דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

לזכרו של שמעון פרס, הנשיא התשיעי
28/09/2016 12:02:54

 

(צולם בביקורו במנוף בשנת 1987)

 

הבוקר שמעון פרס, הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, נפרד מאיתנו, בן  93 בלכתו , צלול מחשבה ורענן כמעט עד יומו האחרון. בכל שנותיו שמעון פרס ז"ל פעל למענינו, למען העם היהודי ומדינת ישראל ולמען משגב. הוא ליווה אותנו כראש ממשלה ובכהונותיו כשר במשרדים השונים, והיתה לו פינה חמה בלב גם בהיותו נשיא המדינה.

רבות כותבים על תרומתו האדירה להקמה ולביטחון המדינה, להתפתחותה ולחזונה. בחרתי להוסיף על כך כמה מילים על מספר מפגשים שהיו לי עם הנשיא פרס בשנים האחרונות.

פגשתי אותו לראשונה בדיון בבית הנשיא, שנסב על חדשנות וטכנולוגיה, והשימוש בטכנולוגיה חדשנית לשינוי חברתי-כלכלי בפריפריה הישראלית. בדיון היו פרופסורים ואנשי ציבור מהגליל, כאשר הנשיא פרס הנחה את המפגש. פרס עורר השתאות בכולנו. הוא הפגין ידע ושליטה בטכנולוגיות השונות, דיבר עליהן כמומחה ועוד יותר מכך – כחולם, כשסקר את היישומים והתועלות שיביאו. המשכתי ופגשתי אותו בשיחות על עתיד הגליל, בשיחות בנושאי קיימות וסביבה (ואף קיבלנו מידיו את הפרס למצוינות סביבתית), ובסיוריו בגליל. בכל המפגשים הללו נפעמתי מעומק הידע, המעודכן והעכשווי, העמוק והמעמיק, והתפעלתי מתשומת הלב שלו לכל אחד והחמימות והאנושיות האותנטית בהן נהג.

איבדנו היום את אחד מענקי האומה שלנו. אני לוקח את החזון לשלום וחיים משותפים, הגישה האנושית והדאגה לכולם וההשקעה המתמדת בעשיה הציבורית.

יהי זכרו ברוך.

1884 צפיות
פורסם ב- 28/09/2016 ,בשעה 12:02:54
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות