דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

שריפות במשגב - עדכון
24/11/2016 09:32:47

בשעה זו רוחות מזרחיות עדיין מנשבות במשגב ובכל רחבי הארץ, ושריפות מתפרצות בנקודות שונות.

כובו השריפות ברחבי משגב – בגילון, הררית, יובלים וכמובן השריפה שהתרחשה בסוף השבוע בטל-אל, אך צוותי המועצה עדיין בכוננות מוגברת, בתאום עם כב"א והמשטרה.

השריפה בגילון החלה בשעות אחה"צ של יום רביעי ה23/11 בצד הדרומי מזרחי של היישוב. בשל הרוחות החזקות השריפה טיפסה תוך דקות לקו הבתים הראשון.

כוחות הכיבוי עם המשטרה והמועצה הגיעו מהר לגילון. בתחילה פונו כל הרחובות הדרומיים בגילון, ואח"כ ניתנה הנחייה לפינוי כל הישוב.

בתחילה היה לחץ רב מאחר שהאש הגיעה לקו הבתים מצד מזרח, ונדחפה מערבה עם הרוח. מספר בתים נפגעו, בעיקר בשל עצים בגינות ופרגולות שהתלקחו. בית אחד נפגע יותר מאחרים.

כב"א והמשטרה הגיעו מהר ועם כוחות רבים. המועצה הייתה מהרגע הראשון גם כן. השתתפנו בהכוונת הכוחות בשטח (דרכי גישה, ממשק תושבים-ישוב, פינוי והערכות.

בשעה הראשונה יצאה הוראה לפינוי כל הישוב והתארגנו עם אוטובוסים ומקומות פינוי, אך לאחר הערכת מצב וקבלת תמונה מהמסוק, הוחלט שמספיק פינוי בתוך הישוב למועדון, ובמקביל הכנו גם את בית הספר הר גילון לקלוט מפונים.

בשל הרגישות לשריפות הגיעו לגילון מפכ"ל המשטרה, ממ"ז צפון, מפקד מג"ב, פיקוד כב"א, מד"א, חח"י, והיקצו את כל האמצעים שנדרשו.

מאוחר יותר הושגה שליטה על השריפה, המשפחות חזרו לבתים. חברח חשמל החזירה את החשמל. בשטח נשארו כוחות בכוננות למקרה של התלקחות נוספת 

היישוב גילון התארגן היטב, עשרות רבות של תושבים נרתמו למשימה וסייעו לכוחות הכיבוי. במקביל קיבלנו גם הצעות רבות לסיוע מצד משפחות במשגב ובארץ וגופים אחרים. מרגש ומחמם לב לראות את ההעינות הזאת ולדעת שאתה לא לבד.

מבקש להודות לכולם.

בתפילה לרגיעה ושליטה בכל השרפות בארץ,

רון

1999 צפיות
פורסם ב- 24/11/2016 ,בשעה 09:32:47
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות