דבר העורך

מנהלי היומן

אלבום תמונות rss
מלאו כאן את כתובת ה-Email שלכם ותקבלו עדכון בכל פעם שיעודכן היומן שלי.
הצטרף הסר

רשומות אחרונות

ארכיון

אלבום תמונות

Loading
 

יומן המועצה

נושאים על הפרק - משולחן המועצה

יום הזיכרון מאי 2016 – קמפוס משגב
17/05/2016 08:34:08

תלמידים, מורים, משפחות ואורחים יקרים,

ביום הזה, עוצרת מדינה שלמה לשעות ארוכות את שטף חייה, מתכנסת בעצמה וּבאבלה וּמתייחדת עם אלה שאינם כאן, שעלומיהם קפאו והותירו תקוות מיותמות וּכאב. אלה שמותם איפשר את קיומנו, את חיינו ואת שגרת היום-יום שלנו.  איתם ועם בני משפחותיהם.

הורינו נלחמו על הקמת המדינה, התפללו וייחלו שתהא מדינה יציבה ושלווה, ושהם יהיו האחרונים להלחם. אנחנו נלחמנו והתפללנו שאנו האחרונים לדור המלחמות, ושנשאיר לבנינו שלום. הבטחנו יונה, עלה של זית והנה גם הדור שלכם נקרא להתגייס ולהילחם על הבית. כולנו מקווים שזו המלחמה האחרונה, ושלא לנצח תאכל חרב.

בימים שעוברים בין יום השואה ליום הזיכרון, ובמעבר החד ליום העצמאות, אנו עושים חשבון עם עצמנו. זוכרים את אלו שנפלו, וחושבים על המדינה שלנו, על החיים ועל אלו שנתנו את חייהם כדי שנוכל להמשיך ולחיות. לזכרם ולמען הדורות הבאים, עלינו להמשיך לחתור לשלום, להפוך כל אבן, למצוא ולפרוץ דרך ולא לוותר לעולם.

אל רב"ט עמי קהת, שנהרג במלחמת יום הכיפורים, התוודעתי דרך שיר שהשאיר, שזכה ללחן בפרויקט 'עוד מעט נהפוך לשיר' .

במילים צנועות ופשוטות הוא מציג את המשאלה החרישית של כל מי שאיבד את יקירו. וכך הוא כותב:

כל הקווים המקבילים נפגשים באינסוף
הלכתי לבקש את האינסוף
שם, אומרים, כל האהבות נפגשות
כל האוהבים נפגשים.
לא יכולנו להפגש כאן, ניפגש באינסוף
להתראות, סוף.

הלכתי לבקש את האינסוף.
מדינה יפה צמחה כאן. יפה וחזקה עם כל חסרונותיה ומשבריה.
משגב, שזכיתי להיות בין מקימיה ולראות בהפיכתה מחלום לקהילה עניפה על ההר, יפה וּנעימה בנופיה ובאנשיה. אתם הנוער שלנו, מיטב הנוער, פשוטו כמשמעו. לא מליצה ולא סיסמא.

אני גאה בכם, בנכונות וּבמסירות שלכם, בהישגיכם וערכיכם, בהתנדבותכם לשנת שרות, לשרות צבאי משמעותי, בשם המצוין שיצא לכם בצה"ל. אחדים מכם הכרתי אישית כתינוקות, כילדים, ועתה כנערים. אשמח מאוד להמשיך לראות אתכם כאן מקימים בית ומשפחה על ההר.

תלמידי י"ב: אתם תצאו בקרוב את החממה שביקשנו לבנות לכם כאן, לשנת שירות, שרות צבאי ולחיים. אנא שימרו על עצמכם, על גופכם ועל נפשכם, ושובו שלמים ובריאים. 

 
אני מקווה ומתפלל שלא יתווספו שמות לרשימת השכול שלנו, ומבטיח לזכור עד סוף ימי את השמות שכבר שם.

אני מאחל לכולנו שלא נדע עוד שכול.

 

594 צפיות
פורסם ב- 17/05/2016 ,בשעה 08:34:08
להוסיף תגובה אין תגובות לרשומה זאת קישור ישיר לקטע בית

כל היומנים

sun - לשירות חברות הסטארט אפ בצפון אומרים שהיה פה אמנים ויוצרים אני ואתה נשנה את הגינה אנשי הגשם אתר צומח גבוהה יותר, מהירה יותר, חזקה יותר גן קיימות הבית הפתוח הופכים את בקעת בית הכרם לעמק תפארת החינוך - הלב הפועם של משגב הכל נוער המלאכים של כלבלאב העשרה ואומנויות הקומפוסטר כחיית מחמד התנדבות...זה אנחנו ויקי משגב זבל זבל תפריד זכויות בעלי חיים זריקת בריאות חיים בקהילה טיולים ומסעות יד ביד בגליל יד על הדופק - דיווחי משטרה וביטחון יומן המועצה יומן ספורט יומן רכזי טיולים יער האופניים והקהילה יש עבודה ישוב לדורות לא רק לנשים לחיים ארוכים מבקרים במשגב מדברים אמונה מדיה חברתית מועדון רוטרי משגב מוקד 107 מזכירי/ות ישובים מיומני הספרנית משגב קולטת משומשהו נוער ראס אל עין עד-כאן העתון המקוון של משגב עוד מעט 30 עושים עסקים על הדרך פורום מנהלני חינוך פתווו-ח צעירי משגב קבוצת YAD קול ההתחלות קונים - כאן קורס ועדים קיימות וסביבה קליק שביל סובב משגב שבילים ברגל תיירות במשגב תרבות