחים מהתהליך לקראת השנה הבאה. 

זה המקום לקרוא לכולם להיות אתנו בקשר: לעבור לקבלת שוברי ארנונה במייל ותשלום בהוראת קבע (או דרך הישוב) שמשם אנו לוקחים את הפרטים למשלוח אישור התושב המקדים, וכן למי שלא קיבל במהלך האוטומטי - לבדוק במהלך השנה היכן הוא לא היה רשום ולתקן.

 

מלגות לסטודנטים במשגב

במשך מספר שנים חיפשנו את הדרך להענקת מלגות לסטודנטים ממשגב, כך שהמלגה תהיה משמעותית והסטודנט יתרום לקהילה.

בשיתוף תכנית חדשה של מפעל הפיס הצלחנו השנה להעניק מלגות ל-35 סטודנטים ממשגב, מלגות בשווי שכר לימוד, כאשר הסטודנטים נדרשים לתרומת שעות לקהילה, שחלקן מתבצעות במרחבים, בבתי הספר, במועצה וכרכזי נוער בישובים. המלגות מיועדות לסטודנטים תושבי משגב שלא מקבלים מלגה ממקור אחר.

לפני כשבוע נפגשנו בפאב גלילאו החדש בשכניה (מומלץ) לחנוכת התכנית. כוכי - רכזת אשכול צעירים - והרוח החיה מאחורי התוכנית ושאר פעילויות האשכול, אירגנה את האירוע. שמחתי לפגוש את הסטודנטים והמשפחות שלוו אותם, ולהבין כמה משמעותית התוכנית להם ולנו. 

אנו נמשיך ביחד עם מפעל הפיס בתוכנית בשנים הבאות.

 

פתיחת הספריה בסלאמה

לפני כשנה כתוצאה מקצר חשמלי הספריה בסלאמה נשרפה והספרים שהיו בה ניזוקו. בעקבות זאת הוחלט להעביר את הספריה למקום חדש: בבית הספר היסודי סלאמה שבמרכז הכפר.

בשיתוף ועד סלאמה, בית הספר היסודי סלאמה, הספריה במשגב ותמיכה של משרד התרבות הקמנו מחדש את הספריה. הכשרנו מקום חדש, ציידנו אותו, רכשנו ספרים חדשים, ובקרוב יתווספו עוד אלפי ספרים מתקציבים שהשגנו.

לפני שבוע ערכנו טכס צנוע לפתיחה החדשה של הספריה. בתחילה עם סגל הספריה, בית הספר וועד הישוב, ובהמשך בפעילות לילדי סלאמה.

ספריה היא מוסד חשוב בכל ישוב. היא מבטאת את המורשת, ההשכלה, הרצון לדעת, הסקרנות, ומחנכת אותנו להתנהגות נאותה. הספריות משנות בימינו את אופיין ומכניסות חדשנות דיגיטלית. כך גם הספריה במשגב שמאפשרת כיום השאלה של ספרים באופן דיגיטלי, כיום בעברית ואנגלית, ובקרוב בערבית.

מאחל לתושבי סלאמה, המבוגרים, בני הנוער והילדים, שישתמשו בספריה המחודשת, שיגיעו לקרוא ולפעילויות, להרחבת הדעת והסקרנות. בהצלחה!

 

 

 

859 צפיות