http://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%A6%D7%94-%D7%90%D7%96%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%92%D7%91/190731637642996 שבילים ברשת

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

על נוער משגב, מיסים, ושיטור בחברה מעורבת

 

חינוך  - פרסים והתמודדויות

בשבועיים האחרונים נושא החינוך והנוער היה הנושא החם שהעסיק רבים מאתנו, לטוב ולרע, על רקע כמה הישגים ותקרית אחת, שעוררו התפעלות וגאווה מצד אחד ודאגה מצד שני.
שמחנו לשמוע על 7 בני שכבה אחת שסיימו קורס טייס, אחד מהם כמצטיין (3 מתוכם לאחרונה והשאר לפני כשנה), נהניתי לשמוע את ההתפעלות הכנה של חברי וועדת פרס משרד החינוך, שהתרשמו מאוד מהנעשה במשגב, ודאגתי מול חקירות המשטרה של 15 בני נוער במשגב שנחשדו בשימוש והפצת סמים.
השימוש של הנוער בסמים נמצא על סדר היום שלנו מזה זמן, אבל זו הייתה תזכורת מדאיגה, שגרמה לנו להבין שכל מה שאנחנו עושים כנראה לא מספיק טוב ואנחנו חייבים ללמוד ולתקן.

אז בצד החיובי - השתתפתי במפגש מסכם ומרגש של וועדת פרס החינוך - שלב נוסף בדרך לפרס חינוך, שעדיין לא התקבל - אבל התהליך עצמו זימן לכל המעורבים חשיפה מרשימה ומרגשת של המערכת, מנהליה, מוריה ותלמידיה. אי אפשר היה שלא להתפעל מהעומק, החדשנות והקונסיסטנטיות שבה המערכת הזו פועלת. חברי הוועדה ציינו את החדשנות הפדגוגית, את המתאם בין "פסיפס של קהילות" לבין חינוך קהילתי, את ההרמוניה הייחודית בין בתי הספר בקמפוס ואת ההשקעה התקציבית הגדולה של משגב בחינוך.

המפגש הזה היה מרומם נפש והותיר טעם נהדר של רצון להמשיך.

בדרך כלל אני חולק עמכם בטור הזה הישגים והצלחות, אבל חינוך שהוא רצף של הצלחות לא באמת מאפשר צמיחה והתפתחות. אני רוצה לצטט (מהזיכרון) בהקשר הזה את ג' - אחד הטייסים הצעירים ממשגב. ג' דיבר על קורס הטייס כעל רצף של כישלונות - כשמכול כישלון הוא למד וצמח הלאה.

אני רוצה לאחל לג' וחבריו שישמרו על הגישה הצנועה והבריאה הזו ולאמץ אותה לעצמי.

 

הטבות המס

החל מה 1 בינואר - תושבי משגב ייהנו מ 7% הנחה במס הכנסה (הישובים היהודיים ודמיידה) ו 12% (הישובים הבדואים פרט לדמיידה). זו בשורה חשובה ומשמעותית לכולנו. אנו מקבלים הטבות מס כמו יתר הישובים סביבנו, ובצדק מוחלט. ויש עוד עבודה: אני מתכנן לפעול בכנסת, ולהפוך את הוראת השעה המעניקה את ההטבות לישובים הדרומיים שלנו להוראה קבועה, ולהמשיך לפעול להשיג הטבות לתושבים בהתאם לחוק ולכללים.

זה הישג ממשי לפריפריה - ובעיקר למועצות האזוריות, שזכיתי להוביל בשנתיים האחרונות כיו"ר וועדת הכלכלה של מרכז המועצות האזוריות. התהליך היה כרוך במעט פוליטיקה והרבה פרקטיקה וחריש שטח מקצועי. בהמשך אקדיש לכך טור שלם למתעניינים לעומק, אבל כרגע אציין רק שאנחנו נכנסים לעבודה מאומצת בהנפקת האישור הדרוש, כדי שכמה שיותר תושבים יוכלו לזכות בהטבה הזו בהקדם האפשרי. ההטבה תינתן, כמובן, לכולם רטרואקטיבית, אבל אנחנו מתארגנים להליך מהיר וקצר.

נערכנו עם תוכנה מתאימה והמיילים בדרך אליכם. עקבו אחרי הפרסומים שלנו לפרטים נוספים.

 

ועוד חוויה מרגשת שהזדמנה לי בשבוע שעבר

השתתפתי בפאנל  מרתק ומעורר תקווה מול צוערי קורס קצינים של מג"ב. הנושא היה שיטור בקהילות והבנת האזור המאתגר שלנו. יחס התושבים למשטרה הוא נושא מאתגר בכל המדינות בעולם, גם המתקדמות והסובלניות ביותר, וקשה במיוחד במדינה שקונפליקט קשה וקיומי מלווה אותה לאורך כל שנותיה.

לצדי בפאנל ישבו מאזן גנאיים - ראש העיר סח'נין, סנ"צ רן אופיר מפקד תחנת משגב, והנחה את הפאנל אמנון בארי סוליציאנו מעמותת אברהם. מאזן גנאיים תאר את הדברים מנקודת הראות של סח'נין, אני השלמתי מנקודת הראות של משגב.

 

זו פעם ראשונה שצוערי הקורס הזה משתתפים בפאנל כזה ושחשיבה מסוג זה נכנסת לתהליך ההכשרה שלהם.
התרשמתי מאוד מהרמה האישית, מהאיכפתיות, מהשאלות האינטיליגנטיות, הרצינות והכוונות הטובות. מהומות שנת 2000 חרצו צלקת טראומטית בהיסטוריה המקומית שלנו, וחשוב ללמוד, להפיק לקחים ולהבין כיצד ממשיכים.

השוטרים הצעירים האלה עומדים להיות אנשי שטח שיתמודדו עם הבעיות ויעצבו את המציאות.

מקווה שתרמנו משהו ליכולת של הקצינים לעתיד לסייע לנו לעתיד טוב ורגוע יותר.

 

 

 

 

 

1159 צפיות